Şimdi Ara

GÜNCELLENDİ: 3 Kırmızı Işık Problemi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
1
Favori
64.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox 360 da 3 kırmzı ışık sorunu olmasaydı şuan çoktan 360 kullanıcısıydım ama 2008 sorunsuzlar gelsin ps3 hacklenmezse 360 alacam pc update etmek akıllıca değil

Yanamayıp aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 10 Kasım 2007; 21:05:18 >
  • Bir arkadaş da oynarken pause yapıyor gidip su içip geliyor makine iptal olmuş. Kabus gibi ya
  • 3 kırmızı ışık sorununu artık firmalar tarihe gömecek ama xbox sahibi olmayanlar hala 3 kırmızı diye sayıklıyor, xbox360 ın 3 kırmızı ışık verme hatası Windows'un çökmesi gibi bir sorun,yani temiz kullanırsan hiçbir sorun çıkmaz, ben senede 1 windows kuruyorum makineme onuda format atmayı sistem kurmayı unutmuyum diye,yaptıgım iş gereğide ben en az 12 saat bilgisayar başındayım hafta içi,xbox360 ını iyi kullanırsan 3 kırmızı falan yakmaz ha yakarsada tamiratı mümkün(münkün olmasa 1 yıl garanti vermezler), ama bu 3 kırmızı ışık hatası hiç olmasaydı dünya bu konsolun önüne gecemezdi, herşeyde bi - (eksi) mutlaka var, gül'ü bile dikeniyle kabulleniyosak bence xbox360 ın 3 kırmızısını görmeyi kabullenecegiz(ki düzgün kullanılırsa emin olunki vermez), şahsen ben daha gectigimiz pazar sabah 9 da açtım akşam 8e kadar full kullandım hala arkadan ılık hava üflüyodu

• quote:

Orjinalden alıntı: skynex

3 kırmızı ışık sorununu artık firmalar tarihe gömecek ama xbox sahibi olmayanlar hala 3 kırmızı diye sayıklıyor, xbox360 ın 3 kırmızı ışık verme hatası Windows'un çökmesi gibi bir sorun,yani temiz kullanırsan hiçbir sorun çıkmaz, ben senede 1 windows kuruyorum makineme onuda format atmayı sistem kurmayı unutmuyum diye,yaptıgım iş gereğide ben en az 12 saat bilgisayar başındayım hafta içi,xbox360 ını iyi kullanırsan 3 kırmızı falan yakmaz ha yakarsada tamiratı mümkün(münkün olmasa 1 yıl garanti vermezler), ama bu 3 kırmızı ışık hatası hiç olmasaydı dünya bu konsolun önüne gecemezdi, herşeyde bi - (eksi) mutlaka var, gül'ü bile dikeniyle kabulleniyosak bence xbox360 ın 3 kırmızısını görmeyi kabullenecegiz(ki düzgün kullanılırsa emin olunki vermez), şahsen ben daha gectigimiz pazar sabah 9 da açtım akşam 8e kadar full kullandım hala arkadan ılık hava üflüyodu

vayy beee analize bak temiz kullanın ...abi 360 olupta temiz kullanmayan varmı?

360 icin evine klima taktıran var.

1 yıl garanti vermek zorundalar cunku microsoft zaten 3 yıl garanti veriyor.

uste sen makınayı kat kat pahalı alıyorsun ee normal olarak bu makınayı dolaylı yollardan satan arkadaslar 1 yıl garanti verecek..

zaten basit islemlerle 3 kırmızı ısık hatası nı gideriyorlar

• quote:

Orjinalden alıntı: consellers

vayy beee analize bak temiz kullanın ...abi 360 olupta temiz kullanmayan varmı?

360 icin evine klima taktıran var.

1 yıl garanti vermek zorundalar cunku microsoft zaten 3 yıl garanti veriyor.

uste sen makınayı kat kat pahalı alıyorsun ee normal olarak bu makınayı dolaylı yollardan satan arkadaslar 1 yıl garanti verecek..

zaten basit islemlerle 3 kırmızı ısık hatası nı gideriyorlar

Güzelim ben xbox360 kullanıcılarına seslenmedimki zaten cihazı kullanan kişi nasıl kullanacagını biliyo, sadece xbox360'ı olmayıpta dışardan 3 kırmızıyı duyan yorum yapıyor onlara açıklama yaptım, ve evet basit işlemlerle gideriliyor bu 3 kırmızı ışık sorunu, kafalarda bukadar büyütmeye gerek yok diyorum bende , aynı kelimeleri telafus ediyoruz

• Arkadaşlar ben de Almanya'dan almayı düşünüyorum ve HDMI girişli yeni ürünlerden alacağım (Pro). Bunlarda kesin çıkmıyor mu bu problem yoksa yine önlemler almam gerekiyor mu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChatKing

Arkadaşlar ben de Almanya'dan almayı düşünüyorum ve HDMI girişli yeni ürünlerden alacağım (Pro). Bunlarda kesin çıkmıyor mu bu problem yoksa yine önlemler almam gerekiyor mu??

