Şimdi Ara

hangi kartı almalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar uzun zamandır ses kartı araştırıyorum kullanım amacım müzik ve film oyunla pek işim olmuyo elimde samsung un 350rms lik 5.1 var biraz eski sayılır ama sesi oldukça kaliteli ve güçlü bu benim ilk ses kartım olucak 5.1 de optic giriş ve line in var 2 fiş girecek şekilde stereo ses almak için sanırsam aradığım sadece opticten gireyim tek kabloyla dolby digital 5.1 ses verebilmesi asusun xonar kartı bu şekilde galiba ama harici güç bağlantısını yapabileceğimi sanmıyorum creative x fi elite fatalıty pro yada titanium fatalıty yada bu ayarlarda bir kart olarak ne önerirsiniz acaba yada benim aradığım özellikleri hangi kart sağlıyo yardımınızı bekliyorum gözümü kapayıp bişey almak istemiyorum

• arkadaslar bı yardım edın nasıl bı ses kartı almalıyım optık degılde lıne den baglasam nasıl olur 2 gırısten 5.1 alınabılırmı dolby dıgıtal olarak bı yardım edın
  • quote:

Orijinalden alıntı: HALUKC

arkadaslar bı yardım edın nasıl bı ses kartı almalıyım optık degılde lıne den baglasam nasıl olur 2 gırısten 5.1 alınabılırmı dolby dıgıtal olarak bı yardım edın
    arkadaşlar bugün yarın bi kart alıcam bi tavsiye yapacak kimse yokmu
  • quote:

arkadaşlar bugün yarın bi kart alıcam bi tavsiye yapacak kimse yokmu

Alıntıları Göster
    Arkadaşım harici ses kartı düşünürsen bence bu ürünü alabilirsin CREATIVE X-FI SURROUND 5.1 SES KARTI .
  • quote:

Orijinalden alıntı: berussa

Arkadaşım harici ses kartı düşünürsen bence bu ürünü alabilirsin CREATIVE X-FI SURROUND 5.1 SES KARTI .

Alıntıları Göster
    Ses sisteminin amfisi içinde mi? Gamer alın, zaten kart DTS çözüyor. Ayrıca optik bağlantı da yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paramparca

Ses sisteminin amfisi içinde mi? Gamer alın, zaten kart DTS çözüyor. Ayrıca optik bağlantı da yapabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Multich analog girişiniz yok sanırım, bu durumda DDL+DTS connect destekli
    xfi nin pciex serisinden yani titanium olandan almanız lazım.

Gamer alırsanız sadece mod sürücülerde bu destek olduğundan, oyunlarda çevresel sesi aktarabilmek için mod sürürüclere mahkum olursunuz.
    ama pciex modellerden alırsanız onlar orijinal sürücüleriyle de bu desteği veriyor.
    yani en az bunu alacaksınız:
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36394

Gamer alırsanız bu topikteki işlemi yapabilmeniz gerek:
    http://forum.donanimhaber.com/m_23416097/tm.htm

Eğer multi ch analog girişiniz varsa o zaman CA20K1 yada CA20K2 çipli dilediğiniz kartı alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: paramparca

Alıntıları Göster
    evet amfili sistem gamer düşünmüyorum bana müzik ve film performansı önemli sistemim decoderli ama kaliteli kaynak olunca sesi inanılmaz derecede artıyo ne bağlarsam nerden bağlarsam bağlıyayım 5.1 ses veriyo ancak dolby dts kodlanmış bir dvd koyduğumda işte o zaman manyak moduna geçiyo işte ben bu yüzden kaliteli olarak pc den sinyal almak istiyorum opticten veya line girişten ve ses kartını bir defa alıp yıllarca kullanmak istiyorum buna çok para verip x fi elite pro gereksizmi olur yada titanium serileri nasıl optic çıkış var bunlarda asus var bide

• quote:

Orijinalden alıntı: keleminabi

Gamer alırsanız sadece mod sürücülerde bu destek olduğundan, oyunlarda çevresel sesi aktarabilmek için mod sürürüclere mahkum olursunuz.
    ama pciex modellerden alırsanız onlar orijinal sürücüleriyle de bu desteği veriyor.

