Şimdi Ara

Hangi GTX560Ti alınmalı (MSI vs Asus vs. Asus)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni sistem toplama aşamasında HD6950 değil de GTX560Ti almaya karar verdim, çünkü:
    - Oyunu ayda bir oynarım, ama iyi oynayabilmek isterim
    - Diğer zamanlarda ofis / internet / film seyrederim ve sessizlik önemli
    - Fiyatı daha uygun

Marka olarak Asus ya da MSI düşünüyorum, fakat sizce şu 3 modelden hangisini almalıyım. Evet, bazıları kendinen OC' li. Ama normalini alıp kendim OC yapamaz mıyım? Hazır OC' li almanın tek avantajı garanti mi? Bu arada her oyunu en üst görüntü kalitesinde oynamak zorunda değilim

Bir de genel faydası olsun diye şöyle bir tablo yaptım. Fiyat olarak bakıldığında MSI daha düşük fiyata daha hızlı kart veriyor gibi duruyor. Yine de Asus almak için başka bir neden olabilir mi? Sessizlik, güç tüketimi, başka faktörler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ağır Metal -- 18 Mayıs 2011; 14:35:32 >

• en ucuz olanı alın madem ayda 1 oyun oynuyacaksınız
  • Asuslar 3 yıl garantili MSI olanlar ise 2 . Bunu da göz önünde bulundurun. Gerçi ikisininde 4-5 yıl içinde herhangi bir arıza yapmasını beklemem ben iyi kaliteli kartlardır. Asus DC II alınıp kendinizde cok rahat oc yapabilirsiniz. Diğer hepsinde de bunu yapabilirsiniz tabi.
    Seçtiklerinin hepsi sessiz ve güç tüketimler aşağı yukarı aynıdır. Komponent olarak asus un pcb si daha iyi. MSI da da Hi-C komponentler kullanılmasına rağmen asustakiler daha iyidi. Forumda biri karşılaştırmasını yapmıştı yaw orda görmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deilmycry_84

asus : kartın pcb yapısı-asus direct cu 2 yapı olarak kaslı ki asus cift katman bakır yani daha yogun bakır daha hızlı enerji iletimi

msi : kartın pcb yapısı asusa gore iyi degil kaslı bır pcb yapısını goremiyoruz

asus : vrm ve fazlar- asus 7 faz 22 vrm var not : vrm ne kadar coksa fazların enerji yukunu azaltıyor buda daha az ısı demektir ayrıcada üstünde vrm sogutucu da bulunmakta

msi : vrm ve fazlar 7 faz 15 vrm asusa gore vrm sayısı az bu demek oluyorki msida o bolge daha sıcak demek ayrıca vrm sogutucu bulunmuyor

asus : kartın arka kısmında bulunan enerji duzenleyici hicaplar bu komponentler ne kadar fazlaysa okadar overclockta stabılıte demek asusta 8 adet bulunmakta

msi : kartın arka kısmında bulunan enerji duzenliyici hi caplar 5 adet dir asusa göre az

asus : direct cu2 de sogutma msi a gore 3-5 derece fazla onun nedenıde sogutmadakı emıcı plakaların az olması tabi bunun yanında asusun sogutma cercevesinin tamamıyle metal olamsıda sogutmaya katkı yapmaktadır

pcb üstünde bulunan demir koruma aynı zamanda pcb ısısını dagıtmak ıcın kullanılmıs 8 lik fanlarda oldukca sessiz gorevını yerıne getiriyor asusta voltaj regulatoru kartın önünde tutarak vrmleri soguttugu aliminyum blogu

voltaj regulatorun uzerine tasıyarak onuda sogutmaktadır

msi : twinfrozer 2 asusa gore gpunun sogumasında asusa gore 3-5 derece daha iyi yanlız voltaj regulatoru arkada kaldıgı için ısınıyor sogutma yok

kendimce bilgilerime dayanarak inceleme yaptım ne kadar yararı olur bilemem karar sizlerin ben teknik acıdan bilgi verdim benım tercihim asus olurdu

Konu kapatılmış. Ön bellekten bunları yazdığını buldum elemanın

• asus alınacaksa top edition modeli almaya gerek yok dcii ile dcii top'da kullanılan komponentler aynı... directcuii soğutucusunun yükte biraz gürültülü çalıştığı ile ilgili yabancı forumlarda yorumlar okudum... msi'ın gtx 560 ti hawk modeli var asıl beklediğimiz, overclock, kaliteli komponent ve soğutma bazında başarılı olacağını düşünüyoruz... Sessizlik derseniz gigabyte'ın gtx 560 ti modeline de bakabilirsiniz malzeme kalitesi directcuii kadar olmasada msi'dan pek aşağı kalır tarafı yok soğutucusu ve overclock konusunda epey başarılı...
  • Madem ayda bir oynuyorsanız , en ucuzu almanızda fayda var garanti benim için çok önemli diyorsanız asus alın 3 yıl garantilidir
  • Msi Twin frazor II OC
  • Ayda bir oyun oynuyorsanız, en ucuzunu seçmek en mantıklısı.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_49050678/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49050678

Bu konu cevabın neden ASUS olduğunu uzun uzun anlatıyor.Kesinlikle ASUS alınmalı.Ve de TOP almayın.Normal olanını alın.Overclock ederek zaten TOP seviyesine ulaşabilirsiniz.İki kart arasında başka hiçbir fark yok

Bilgilerin çoğu @ deilmycry_84 hocama aittir.çok teşekkür ederim kendisine.

