Şimdi Ara

GPS li TABLET PC. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
24.799
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı kullanan varsa bi yorum alabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: extinct

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

quote:

quote:

Tabletin köşesindeki "GÜÇLÜ İŞLEMCİ 1,2 Ghz" ibaresi komik olmuş, sanırsınki 4 çekirdekli 2Ghz işlemci koymuşlar Geçen gün de büyük marketlerden birinin broşüründe cep telefon reklamı vardı, özellikler arasında en başa kocaman POLİFONİK MELODİ diye yazmışlar, yazan arkadaş 10 yıl önce dünya ile bağını koparmış sanırım.

Bu arada, tabletleri bilmem ama, telefonumdan biliyorum, GPS işin içine girdimi batarya ömrü ciddi şekilde azalıyor. O yüzden çok elzem değilse GPS li tablet almanızı tavsiye etmem, sünger gibi çekiyor pili.

gps şartı su gibi çekiyor diye gps li tabelet almayalımmı

kullanmadığın zaman kapatılıyor gps özelliği biliyormusun ?

lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin

gps şarjı çok yiyor gps siz alalım = )

Arkadaşım Türkçe sorunun mu var? Yönlendirme var mı yazdıklarımda? Bu tabletin distribütörü falan mısın? Tecrübeme dayanarak tavsiye yazdım, ne demek istediğimi iyice düşünmeden atlamışsın hemen aman kapak yapar mıyım diye. Önce tüm forumlarda GPS bağlantılarının pil ömrüne nasıl etkileri olduğunu bir araştır, yazdıklarım yanlışsa koy linkli ispatını, yanılıyorsun pil ömründe hiç sorun olmuyor de. Sonra bir düşün, GPS denen olay ne işe yarar? %90 ınımız yol tarifi için kullanıyor (şehir içindeki 3-5 dk lık kullanımlardan bahsetmiyorum), bir şehirden başka şehire giderken yolda açtın, en az kullanım 30 dk dır, bak bakalım GPS açık bir şekilde o pil kaç dakikada bitecek? Yalnız dikkat, burada sade pil kullanımından bahsediyorum, araç şarj cihazı, harici şarj cihazı falan varsa o ayrı mesele. Kısa bir araştırma yaptım nette, (tanınmış markaların kaliteli tabletleri hariç) bu tür ucuz tabletlerin şarjları ortalama 3-4 saat arası imiş (tabi bataryanın kapasitesine bağlı), telefonlardan daha az yani, etkisi daha çabuk hissedilir dolayısıyla. Ayrıca yine bu tür ucuz tabletlerin bir çoğunda ne GPS vardır ne de Bluetooth. Neden? Çok mu zor eklemek? Hayır, bu tabletin pili çabucak bitiyor denmesin diye. Neyse, sonuç GPS kullanımı pili normal kullanımdan çok daha çabuk bitirir, bu kesin. Alırsın, almazsın, paşa gönlün bilir, ben ihtiyacı olana, almak isteyenlere, tecrübe ve bilgimi paylaştım.

tavsiye etmem demek yönlendirme değilmi dediklerinden haberin yok ayrıca markayla ilgili bişeymi dedim markayla alakam olsun saçmalama
    ayrıca eminimki sen gps bilmezken ben kullanıyordum ve yoğun bir şekildede kullanıyorum evet pili bitiriyor bunun aksini söylemedim pil bitiyor diye telefonda kullanmayalım ozaman söylediklerin mantıksız bunu belirtmek istedim adamın gpsihtiyacı varsa pil bitiriyor diye almasınmı kullanmadığı zaman kapatır zaten bilmeden yorum yapmayın

Tamam arkadaşım, sen GPS in ve de GPS li cihazların kitabını yazmışsın, bizim köye GPS daha gelmedi, görmedik kullanmadık bilmiyoruz, işte böyle senin gibilerden öğreniyoruz, Allah razı olsun. Bak herkes soruyor, başlık da o yüzden açılmış, nasıl bu cihaz? Alınır mı? Negatifi var mı diye. Ben de bildiğimce yazdım. Söylediklerimin ve yazdıklarımın farkında ve arkasındayım, bu tablet sadece GPS ve navigasyon amaçlı kullanılacaksa bence alınmaz. Tüm yazdıklarım da navigasyon amaçlı kullanırken yaşanabilecekler üzerine. GPS i seyrek kullanacam, tableti genel kullanım için alacam deniyorsa eyvallah. Sonuç, bu atışma daha fazla uzamasın lütfen, insanları rahatsız ediyoruz, amaç onun bunun yazdıklarına çamur atmak olmasın, amaç eleştirmekse bir adabı var, usülü var, öyle esip gürleyerek kırıp dökerek olmaz arkadaşım.

Tablet almayı düşünenlere, bu forumdaki Tabletler başlığını incelemesini tavsiye ederim. Gördüğüm ve okuduğum kadarı ile GPS li ve GPS siz daha iyi özelliklere sahip başka marka ve modeller var gibi.

