Şimdi Ara

HAF 912 PLUS MOD--GÜNCELLENİYOR-- ÖN PANEL -- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
6
Favori
17.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coopuq1

kolay gelsin üstad
    bu kapağı nasıl bu kadar pürüzsüz kestiniz böyle işçilik çok başarılı..

Hocam kasa gerçekten güzel olmuş. Yakarıda arkadaşın sorduğu soruyu açıkçası bende merak ediyorum.
    İyi çalışmalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyque

quote:

Orijinalden alıntı: coopuq1

kolay gelsin üstad
    bu kapağı nasıl bu kadar pürüzsüz kestiniz böyle işçilik çok başarılı..

Hocam kasa gerçekten güzel olmuş. Yakarıda arkadaşın sorduğu soruyu açıkçası bende merak ediyorum.
    İyi çalışmalar...

Teşekkür ederim.

El alışkanlığı ve azıcık ustalık diyelim..

• Evet efeem, nerde kalmıştık?

Bugün ufak bir çalışma yaptım..
    Kasa her açıdan mükemmel ama bana göre bazı noksanları var. Bunlardan biri de, kasanın üst - arka kısımı, yani tavandaki meşli kısım. Kasayı aldığımdan beri buraya birşeyler düşünüyordum ve bugün itibarı ile düşüncelerimi fiiliyata döktüm.
    Umarım beğenirsiniz. (Ben beğendim şahsen.)

Önce 5mm füme plexiden yerine uygun ebatta kesimimizi yapıyoruz..

HAF 912 PLUS MOD--GÜNCELLENİYOR-- ÖN PANEL --

12mm genişlikte kestiğimiz çıtaları bu çerçeveye uygun aralıklarla yapıştırıyoruz..

Kenar kesimi, güzelce bir zımpara ve temizlik sonrası..

Ve işin en sevdiğim kısmı.. Parçanın yerine montajı.

HAF 912 PLUS MOD--GÜNCELLENİYOR-- ÖN PANEL --  HAF 912 PLUS MOD--GÜNCELLENİYOR-- ÖN PANEL --  HAF 912 PLUS MOD--GÜNCELLENİYOR-- ÖN PANEL --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMFİBİ -- 6 Kasım 2011; 14:36:29 >

• abicim son çalışma dehşet-ül vahşet =D ama onları bir ışıklandırsan güzel olmaz mı ? =D
  • çalışmalar her zamanki gibi çok güzel, elinize sağlık.

bir sorum da olacak:
    PSU kablolarını saklama amaçlı yaptığınız kutuyu monte edince hdd ısılarında bir yükselme oldu mu?

bana o kutunun ön panel fandan gelip hdd'leri soğutan hava akımının önünü kesiyor gibi geliyor.

görüntü olarak katkısı tartışılmaz tabii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

çalışmalar her zamanki gibi çok güzel, elinize sağlık.

bir sorum da olacak:
    PSU kablolarını saklama amaçlı yaptığınız kutuyu monte edince hdd ısılarında bir yükselme oldu mu?

bana o kutunun ön panel fandan gelip hdd'leri soğutan hava akımının önünü kesiyor gibi geliyor.

görüntü olarak katkısı tartışılmaz tabii...

Şahane bir soru ve cevaplıyayım hemen..
    Bir iş yaparken sırf görsellik adına daha önemli şeylerden asla vaz geçmem. Sıcaklık değerleri bunların başında geliyor.
    Disk sıcaklıkları ve diğer sıcaklıklar devamlı kontrol altında.

• ellerine sağlık ızgara çok güzel olmuş abi
    orjinal parcası gibi duruyor
  •  HAF 912 PLUS MOD--GÜNCELLENİYOR-- ÖN PANEL --

barhondanında dediği gibi orjinal parçası gibi olmuş abi
    bide bu resimdeki değerleri hangi programla aldın?
  • Barış'cım, ızgaralar senin projenden yürütme biraz.. Senin kasanın aslını daha önceden defalarca görmüştüm ama, senin kasa daha kalıcı oldu benim kafamda.

@ fatih.ozmen, programın adı Everest. Nette bulabilirsin.
  • Sen bu kasayı satmadan almamak gerek. her gün dahada güzelleşiyor.