Eğer multi ch analog girişiniz varsa o zaman CA20K1 yada CA20K2 çipli dilediğiniz kartı alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

evet benimde aklımda bu kart var sanırım bu işimi görecek bakalım ne kadar bi ses farkı olacak

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

evet benimde aklımda bu kart var sanırım bu işimi görecek bakalım ne kadar bi ses farkı olacak

Alıntıları Göster
    quote:

bana müzik ve film performansı

Yalnız burada oyun yazmamışsınız. bu durumda xfi ye mahkum değilsiniz, asus ta olabilir.
    ancak müzik de aramıyorsanız ses kartınada ihtiyacınız yok.
    eğer anakartınızın spdif çıkışı varsa filmler için ses kartına ihtiyacınız yok.

sonuç: (bu yazılanlar ses sisteminize göre yazılmıştır)

oyun+müzik+film =sadece xfi.
    müzik+film=asus ve xfi
    sadece film= spdif çıkışlı onboard yeterli. (ses sisteminin sadece optik girişi varsa tabi anakartında optik çıkışı olmalı)

onboarddan filmlerde randıman almak için film oynatma programı çıkışını mutlaka spdif e ayarlamanız ve onboard codec i devreden çıkarmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 28 Şubat 2009; 20:10:17 >

• quote:

quote:

bana müzik ve film performansı

Yalnız burada oyun yazmamışsınız. bu durumda xfi ye mahkum değilsiniz, asus ta olabilir.
    ancak müzik de aramıyorsanız ses kartınada ihtiyacınız yok.
    eğer anakartınızın spdif çıkışı varsa filmler için ses kartına ihtiyacınız yok.

sonuç: (bu yazılanlar ses sisteminize göre yazılmıştır)

oyun+müzik+film =sadece xfi.
    müzik+film=asus ve xfi
    sadece film= spdif çıkışlı onboard yeterli. (ses sisteminin sadece optik girişi varsa tabi anakartında optik çıkışı olmalı)

onboarddan filmlerde randıman almak için film oynatma programı çıkışını mutlaka spdif e ayarlamanız ve onboard codec i devreden çıkarmanız lazım.

Alıntıları Göster
    malesef anakartımın optıc cıkısı yok kullanım amacım muzık artı fılm ıcın kullanıcam ses sıstemımın de sanırım analog gırısı yok lıne gırısı var 2 fıs takılacak sekılde su an pc ye lıne den baglı bırde optıc kablo bulunabılıyor heralde

• quote:

malesef anakartımın optıc cıkısı yok kullanım amacım muzık artı fılm ıcın kullanıcam ses sıstemımın de sanırım analog gırısı yok lıne gırısı var 2 fıs takılacak sekılde su an pc ye lıne den baglı bırde optıc kablo bulunabılıyor heralde

Alıntıları Göster
    asus lardada optıc cıkıs var cok knallı olarak optıcten ses aktarıyormus ama bazı kımseler bu karttan memnun degıl yazılımsal olarak ayarlarının karısık oldugunu falan soyluyorlar bı de harıcı guc kablosunu ben nasıl baglarım onuda bılmıyorum en ıyısı creatıve tıtnıum serısı bı kart alıcam

• quote:

asus lardada optıc cıkıs var cok knallı olarak optıcten ses aktarıyormus ama bazı kımseler bu karttan memnun degıl yazılımsal olarak ayarlarının karısık oldugunu falan soyluyorlar bı de harıcı guc kablosunu ben nasıl baglarım onuda bılmıyorum en ıyısı creatıve tıtnıum serısı bı kart alıcam

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

İsabetli bir karar, oyunlarda da sıkıntın olmaz.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

İsabetli bir karar, oyunlarda da sıkıntın olmaz.