• Bu ürünün çindeki orjinal ismi nedir? Ona göre belki youtube da falan incelemesini bulabiliriz
  • Herkes konuşuyor da, boş konuşuyor. Bu Çin malı tabletlerde garanti olmazsa olmazdır. Çinden getirttin, 2 ay sonra sos verdi ne yapacaksın? At çöpeee. Bu fiyata 2 yıl garantili 1gb RAM ve GPS'li tablet bulmamazsınız, bulan buraya linkini versin de bi faydası dokunsun millete. Konuşmak kolay, icraat yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çin mallarını çok inceledim, gps li olarak markalı tablet yok göremedim, ainol cube vs. vs gps yok bunlarda.
    Araçta gps 'in pil yeme sorunu yok zira araçtayken devamlı çakmak adptörüne bağlı olacak, yanında vantuzlu bağlama aparatı da geliyormuş.

Acana sitede gösterilen masa standı dahil mi? Bu dark evo t7000 incelemesi yokmudur daha önce alıp kullanan olsa izlenmini yazardı.
  • quote:

quote:

quote:

Tabletin köşesindeki "GÜÇLÜ İŞLEMCİ 1,2 Ghz" ibaresi komik olmuş, sanırsınki 4 çekirdekli 2Ghz işlemci koymuşlar Geçen gün de büyük marketlerden birinin broşüründe cep telefon reklamı vardı, özellikler arasında en başa kocaman POLİFONİK MELODİ diye yazmışlar, yazan arkadaş 10 yıl önce dünya ile bağını koparmış sanırım.

Bu arada, tabletleri bilmem ama, telefonumdan biliyorum, GPS işin içine girdimi batarya ömrü ciddi şekilde azalıyor. O yüzden çok elzem değilse GPS li tablet almanızı tavsiye etmem, sünger gibi çekiyor pili.

gps şartı su gibi çekiyor diye gps li tabelet almayalımmı

kullanmadığın zaman kapatılıyor gps özelliği biliyormusun ?

lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin

gps şarjı çok yiyor gps siz alalım = )

Arkadaşım Türkçe sorunun mu var? Yönlendirme var mı yazdıklarımda? Bu tabletin distribütörü falan mısın? Tecrübeme dayanarak tavsiye yazdım, ne demek istediğimi iyice düşünmeden atlamışsın hemen aman kapak yapar mıyım diye. Önce tüm forumlarda GPS bağlantılarının pil ömrüne nasıl etkileri olduğunu bir araştır, yazdıklarım yanlışsa koy linkli ispatını, yanılıyorsun pil ömründe hiç sorun olmuyor de. Sonra bir düşün, GPS denen olay ne işe yarar? %90 ınımız yol tarifi için kullanıyor (şehir içindeki 3-5 dk lık kullanımlardan bahsetmiyorum), bir şehirden başka şehire giderken yolda açtın, en az kullanım 30 dk dır, bak bakalım GPS açık bir şekilde o pil kaç dakikada bitecek? Yalnız dikkat, burada sade pil kullanımından bahsediyorum, araç şarj cihazı, harici şarj cihazı falan varsa o ayrı mesele. Kısa bir araştırma yaptım nette, (tanınmış markaların kaliteli tabletleri hariç) bu tür ucuz tabletlerin şarjları ortalama 3-4 saat arası imiş (tabi bataryanın kapasitesine bağlı), telefonlardan daha az yani, etkisi daha çabuk hissedilir dolayısıyla. Ayrıca yine bu tür ucuz tabletlerin bir çoğunda ne GPS vardır ne de Bluetooth. Neden? Çok mu zor eklemek? Hayır, bu tabletin pili çabucak bitiyor denmesin diye. Neyse, sonuç GPS kullanımı pili normal kullanımdan çok daha çabuk bitirir, bu kesin. Alırsın, almazsın, paşa gönlün bilir, ben ihtiyacı olana, almak isteyenlere, tecrübe ve bilgimi paylaştım.

çok iyi özetlemişsiniz...fakat çok önemli bir ayrıntıyı atlamışsınız..gps i yürüyerek mi kullanacaksınız?? o zaman size katılırım 5-10 dk..ama araçta kullanırsanız zaten ARAÇ şarj aleti var..yani pili bitirmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: tsunamic

Herkes konuşuyor da, boş konuşuyor. Bu Çin malı tabletlerde garanti olmazsa olmazdır. Çinden getirttin, 2 ay sonra sos verdi ne yapacaksın? At çöpeee. Bu fiyata 2 yıl garantili 1gb RAM ve GPS'li tablet bulmamazsınız, bulan buraya linkini versin de bi faydası dokunsun millete. Konuşmak kolay, icraat yok.