şu Haf yazısınıda dremel vs ile kessen farklı renk flex le dıştan yada içten zayıf ışıkla yazıyı aydınlatsan nasıl olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teote01

Sen bu kasayı satmadan almamak gerek. her gün dahada güzelleşiyor.

şu Haf yazısınıda dremel vs ile kessen farklı renk flex le dıştan yada içten zayıf ışıkla yazıyı aydınlatsan nasıl olur acaba?

Eminim güzel olur ama bu iş için cnc kesim gerekir, Dremelle biraz zor olur gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ
    Şahane bir soru ve cevaplıyayım hemen..
    Bir iş yaparken sırf görsellik adına daha önemli şeylerden asla vaz geçmem. Sıcaklık değerleri bunların başında geliyor.
    Disk sıcaklıkları ve diğer sıcaklıklar devamlı kontrol altında.

ısılar gerçekten makul düzeyde ve etkilenmemiş görünüyor.

o sonradan yapılan siyah "kutunun" hdd'lere bakan tarafı açık mı yoksa kapalı mı hocam?

zira açıksa hava hdd'lerden gelip onun içine doluyordur ama kapalıysa sıcak hava hdd'lerin orada kalıyordur.

benim HAF 922'de hdd ısıları 32 ve 30 derece normalde, fanlar da 480rpm de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 13 Haziran 2011; 11:32:49 >

• O parça L şeklinde ve kasa tabanında meşli bir bölge var. Dolayısı ile disklerden gelen sıcak havanın bu kısımda durması sözkonusu değil.
  • anlıyorum, o zaman sıcak hava PSU'nun altındaki meshli kısımdan kasa dışına çıkıyor.

"başka ne planlar var bu kasa için acaba" diye merak ederek takipteyim.

aslında benim de HAF 922'nin yan kapağına plexi yapmak içimden geçmiyor değil.
    ama bir türlü başlayamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 13 Haziran 2011; 14:32:28 >
  • Şu an itibarı ile ben de bilmiyorum. Birden aklıma birşeyler geliyor ve hemen kasa başına koşuyorum, aklıma gelen bu kasaya uygulanabilir mi ve nasıl görünür diye..
  • Hocam büyük bir zevk ile diğer projeleriniz gibi bunuda izledim temmuzda almayı düşündüğüm kasa bu çokta iyi ilham verdiniz başarılarınızın devamını diler hayırlı modler derim

Birde acaba rica etsem şu led şerit ile molexi bağladığınız yerin resmini gösterebilirmisiniz acaba ? Çünkü elimde led şerit var bağlancak renkleride biliyorum ama nasıl birşey uygulamam gerekiyor bilmiyorum.Saygılar
  • abi ağlayasım geliyor ne olur azcık çirkin eksik gedik yapsanız ya.şaka bir yana yine harika bişey çıkacak ortaya allah sonumuzu hayır etsin
  • @ devrimdoga, ledlerin bağlantı şekli birçok konuda açıklandı forumda ve pek zor birşey değil aslında.
    Şerit leddeki + yani kırmızı kabloyu molexteki sarı kabloya...
    Şerit leddeki - yani siyah kabloyu da, molexteki siyah kabloya bağlıyacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrimdoga

Hocam büyük bir zevk ile diğer projeleriniz gibi bunuda izledim temmuzda almayı düşündüğüm kasa bu çokta iyi ilham verdiniz başarılarınızın devamını diler hayırlı modler derim

Birde acaba rica etsem şu led şerit ile molexi bağladığınız yerin resmini gösterebilirmisiniz acaba ? Çünkü elimde led şerit var bağlancak renkleride biliyorum ama nasıl birşey uygulamam gerekiyor bilmiyorum.Saygılar

devrim hocam kasa şuan 140 tl havale ile. bana sorarsan kaçırma.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

@ devrimdoga, ledlerin bağlantı şekli birçok konuda açıklandı forumda ve pek zor birşey değil aslında.
    Şerit leddeki + yani kırmızı kabloyu molexteki sarı kabloya...
    Şerit leddeki - yani siyah kabloyu da, molexteki siyah kabloya bağlıyacaksın.

Hocam onu biliyorumda bağlamayı bir molex fandan çıkan molexi kesip mi yaptınız yoksa başka türlü mü diye merak etmiştim sadece.Temmuz gibi toplayacağım sistemi ama sanırım kasayı daha erken alabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.