Şimdi Ara

Hacettepe Fizik Müh. Tercih Eden Kaç Kişiyiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hem birnevi vakit geçirmek , ne kadar tercih edildiğini görmek bu bölümün , hemde tercih edenlerle tanışmak adına böyle bir konu oluşturmak istedim.Bakalım kimler tercih etmiş görelim.

Sıranın başında konuyu açtığım için şimdilik ben varım

• Ben tercih ettim ama umudum yok malesef):
  • Sıralaman kaç hocam senin?
  • 221801 malesef ankara fizik gelirmi sence ankara geçen sene 258.000 ile almış
  • Valla hocam umudunu yitirme inş hacettepe gelir.Ankara gelirse ankarada gerçekten iyidir,

Valla bana sorarsan kesin gelmesi lazım ankaranın , bu sene kontenjan sayısı arttı , barajı geçemeyen öğrenci sayısıda oldukça fazla.Sıralamaların düşeceği kanaatindeyim.

Yani hacettepe bile olabilir belli olmaz

Birde bu konuyu açmamın sebeplerinden birisi fizik müh. gördüğüm kadarıyla çok tercih edilmiyor bölüm epey ağır çünkü.Yani şansımız iyice artıyor dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebo -- 8 Ağustos 2012; 18:07:57 >
  • Yaaaaa gelsin ankarada istediğin yerde yemek benden kardeşim(:
  • Ama şu dediğim linke bakınca içim kararıyor senin sıralama kaç kardeş?http://www.salimunsal.com/ burada tahmini sıraları simüle edilmi ben sana hacettepeyi söyliyim 91.000 ile 121.000 arası):Ankarada 111.000 ile 157.000 arası bu bakınca içim kararsı):
  • 148k benim hocam

Bunun doğruluk payı nekadar güvenilir zannetmiyorum doğru olduğunu.Bu kadar oynamaz , ki oynasa bile ileri değil geriye doğru sıralamaların düşmesi lazım yukarıda dedim çünkü , bi defa kafadan 200k kişi barajı geçemedi
  • Ne biliyim kardeş kaç gündür kafayı buna taktım her türlü araştırıyorum bu sene olaylar karıştı kardeş hemde çok adamlar türkiyenin en tanınmış rehberlikçilerinde malesef):bilmiyorum çokkkkkkkkk karıştı bir toparlamak lazım):
  • fizik müh. ne ya kendinize yazık etmişsiniz. sektöre hizmet etmek amacıyla fizik okunmaz. mühendislik olayı komik kaçıyor.

boğaziçi ve bilkent dışında de yerde fizik okunmaz. belki koçta olabilir.
  • O söylediğin yerlerde bölüm var mühendislik değil,

Düz Fizik Bölümü kötü ama Mühendisliği İyi, bizim burda odtü fizikten adam bakkal şuanda.Ama çevremde fizik müh. bir çok kişi mevcut işsiz olan 1 tane fizik müh. görmedim daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebo -- 8 Ağustos 2012; 18:25:56 >
  • Tercih meselesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebo

O söylediğin yerlerde bölüm var mühendislik değil,

Bölüm kötü , bizim burda odtü fizikten adam bakkal şuanda.Ama çevremde fizik müh. bir çok kişi mevcut işsiz olanını görmedim.Ayrıca benim babam boğaziçi elektrik-elektronik müh. , kendi şirketimiz var oda fizik müh. arıyor bir sürü , ki ben üniyi bitirincede kendi şirketimizde çalışacağım dostum

söyle bir peder bir biz bulamadık,nerde köylü var bizim ailede
  • quote:

Bölüm kötü , bizim burda odtü fizikten adam bakkal şuanda.Ama çevremde fizik müh. bir çok kişi mevcut işsiz olanını görmedim.Ayrıca benim babam boğaziçi elektrik-elektronik müh. , kendi şirketimiz var oda fizik müh. arıyor bir sürü , ki ben üniyi bitirincede kendi şirketimizde çalışacağım dostum

senin babanın yanında çalışacağın gerçeği fizik müh.'ün fizik ten daha iyi olduğu anlamına gelmiyor.