Kullanıma göre değişiyor arkadaşım, son çıkan elite'lerde bile görülmüş 3 kırmızı ışık sorunu , önlemini almakta yarar var, cihazı dikkatli kullan & hor kullanma cihazda başını agtırmasın :) Şimdiden hayırlı olsun next gen dünyasına hoşgeldin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynex -- 22 Eylül 2007; 8:27:17 >
  • az önce GeoW dan cıktım dahsboarda döndüm hoparlörden bip sesi geldi ve cihaz kitlendi ama dvd sürücüsünü açıp dvd yi çıkarabildim.cihaz üzerinde her hangi bir 3 kırmızı yanmadı.sonra kapadım tekrar actım ve aynı ses yeniden geldi ve siyah bir ekran görüntü yok.sonra tekrar kapatıp actım ve her şey normal.sizce bunun sebebi nedir 3 kırmızı mı ya da başka bir problem mi?
  • Bu tür hatalar her elektronik cihazda oluyo, cep telefonumda , bilgisayarımda hatta ps2'mde bile yaşıyorum böyle ufak tefek aksamaları, heran herşey olabilir, sıkıntı haline getirme bence bunu dostum.
  • ama makinesi 2 gün önce 3 kırmızı geçiren bir arkadaş da bu tür sorunları yaşadıgını belirtmişti yani belirtiler aynıymıs ama bakıp görücez
  • quote:

Orjinalden alıntı: punishersadi

ama makinesi 2 gün önce 3 kırmızı geçiren bir arkadaş da bu tür sorunları yaşadıgını belirtmişti yani belirtiler aynıymıs ama bakıp görücez

makınan 3kırmızı yolunda arkadasım ...

bence 3kırmızı olmadan bir servise gotur.....

3kırmızı verecek makınaların cogu oncesinde donmalar yapıyor.

ekran dama oluyor kare kare...
  • henüz öyle bir sorun yaşamadım servise götürmem de cok kolay degil bursadayım ben.boş yere kargoya da verip göndermek istemiyorum.ama ekran da böyle bozulmalar görürsem direk götürücem.ama yine iyi dayandı kasım 2005 üretim ve yaklaşık subat 2006 dan beri kullanıyorum soğutmasız
  • O kadar para vericem bide bunlara uğraşcam gene yaptın yapacağın bil
  • evet dediğiniz çıktı bugün biz de 3 kırmızıyı gördük.özkan elektroniğe gönderiyom herkese tavsiye ederim orasını umarım hallolur
  • bütün xboxlar er veya geç bozulacaktır
    ve punishersadi fatih abi en iyi seçim...........
  • özkan elektronik/FATİH ABİ oldugu surece xbox 360 ınız 3 kırmızı gorsede korkmayın..Fatih abi bu işin gercekten ustası diyebilirim...aşmış kendini.microsoft ta çalışacak düzeyi geçmiş.....

ayrıca kişilik olarakta çok saygılı-ilgilenen-müşteriye müşteri gibi değilde bir abi-kardeş gibi davranan hayatımda tanıdıgım en farklı esnaf diyebilirim.

ne sorarsanız sorun en derinlemesine kadar bilgi veriyor.baştan savmıyor...işi olsa dahi işini bırakıp sizinle saatlerce konusuyor...forumdan bir arkadaşla gittik bizi ilk gittiğimizde tanımadıgı halde saatlerce sohbet ettik. derdimizi tek tek dinledi...

bence istanbuldaki en iyi teknik servis....

Atik elektroniği de biliyoruz....Daha Atilla Beyi goremedik dükkanda...hep başkaları var.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanext -- 1 Ekim 2007; 5:23:17 >
  • evet buradan fatih abiye sevgilerimi iletiyorum.makinamda bugün elinde olacaktır zaten.
  • Birşey aklıma takıldı yazı için öncelikle teşekkürler..

Bu 3 kırmızı hatası hangi makinalarda daha çok görülüyor bununla ilgili forumda bence genel bir kanı oluşmuş olmalı diye düşünüyorum yani şöyle sorayım, Pal makinalar mı yoksa ntsc makinalar mı bu hataya daha elverişlidir ? Yoksa hiç farketmiyor mu ?
  • bende ntsc-j lerde cok daha az goruluyor diye biliyordum forumda boyle bir inanış vardı.ama fatih abiye sordum ona gelen makinelerin cogu ntsc-j cıkmış..bu yuzden benimde kafam karıştı....bende ntsc-j var aralık 2006 da aldım bişey yok henuz..

birde daha cok PAL versiyonlarda gorulme olayı var diyolar..oda ne derece dogru bilmem..

NTSC-U için ise voltaj akımlarından dolayı oldugunu soyluyorlar....bu ne derece dogru oda karısık...

bence bu bolge ile alakalı değil ...uretim tarihi ile de alakalı değil...tamamen microsoft un o parti uretimde kullanmıs oldugu malzeme ve işçilikten başka bişey değil....ama bir gercek varki o ilk cıkan 2005 uretimliler gercekten sorunluydu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanext -- 3 Ekim 2007; 3:37:24 >
  • Bilgi için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.