Şimdi Ara

Güç kaynağı kabloları ve ekran kartı ile ilgili sorun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarım çalışırken birden kapandı ve geri açılmadı. Power Supply değiştirdim. Yine çalışmadı. Kurcalarken bir kabloyu takmayı unuttum, çalıştı. Takmayı unuttuğum kablo resimdeki yere takılan kablodur: (http://img124.imageshack.us/img124/2364/mobomrgigabytelu9.jpg)
    Tamam, oraya kabloyu takınca bilgisayar çalışıyor ancak ekran kartına elektrik gitmiyor, ekranı açmıyor tabii ki. Ekran kartının fanı bile dönmüyor. O kabloyu takınca hiç açılmıyor.
    Sorunun nerede olduğu hakkında bir fikri olan var mı?
    Teşekkürler

• Açılınca Led'ler yanıyor ancak ekran kartı olmayınca normalde verdiği hata sesini vermiyor.
  • kardeş resimde gösterdiğin yere power dan gelen sarı siyah kabloyu takmak zorundasın eğer takmassan sorunla karşılaşırsın. her şey normal olduğunda vga ya elektrik gelmiyorsa fanı dönmüyorsa vga nın sağlam olup olmadığını dene yanıl la öğrenip emin ol baktın vga sağlam ise anakart ın üzerindeki vga slot un da bir problem olabilir slot un yanındaki direç, transistör, kondansatör tiği elemanlara bak bakalım sağlam mı yanıkmı kırıkmı vs. soğuk lehim de olabilir kontrol et
  • İşte ekran kartından önce kablo sorunu var sanırım. O kablo takılması gerekir, açtığımda takılıydı ancak onu takınca açılmıyor. Yani ekran kartını başka bir yerde denesem bile, o kablo olayı kafamı karıştırıyor?
  • bildiğim kadarıyla göstermiş olduğun yer işlemci için ekstra güç girişidir. ekran kartı ile her hangi bir ilgisi yoktur.
    ekran kartında herhangi bir sorun olabilir.
  • @halifax sen o sarı siyah kabloyu takıver takılı kalsın 2.5 yıldır montaj elemanı olarak çalıştım zamanında neyin ne olduğunu biliyoruz. dediğim gibi vga sağlam ise kablolarla bi ilgisi yok slot ları kontrol et
  • teşekkürler cevabınız için, ancak o kablo takılı olunca çalışmıyor. o nedenle takmadım. neyse, ümidimi kestim ben...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.