dikkat edersen odtü yü okunabilecek yerler arasına koymadım zaten.

boğaziçi ve bilkent mezunlarının %70'i şuan yurtdışında. çoğu mit, cornell gibi yerlerde. oradaki doktorasını tamamlayanlar ise genelde ya akademisyenliğe dönüyor özel ünivlerde hayvan gibi para kazanıyor ya da cern, intel gibi yerlerde çalışıyorlar.

fizik müh.de bunu yapamazsın. neyse fizik müh. bitirip mühendis olunduğunu sananlarda varmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

quote:

Dostum ne ara alıntı yaptın yaw , önce yazdım sonra vaz geçtim :D

Ama genel olarak söylediğim gibi cidden çevremde özellikle sadece benim değil babamın arkadaşlarındanda çok fizik müh. var. İnan 1 tane işsiz görmedim duymadım.

He bunun elbette garantisi yok.Her bölümde işsiz kalabilirsin bu birde şans ve kendini geliştirmeye bağlı bir durum.Ama genel olarak şöyle bir durum var , fizik müh. alt bölüm olarak çalışma alanı çok.Nükleer , elektronik ten tutta tıptan labaratuvara kadar bir sürü şey var.Özellikle elektronik okursan , dediğim gibi işsiz kalma oranı azalıyor.

Çok bakıyorum kariyer ilanlarına hemen hemen hepsinde yazan şu , elektrik-elektronik müh. makine müh. mekatronik müh. veya fizik bölümü ve ya müh. den mezun kişiler diye , bölümü daha az görüyorum ama fizik müh. hemen hemen hepsinde mevcut neredeyse

• Tercihler bir rivayete göre 10 agustos bir önce açıklansında kurtulalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

senin babanın yanında çalışacağın gerçeği fizik müh.'ün fizik ten daha iyi olduğu anlamına gelmiyor.

boğaziçi ve bilkent mezunlarının %70'i şuan yurtdışında. çoğu mit, cornell gibi yerlerde. oradaki doktorasını tamamlayanlar ise genelde ya akademisyenliğe dönüyor özel ünivlerde hayvan gibi para kazanıyor ya da cern, intel gibi yerlerde çalışıyorlar.

fizik müh.de bunu yapamazsın. neyse fizik müh. bitirip mühendis olunduğunu sananlarda varmış.

Hayır fizik müh. ilede bunu yapabilirsin söylediğim gibi kendini geliştirmeyle alakalı bir durum bu.

Ayrıca ben bu konu altında bölümü tercih edenlerle sohbet-tanışma vs amaçlı açtım.Fikir almak için değil dostum.Senin şuan yaptığın çok büyük terbiyesizlik , fizik müh. bitirip müh olduğunu sanan ne demek?

Sen ne işle uğraşıyorsun?

• quote:

quote:

quote:

Hayır fizik müh. ilede bunu yapabilirsin söylediğim gibi kendini geliştirmeyle alakalı bir durum bu.

Ayrıca ben bu konu altında bölümü tercih edenlerle sohbet-tanışma vs amaçlı açtım.Fikir almak için değil dostum.Senin şuan yaptığın çok büyük terbiyesizlik , fizik müh. bitirip müh olduğunu sanan ne demek?

su ürünleri mühendisliğini bitiren mühendis mi oluyor arkadaşım? böyle bölümlere mühendislik takısı eklemelerinin tek sebebi tercih edilmesini arttırmak. alt seviye üniversiteleri kimse tercih etmez yoksa. insanlar çok şekilci. yoksa fizik müh. okudun diye mühendis olmuyorsun. ekstradan 2 tane pratiğe yönelik ders aldığın için mühendis mi olmuş olacaksın? sen mühendissen ee de, bilgisayarda, inşaat ve makina gibi bölümlerde okuyanlar ne?