• ürün konusunu bilemem ama teknobiyotik mi yani akortek allah korusun onlardan.
    3500 tl vererek bir bilgisayar topladım bunlardan.anakart arızalı çıkınca arızanın neyden kaynaklı olabileceğini üstüne basa basa belirtmeme rağmen gönderdiğim anakartın biosunu güncelleyip geri gönderdiler bu çalışıyor diye...derdimi anlatıp geri gönderip değişim yaptırıncaya kadar göbeğim çatladı.toplam 2 aya yakın uğraştım.nasıl bir teknik servisleri varsa ben onlardan daha fazla donanım bilgisine sahibimdir inanın.vesselam ben uzak duruyorum bu 'herşey satıncaya kadar' mantığı güden tiplerden.tercih sizin.....ürün hakkında bilgim yok o ayrı.alanlar içinde inşallah bozulupta servisleri ile muhattap olmazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

GPS'li 2.nesil (ucuz) tabletler en sonunda

http://www.teknobiyotik.com/dark-evopad-t7000-7-gps-8gb-android-4-0-kapasitif-5-nokta-dokunmatik-1gb-ram-hdmi-tasinabilir-tablet-bilgisayar.html

İşlemcisi A8 tabanlı, performans konusunda bekleneni veremeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehankalkan -- 17 Aralık 2012; 7:40:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

quote:

http://www.teknobiyotik.com/dark-evopad-t7000-7-gps-8gb-android-4-0-kapasitif-5-nokta-dokunmatik-1gb-ram-hdmi-tasinabilir-tablet-bilgisayar.html

sahip olunmayan ürün hakkında varsayımsal yorumlar değilde
    kayda geçebilecek bilimsel ölçümlemelerle yapılacak açıklamalar daha yerinde olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

quote:

sahip olunmayan ürün hakkında varsayımsal yorumlar değilde
    kayda geçebilecek bilimsel ölçümlemelerle yapılacak açıklamalar daha yerinde olur.

Şuan mobilde olduğum İçin fazla araştıramadım fakat tablette büyük ihtimalle Rockchip RK2918 mevcut, benzer donanımlardaki tabletlerin performansları size yardımcı olacaktır.

• konu nereye varacak bilemiyorum ancak takip etmekte fayda var...
  • GPS işlemcisi genelde fazla enerji harcar
    zaten bu satılan üründe dikkati çeken bir özellik ; çakmak şarj ünitesi
    ürünün yanında aksesuar hediyesi olarak geliyor !
  • Bu tip ürünler araçlar için alınıyor zaten. GPS şarj olayına gelirsek olsun GPS de şarj yemesin diye kapatırız sorun yok. Mesela bnede yol bilgisayarı için ve navigasyon için telefonumu kullanıyorum. Hatta teybimde USB olmadığından müzik için de kullanmayı planlıyordum ama 3 özelliği aynı anda verimli kullanamam gibi geliyor. Böyle bir tablet sıkıntımı biraz azaltır ama arabada sürekli kalırsa çalınma riski var. Anında camı patlatırlar.
  • Sonuç Olarak :

Dark EvoPad T7000 8GB 7" GPS Tablet ALIP - KULLANAN arkadaşlar

Bu Tableti Alalım mı ? Almayalım mı ?
  • arkadaşlar bu tablet olayından ben pek anlamam fakat hem arabada navigasyon olarak kullanmak hemde 3gli ve işlemciside iyi olan fiyatı uçuk olmayan çok ucuzda olmayan yani normal fiyatlı bir tablet almak istiyorum sizce ne almalıyım?
  • Ben bu tableti sevdim. 200 lira navigasyona verene kadar 300 liraya bunu alırım...Hem çoluk çocuk oynar (Yolda, orda burada sıkılmazlar)...Bazen internetten bir bilgi almak gerekiyor.. Hadi bilgisayar aç windows yüklensin 3-4 dakika sürüyor...Bununla hemen bakılır ( diye tahmin ediyorum, tablet kullanmadım daha önce)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mandarin

Ben bu tableti sevdim. 200 lira navigasyona verene kadar 300 liraya bunu alırım...Hem çoluk çocuk oynar (Yolda, orda burada sıkılmazlar)...Bazen internetten bir bilgi almak gerekiyor.. Hadi bilgisayar aç windows yüklensin 3-4 dakika sürüyor...Bununla hemen bakılır ( diye tahmin ediyorum, tablet kullanmadım daha önce)

dealextreme.com 7" 1.2ghz çift çekirdek işlemci 1gb ram gps ve tv özellikli %7 indirim kodu ile 198 TL'ye geliyor. Ben geçen hafta sipariş verdim bekliyorum, tv özelliği her ilde desteklenmiyor galiba, dijital yayın yapılan İstanbul, İzmir gibi illerde izlenebiliyormuş. Zaten almışken olsun diye aldım, tv özelliği olmayanı biraz daha uygun. Alacaksan değerlendirebilirsin.

http://dx.com/p/freelander-pd20-tv-7-capacitive-screen-android-4-0-dual-core-tablet-pc-w-tv-gps-wi-fi-black-165983

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.