Şimdi Ara

Hard Diskte Kopyalama Yaparken Yaşadığım Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 gündür uğraştığım fakat bir türlü gideremediğim bir problemim var. Sorunum D sürücüsü ile.
    D sürücüsüne dvdden kopyalama yaparken kopyalama donuyor ve müdahale ettiğimde explorer hata veriyor. aynı dvdyi c sürücüsüne kopyaladığımda ise hiçbir sorun yaşamıyorum. ayrıca d sürücüsüne kopyalama yaptığım dvdyi üç farklı sürücüde denedim. hepsinde sonuç aynı oldu.
    disk inceleme yaptım sorun bulmadı. bad sector taraması yaptırdım o da temiz çıktı.
    dikkatimi çeken bir diğer olay da mesela dvdden 1gblık dosya kopyalıyorum %70 civarı (genelde) donuyor. oyun dvdsi denedim ve onda da %60 civarı dondu. yani birinde yaklaşık 700mb kopyalayınca dondu. diğerinde ise 2gb'tan fazla kopyalabildi.
    yan sistem olarak ubuntu kullanıyorum ve onda d'ye kopyalama yaparken hiçbir sorun yaşamıyorum. Diğer sistemim Vista.
    sorunumun çözümü için yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbeskarakterli -- 21 Nisan 2008; 16:51:01 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_13470623/tm.htm

slayer nikli arkadaşın çözümünü deneyiniz..

Edit:Arkadaşlar sorunu çözdüm aklınızda bulunsun bu sorunla karşılaşırsanız ;

aygıt yöneticisinde IDE/ATA/ATAPI denetleyicileri'ni
    birincil ide kanalı
    ikincil ide kanalı

Bunları kaldırın bilgisayara reset atın açılışta bu dosyaları tekrar yükleyecek sonra birkez daha reset attın sorun çözülecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-Murat-_ -- 21 Nisan 2008; 17:47:32 >
  • forumda arama yaparken görmüştüm konuyu. denedim ama sonuç alamadım.
  • Aynı sorun başıma geldiğinde d deki verileri dvd ye yazıp c de diskini birleştirmiştim,sonra sadece tek bölüm kullandım harddiski,sonra bir ker daha format atarken c ve d diye iki kısım ayırıp öyle kullandım,yaklaşık 5 aydırda sorun yaşamıyorum,deneyip denememek size kalmış
  • benimde aklıma geldi. harddiskim 500gb olduğu için şu anda yeni bir bölüm oluşturdum ve verilerimi oraya taşıyorum. d'yi formatlayıp bakacam umarım düzelir. yalnız anlamadığım bu soruna neyin sebep olduğu. bir hafta önce ubuntu kurdum ve hala kullanıyorum. acaba ubuntunun sebep olma ihtimali var mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmett_551

acaba ubuntunun sebep olma ihtimali var mıdır?

Daha önce ubuntu kurmadığım için bilmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.