Şimdi Ara

Gtx 780 aşırı ısınma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ekran kartı fan devri auto olarak ayarlı tam yükte yüzde 60 seviyelerinde ama öyle rahatsız edici ses yok eski kartım r9 290 tri-x o devirlere gelince elektrik süpürgesi gibi çalışıyordu evet çok sesden rahatsız oluyorum tam yükte 80 derece olmasının bir zararı yok ha 75 ha 80 ne fark ederki sonuçta kartlar bu ısıları kaldırabilecek kapasitede üretiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orhancub kullanıcısına yanıt
    Şu R9 290 TRI-X den kimse memnun değil sanırım.Oyunda iken sesini duymuyordum kartın veya çevre seslere karışıyordu.Evga 780 kullandım.Oyunda bağırıyor kart en sonunda sinirlenip kasayı yere koymuştum
  • Valla ben sapphire r9 290 tri-x den memnundum aslında ama amd den memnun değildim adam gibi driver beklemekten sıkıldım artık mantle mantle dediler bekledik aylarca bf4 multide açıyorum mantle yi oyun takılıyor 30 saniyede bir fps bir 15 oluyor bir 120 oluyor bıktırdı resmen madem tam anlamı ile sistemi oturtamamışsın niye yazılımı kullanıma açarsın ki sırf kart sattırmak için milletin gözünü boyuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dxdiag12

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

quote:

Orijinalden alıntı: dxdiag12

Merhaba arkadaslar bende gtx 780 var kartın boşdayken sıcaklıgi 65 derece oluyor mesela 10 daka battlefield 3 oynayım 85 dereceye yukseliyor sizce sorun ne ?

Sadece ASUS DC II için değil, hiçbir GTX 780 modelinin boşta böyle bir sıcaklık göstermesi imkansız.

Bu yüzden kartınızın sıcaklık sensörlerinde bir problem yoksa (bunu karta elinizi değdirerek az çok anlayabilirsiniz); kartınızda fiziksel olarak (fabrika çıkışlı) bir problem olabilir.

Anormal bir durum olduğu ortada.

Hocam kartı enledim simdi ates gibi degil

Ateş gibi değilse bir ihtimal sensörlerinde arıza olabilir.

Arkadaşlar virüs durumundan bahsetmişler.Evet son zamanlarda öyle bir problemde mevcut, siz GPU' nun masaüstünde iken yüzde kaç kullanıldığını kontrol edin (GPU-Z yardımıyla yapabilirsiniz).Eğer %0 - %1 arası (olması gereken) kullanılıyorsa ve 65 derece gibi astronomik değerler ölçüyorsanız; bunun ne kasa içi soğutmayla, ne hava sirkülasyonuyla ne de başka bir durumla alakası yoktur.Kartınızda ya sensör arızalıdır ya da fabrika çıkışlı bir hata vardır.İki durumda da kartı iade etmeniz gerekli.Ama tabii ki virüs olayı varsa (inşallah öyledir) ortada bir sorun kalmaz.

Havalandırma ile alakalı bir sorun olsa; kartınız boştayken 65 C yük altındayken 85 C olmazdı.Boştayken 65 C olan bir kartın yük altındayken 100' lü dereceleri bulması gerekirdi.Zaten şu ana kadar bu model hiçbir kartta boştayken 65 C gibi astronomik bir değere denk gelmedim.Olsa olsa 50 derece olmuştur.Kaldı ki bende ASUS GTX 780 DC II OC kullanıyorum.Boştayken kartın ısıları %37 fan hızıyla 33 - 35 derece arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 12 Temmuz 2014; 21:09:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

4 saat 57 dakika 1228/6900 hızlarında overclocklu halde Watch Dogs oynandı.75 dereceyi aşmadı.Beklemeden direkt gönderin servise.Kasa içi havalandırma yetersiz olsa dahi bu kadar kötü olamaz bence.

Ne kadar voltaj veriyorsun benim kadar bi süre sonra artifact vermeye başlıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

quote:

4 saat 57 dakika 1228/6900 hızlarında overclocklu halde Watch Dogs oynandı.75 dereceyi aşmadı.Beklemeden direkt gönderin servise.Kasa içi havalandırma yetersiz olsa dahi bu kadar kötü olamaz bence.

Voltaj vermedim hocam.Voltajı sonuna kadar köklesem de default bıraksam da farketmiyor.Araştırdım.Sürücülerden kaynaklanan bir problemmiş.Bios mod yapacaktım.Ondan da vazgeçtim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

quote:

Voltaj vermedim hocam.Voltajı sonuna kadar köklesem de default bıraksam da farketmiyor.Araştırdım.Sürücülerden kaynaklanan bir problemmiş.Bios mod yapacaktım.Ondan da vazgeçtim.

Nasıl cozebilirm. 100 Mhz yükselince özellikle benchmarklarda artifact oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• DCU2 gibi bir modelinin bu kadar olması imkansız. Kartta mutlaka bir arıza vardır, bir garantiye gönderirseniz iyi olur
  • emiLL kullanıcısına yanıt
    Gpu-z görüntüsü verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Normal sartlarda o sicaklik bosta mumkun degil. Olasi senaryolar ;
    1. Kasa ici cok havasiz kapagi acik birakip gozlemleyin.
    2. Sensor arizasi demis arkadaslar elinizle pcb ye dokunun
    3. Bu aralar miner virusu cok moda ozellikle sistem bosta iken devreye girer antimalvare ile temizleyin.
    4. Havalar asiri sicak sogutucu fanin onunu kapatacak baska birkart (ses karti vb.) Var ise oda sicakligin yukselmesine neden olur.

Ses kartına bak sen.kendini aşmış :)

• Bende de 2 güne kadar Bitcoin virusu vardi.Sistem bostayken devreye giriyodu.Combofix yukledim sıkıntı kalmadı.Combofix indir kur.Güvenli modda tara.Reset at tekrar bak sıcaklıklara.

• Kendini asmak derken ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Kendini asmak derken ?

Ses kartı odayı ısıtıyor demişsin ya

• Referans GTX 780 kullanıyorum boşta 32 derece.Yükte ise oyununa göre 75-80 derece...Bu arada 1440p(2560X1440) çözünürlüklü 27" monitör kullanıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarayel -- 12 Temmuz 2014; 23:59:52 >
  • Eh telefondan yazinca o kadar imla hatasi kabul gormesi lazim diye dusundum. Dogrusu o da sicakligin artmasina sebep olur diyecektim. Bahsi gecen kasaici sicaklik. Oda sicakligi degil.

• quote:

Arkadaslar degerli yorumlarınız icin saolun sorun isı sensorundeymis sorunum cozuldu cok saolun

• dxdiag12 kullanıcısına yanıt
    merhaba,

evga modelini kullaniyorum ama bosta bu kadar derece gormedim. sunu soyleyebilirim kasanizin yan kapagi varya iceri fan ufleyen yada fansiz, onu kesinlikle kaldirin kasa kapaliysa cok buyuk etki ediyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.