cvlere genelde formalite icabı o ifadeler konur. sen o işi yapabiliyorsan lisans diploman var mı diye bile bakmazlar. ki normal bir fizikçi fizik müh.ün yaptığı her işi yapabilir dersleri doğru seçerse. zaten aralarındaki fark aldıkları dersler bakımından çok farklı değil. (bahsi geçen fizikçinin tamamen teorik fizik dersleri almadığını varsayıyorum)

o cvde fizik mühle eleman aldığını söyleyen yerdeki işi de kapar. boğaziçi ve bilkentte son sene istediğin dersleri seçebiliyorsun mesela. bunu örnek gösterip fizik kötü demen saçma.

fizik müh. kimya müh. matematik müh. denen yapılara oldukça sinir olduğum için sert çıkıyorum. artık yavaş yavaş biyolojinin de mühendisliğini çıkartmaya başladılar. her şeyi sektöre indexlemeye çalışıyorlar sonra ülkede bilim gelişmiyor. bu temel bilimlerin bile mühendisliğini çıkarmışlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

quote:

Dostum ne ara alıntı yaptın yaw , önce yazdım sonra vaz geçtim :D

Ama genel olarak söylediğim gibi cidden çevremde özellikle sadece benim değil babamın arkadaşlarındanda çok fizik müh. var. İnan 1 tane işsiz görmedim duymadım.

He bunun elbette garantisi yok.Her bölümde işsiz kalabilirsin bu birde şans ve kendini geliştirmeye bağlı bir durum.Ama genel olarak şöyle bir durum var , fizik müh. alt bölüm olarak çalışma alanı çok.Nükleer , elektronik ten tutta tıptan labaratuvara kadar bir sürü şey var.Özellikle elektronik okursan , dediğim gibi işsiz kalma oranı azalıyor.

Çok bakıyorum kariyer ilanlarına hemen hemen hepsinde yazan şu , elektrik-elektronik müh. makine müh. mekatronik müh. veya fizik bölümü ve ya müh. den mezun kişiler diye , bölümü daha az görüyorum ama fizik müh. hemen hemen hepsinde mevcut neredeyse

ben ne diyom sen ne diyon

• quote:

quote:

quote:

quote:

su ürünleri mühendisliğini bitiren mühendis mi oluyor arkadaşım? böyle bölümlere mühendislik takısı eklemelerinin tek sebebi tercih edilmesini arttırmak. alt seviye üniversiteleri kimse tercih etmez yoksa. insanlar çok şekilci. yoksa fizik müh. okudun diye mühendis olmuyorsun. ekstradan 2 tane pratiğe yönelik ders aldığın için mühendis mi olmuş olacaksın? sen mühendissen ee de, bilgisayarda, inşaat ve makina gibi bölümlerde okuyanlar ne?

cvlere genelde formalite icabı o ifadeler konur. sen o işi yapabiliyorsan lisans diploman var mı diye bile bakmazlar. ki normal bir fizikçi fizik müh.ün yaptığı her işi yapabilir dersleri doğru seçerse. zaten aralarındaki fark aldıkları dersler bakımından çok farklı değil. (bahsi geçen fizikçinin tamamen teorik fizik dersleri almadığını varsayıyorum)

o cvde fizik mühle eleman aldığını söyleyen yerdeki işi de kapar. boğaziçi ve bilkentte son sene istediğin dersleri seçebiliyorsun mesela. bunu örnek gösterip fizik kötü demen saçma.

fizik müh. kimya müh. matematik müh. denen yapılara oldukça sinir olduğum için sert çıkıyorum. artık yavaş yavaş biyolojinin de mühendisliğini çıkartmaya başladılar. her şeyi sektöre indexlemeye çalışıyorlar sonra ülkede bilim gelişmiyor. bu temel bilimlerin bile mühendisliğini çıkarmışlar...

Önce şunu söyle , Mühendis ne demek?
    Sonrasında ise neden odtü,boğaziçi bölümken neden itü ve hacettepe müh. onu söyleyebilir misin?

Ama en önemli sorum önce mühendis ne demek onu söyle

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.