1- Asus taki ısı boruları karta direk temas sağlıyor.MSI'daki ise dışa doğru yayılıyor tam temas sağlamıyor.
    2- MSI'da voltaj regülatörlerini soğutan bir soğutucu yok ama ASUS'ta var.yani ASUS'un OC performansı daha iyi. Daha stabil
    3- MSI'da direk RAM'leri soğutan bir soğutucu yok ASUS'ta yine var.
    4- ASUS'un kullandığı bileşenler daha kaliteli kullanım ömrü daha uzun.
    5- Göreceli bir kavram ve saçma bir neden olsa da ASUS'un tasarımı daha güzel.
    6- ASUS'un PCB yapısı daha kaliteli.
    7- ASUS'un VRM üzerinde soğutucusu var.MSI'da bu bulunmuyor.
    8- ASUS'un VRM sayısı daha fazla.Bu da kartın overclock lu haliyle uzun vadede çok daha stabil çalışmasını sağlar.
    9- ASUS çift katman bakır içerir.Daha yoğun bakır daha hızlı iletim demek.
    10- ASUS'ta kartın arkasındaki enerji düzenleyici parçalar daha fazla.Tam 8 tane.Yani overclockta daha stabil çalışır.MSI'da ise 5 tane bulunur.
    11- MSI testlerde 3-5 derece daha soğuk çıksa da voltaj regülatöründe soğutma bulunmadığı için o kısmı daha fazla ısınıyor.
    12- ASUS'ta PCB'ler üstünde demir koruma bulunmakta ve bu PCB ısısını kolayca dağıtıyor.

Yani ASUS DCII almanız daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Mayıs 2011; 19:16:10 >

• Teşekkürler, bilgi paylaşımı harika. Ben bu forumu seviyorum!

Kart seçimim:

Asus ENGTX 560 Ti DCII
  • doğru seçim yapmışsınız en azından seçtiğiniz kartın garantisi diğer modellere göre 1 yıl fazla garantisi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ağır Metal

Teşekkürler, bilgi paylaşımı harika. Ben bu forumu seviyorum!

Kart seçimim:

Asus ENGTX 560 Ti DCII

İşte bu diyorum.Doğru seçimi yaptınız.Ben de kullanıyorum çok memnunum
  • 6950 daha mantıkLı oLurdu ama neyse şimdiden hayırLı oLsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roy CharLes

6950 daha mantıkLı oLurdu ama neyse şimdiden hayırLı oLsun.

neden
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

quote:

neden

nVidia almakla çok doğru yapmış.GTX560 Ti > 6950.

3D Vision
    CUDA
    Mimarinin kalitesi
    Yazılım kalitesi
    0 Driver sorunu
    Phsyx ( oyun sayısı gittikçe artacak )
    Çoğu oyunun nVidia'ya göre optimize edilmesi
    İşte bu yüzden GTX560 Ti.

Bazıları geliyor 6950 daha iyi bak testlere falan diyor aradaki fark 3-4 FPS, Ki nVidia da bazı oyunlarda AMD'yi geçiyor. İki kart da eş sayılır ama nVidia yukarıdaki + özellikleriyle kazanıyor.
    Biri gelecek 6950 daha iyi diyecek önüme abuk subuk guru3D testleri koyacak biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Mayıs 2011; 22:07:24 >

• quote:

quote:

neden

6950 daha üstün bi kart sonuçta yani aLmışken bi kere aLmak Lazım ama gtx560 da sesim çıkmaz yani.
  • GTX 560 Ti Almanı öneriyorum Asus DirectCuII yada MSI TwinFrozerII Serisinden birini seçmelisin ben MSI olanı kullanıyorum tek kelime harika bir kart Boşta 25-30C yükte 60-65 arası oluyor.Performans kosunda sıkıntı yaşamazsınız örnek vermek gerekirse BF:BC2'i 1680x1050 çözünürlükte maximum ayarlar 100 kare/sn(Overclocksuz) sınırını aşıyorum
  • quote:

quote:

quote:

neden

6950 daha üstün bi kart sonuçta yani aLmışken bi kere aLmak Lazım ama gtx560 da sesim çıkmaz yani.

İşte burada hata yapıyorsunuz. Tamam 6950 bazı oyunlarda fark atıyordur ama GTX560 Ti de bazı oyunlarda fark atıyor. Ki ileride arkadaş 3D sistem kurmak isterse 6950'si GTX560 Ti karşısında yerlerde sürünecek. Convert'de de CUDA daha iyi çalışıyor.

• Msı Twin Frozer yeteli bence gtx560 ti lerin çoğu aynı zaten soğutmasından fark var sadece ama Asus'un soğutması fazla yer kaplar gibi bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.