Alıntıları Göster
    birde titanium serilsinin 3 farklı modelini gördüm 1CREATIVE X-FI TITANIUM PCI EXPRESS 2 CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO PCI-E 7.1 SES KARTI 3 CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY CHAMPION PCI-E 7.1 SES KARTI son ikisinde 7.1 ibaresi var bunların arasında fark ne acaba aralarında epey bi fiyat farkı var

• quote:

birde titanium serilsinin 3 farklı modelini gördüm 1CREATIVE X-FI TITANIUM PCI EXPRESS 2 CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO PCI-E 7.1 SES KARTI 3 CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY CHAMPION PCI-E 7.1 SES KARTI son ikisinde 7.1 ibaresi var bunların arasında fark ne acaba aralarında epey bi fiyat farkı var

Alıntıları Göster
    Aralarında ahım bir şahım fark yoktur.
    2. olanda emi shield var (elektromanyetik dalga engelleyicisi, koruması)
    3. olanda da + platinum ünitesi.

yanlışlıkla bunu almayınız:
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36395
    işlemcisi saydığınız o üç modelden farklıdır.

Bu arada anakartınız marka model neydi.
    ses sistemininde in/out kısmının resmini koyabilirmisiniz ?

• quote:

Aralarında ahım bir şahım fark yoktur.
    2. olanda emi shield var (elektromanyetik dalga engelleyicisi, koruması)
    3. olanda da + platinum ünitesi.

yanlışlıkla bunu almayınız:
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36395
    işlemcisi saydığınız o üç modelden farklıdır.

Bu arada anakartınız marka model neydi.
    ses sistemininde in/out kısmının resmini koyabilirmisiniz ?

Alıntıları Göster
    anakartın marka model bişey bilmiyorum 4 sene önce bi tanıdığıma toplatmıştım ucuz yollu olarak fotoları koyucam biraz zor olacak ama koyucam

• quote:

anakartın marka model bişey bilmiyorum 4 sene önce bi tanıdığıma toplatmıştım ucuz yollu olarak fotoları koyucam biraz zor olacak ama koyucam

Alıntıları Göster
    Resimlere baktım. ne yazıkki sadece optik olarak çevresel sesler aktarılabilir.
    siz bunu alın:
    diycem ancak; almadan kasa yı açıp bakın anakartınızda pciex yuva var mı. Yoksa bu kart sizin sistemde çalışmaz.
    4 yaşındaki bir anakartta pci-ex yuva olmayabilir. bu ses kartı pciex tir.

• quote:

Resimlere baktım. ne yazıkki sadece optik olarak çevresel sesler aktarılabilir.
    siz bunu alın:
    diycem ancak; almadan kasa yı açıp bakın anakartınızda pciex yuva var mı. Yoksa bu kart sizin sistemde çalışmaz.
    4 yaşındaki bir anakartta pci-ex yuva olmayabilir. bu ses kartı pciex tir.

Alıntıları Göster
    ben en iyisi anakartın fotosunuda cekip yollayayım size bakın bakalım pcı ex yuvası varmı cahilimdir bu işlerde sistemin arkası biraz tozluymuş 6 aydır aynı yerde durduğu için

• quote:

ben en iyisi anakartın fotosunuda cekip yollayayım size bakın bakalım pcı ex yuvası varmı cahilimdir bu işlerde sistemin arkası biraz tozluymuş 6 aydır aynı yerde durduğu için

Alıntıları Göster
    kendinde çok kolay anlayabilirsin. ekran kartının altında bulunan slotların uzunluğu 2-3 cm uzunluğunda mı? yoksa7-8 cm uzunluğunda mı? 2-3 cm ise pcl ex, 7-8 cm ise pcl slot
  • quote:

Orijinalden alıntı: -THIEF-

kendinde çok kolay anlayabilirsin. ekran kartının altında bulunan slotların uzunluğu 2-3 cm uzunluğunda mı? yoksa7-8 cm uzunluğunda mı? 2-3 cm ise pcl ex, 7-8 cm ise pcl slot

Alıntıları Göster
    4 adet slot gördüm en üsteki siyah renkli 7 .8 cm uzunluğunda onun altındaki beyaz renkli 2.3 cm uzunluğunda onun altındakiler beyaz renkli 7.8 cm uzunluğunda
  • quote:

4 adet slot gördüm en üsteki siyah renkli 7 .8 cm uzunluğunda onun altındaki beyaz renkli 2.3 cm uzunluğunda onun altındakiler beyaz renkli 7.8 cm uzunluğunda

Alıntıları Göster
    mail ile cevap verdiğim gibi 1 adet X1 pciex slotunuz var.
    minik olan slot o
    anakartınız da bu:
    http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=RC410M-L

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.