Şimdi Ara

GPEDİT.MSC SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Windows 10 kullanıyorum ve windows klasörünün içinde systemapps diye bir klasör var onun içinde cortana adında SearchUI var (Ben klasörünü silmeye çalıştım). ben ilkten onu silemedim sonra bu güvenlik kısmından yetkilerle oynadım silmek için yine silemedim ondan sonra takeownership indirdim öyle sildim fakat fark ettim ki gpedit.msc açılmıyor. Hatanın sebebi ise bilinmeyen hata olarak veriyor bir yardımcı olurmusunuz gpedit bozulmadan önce cortana'yı ordan devre dışı bırakmıştım. MMC ile girmeyi denedim fakat tam Gpedit dosyalarına ulaşamadığım için cortana'yı göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyKoGF -- 1 Ekim 2017; 1:0:12 >

• Merhaba.
    Siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ?
    Türkçe Windows 10 kullanıyorsanız, zaten bir şey silmenize gerek yok çünkü Cortana Türkçe desteklemiyor.
  • Şimdi hocam başta cortana gibi sisteme gömülü bir programı silmeye çalışmakla hata yapmışsınız. Sebebi ise şu; windows cortana,defender,edge gibi programlarını sistemin bazı diğer program ve hizmetlerine bağlamış durumda. Bu şu demek oluyor; mesela ( sadece örnek olarak veriyorum direk bunu yapar demiyorum ama benzer şeyler oluyor ) edgeyi silerseniz başlat menüsündeki programlar tıklanmıyor. Yani windows ile gelen bu programları silince bunlara bağlı tüm hizmetler hata veriyor. Mağazanın çalışmaması, uygulamaların güncellenmemesi gibi.

Windows ise sadece hizmetlerden devre dışı bırakma olanağı sunuyor. Yani windowsun yayınladığı bir uninstall yok. Sadece sizin gibi onları silmek isteyenlerin hazırladıkları programlar var. Belki kimisinde ilk etapta sorun oluşturmayabilir ama ona bağlı bir hizmet kullanılması gerektiği zaman hatalar ortaya çıkar.

Tavsiyem windows cd/dvd'si veya usb ile sistem onarımı yapın. Sorun düzelmezse büyük ihtimalle format haricinde düzeltmeniz çok zor gibi.

• Windows 10 da gereksiz uygulamaları kapatıyordum. Windows10'da bilirsiniz gereksiz çok fazla program çalışıyor arkada. background host account felan onu kapatabiliyorum arama diye bir uygulama vardı onu kapattım sonra sildim felan derken bi baktım başlat menüsündeki arama çubuğu çalışmıyor meğersem onun uygulamasıymış 100mb bellek yiyor. yardımcı olurmusunuz nasıl halledebilirim hala ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.