Şimdi Ara

Hangi Remi Seçmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eski bir bilgisayarım var ama şuan bana lazım ve elimden çıkarmadan ona rem almam lazım.
    Anakart Azza P4XE-MVB
    işlemci celeron 2.4 ghz (6x400 yazıyor pek anlamam ama yazıym dedim)
    Harddisk 80 gb samsung (ide)
    4x 64 mb ekran kartı
    128 rem var üzerinde ve yetmiyor şuan için

bu yukarıda yazdığım anakart bedavadan gelmese kullanmazdım benim bulamadığım daha doğrusu karar veremediğim olay anakartın kaç mhz rem destekleyeceği. Zar zor bikaç özelliğini buldum anakartın ama ondan da emin değilim. Şuan takılı olan rem 128 mb ve bana pc şuan lazım buna nasıl bir rem alabilirim yardımcı olursanız sevinirim.En azından ddr 333 yada 400 desteklermi biliyorsanız çok makbule geçer.
    iyi forumlar...

• yokmu bilen arkadaşlar ram almam lazım yardım edin lütfen :(
  • Anakartınızın bir değişik modeilini bulabildim ki büyük ihitmal aynısıdır. 2 gb kadar ram destekliyor 333 mhz olması şartıyla..

Öneri : Ram almak yerine güzel bi ddr2 ankart düşünebilirsiniz. Sisteminize en uygun bir anakart iyi olur

BAKIN!
    E değilde 2 modeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janti -- 12 Nisan 2008; 20:57:18 >
  • Kafama takılan bir başka nokta daha var şimdi bazı forumlarda okuduğuma göre işlemci benimkini örnek alalım 100x24 çalışıyor sanırım burdaki 100 çarpanı ile remdeki çarpanın aynı olur falan demişler.
    Yani işlemci 100x24 ise ram de 100 mhz demi çalışacak?
    Anakart konusuna gelince 1-2 ay sonra okul bitiyor komple satıcam zaten pcyi şimdilik bi ram lazım bana ama kaç mhz? kesin emin olamıyorum ya desteklemezse 333 ü bile o zaman elimde patlıycak ram :(
  • Yok öyle bir olay Ram konusunda ise anakartınızın desteklediği mhz den yüksek ise bişey olmaz. Yani takarsınız anakartınız desteklediği mhz de çalıştırır

Not: Anakartınız eski bu sorun cıkarabilir ..
  • Teşekkürler Jant! Sanırım en iyisi kasayı götürmekte oda çok ağır bi götürüp deniym bakalım :(
    Teşekkürler yardım için
  • Ürün Miktar B.Fiyat
    ASUS SC-775,VIA P4M900,SES,VGA,SATA,DDR2 667,1066Mz FSB
    61,57 YTL
    INTEL E2160,1.80GHz,800MHz FSB,LGA775,Dual Core İşlemci,1MB
    94,32 YTL
    KINGSTON 1GB, PC, DDR II, 667 MHz Memory
    26,20 YTL
    Sepet toplamı : 182,09 YTL
    KDV toplam : 32,78 YTL
    Genel toplam : 214,87 YTL

Arkadaşlar bunların 3 ünü alıcam bi fikrinizi söylermisiniz ? Jant! ne dersin sadece remi değiştirmek yerine bu 3ünü alsam ? Ondan sonra satmam bende pc yi ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.