Şimdi Ara

HD Video izleme için intel sistem tavsiyeniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • şu an kullandığım sistem p4 2.8 ghz işlemci gigabyte 8I915gmf anakart 512X4 2GB rem
    leadtek gforce 6200 ekran kartı bu sistemimle dvd leri bile 3 saate yakın zaman kaybı ile
    encode ediyorum pc başında zaten 3 saat kalıyorum encode işinde başka birşey yapamıyorum pc de
    ama öyle bir ses yapıyorki pc sanki jet motoru çalışıyor umarım derdimi anlatabilmişimdir
    teşekkür ederim tüm arkadaşlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafayumlu

şu an kullandığım sistem p4 2.8 ghz işlemci gigabyte 8I915gmf anakart 512X4 2GB rem
    leadtek gforce 6200 ekran kartı bu sistemimle dvd leri bile 3 saate yakın zaman kaybı ile
    encode ediyorum pc başında zaten 3 saat kalıyorum encode işinde başka birşey yapamıyorum pc de
    ama öyle bir ses yapıyorki pc sanki jet motoru çalışıyor umarım derdimi anlatabilmişimdir
    teşekkür ederim tüm arkadaşlara.

Tam sana uyacak bir sistem kuralım bakalım...

CPU
    AMD Athlon II X4 620 AM3 2.6 GHz, 2 MB, 95W, BOX İşlemci
    105 $ ( 161,60 TL)

ANAKART
    GIGABYTE MA785GT-UD3H, AMD 785G, DDR3, 2X PCIExp 16X, Socket 938 AM3, ATI HD4200
    99 $ ( 152,36 TL)

BELLEK - RAM
    HI-LEVEL 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM (SOGUTUCULU)
    102 $ ( 156,98 TL)

KASA
    AKASA ZEN 520W Çift 12cm Fanlı Kasa (Siyah)
    113 $ ( 173,91 TL)

TOPLAM : 644,84 TL
    KDV (%18) : 116,07
    TOPLAM FİYAT - PEŞİN ($) :494,42 $
    NAKİT / HAVALE (TL) : 760,91 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 7 Şubat 2010; 20:40:22 >

• Kullanım amacınıza göre yeterli bir sistem...

Kasada 2 tane (önde ve arkada) 12cm'lik fan mevcut, power fanı da 12cm'liktir, sessiz ve serin çalışır.

Çok pro. olarak encode ve ripleme işlemi yapmıyorsanız bu sistem yeterli olur.

* Bu işlerde normalde Intel işlemciler daha iyidir ama fark çok fazla değildir atıyorum birkaç dakika biri erken bitirir diğeri geç bitirir...

HD Video izleme için intel sistem tavsiyeniz

Edit: Ekran kartını çıkardım...

HD4200 ATI yeterli olacaktır. Anakart üzerinde HDMI - DVI VGA çıkışı mevcut. 1080p desteği de var aynı zamanda.

X4 620'de yeterli gelir lakin arkadaş overclock ya da L3 cache açma gibi işlerle uğraşmayacağı için (ben öyle tahmin ediyorum) X4 925 iyi seçim olur, ripleme ve encode gibi işler de az da olsa farklı olur bu işlemci, bütçeyi de zaten zorlamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 7 Şubat 2010; 20:55:33 >

• @LEON-X

Arkadaş oyun oynamayacak onun için harici bir e.kartına ihtiyaç duymayacaktır.İşlemci olarak da 620 ile 925 arasında çok ufak farklar bulunuyor ki bence 620 arkadaş için en uygun işlemcidir. Birde arkadaş HDD im var demiş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 7 Şubat 2010; 20:51:01 >
  • arkadaşlar önerdiğiniz sistemlerde sorunsuzca hdmı kablo ile lcd tv ye ses ve görüntü aktarabilirim dimi
    şu an spdıf denen bir çıkış olmadığından ses görüntü alamıyorumda ondan sordum teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

@LEON-X

Arkadaş oyun oynamayacak onun için harici bir e.kartına ihtiyaç duymayacaktır.İşlemci olarak da 620 ile 925 arasında çok ufak farklar bulunuyor ki bence 620 arkadaş için en uygun işlemcidir.

valla ben bukadar çok ucuz olacağını bilmiyordum daha önceleri araştırmalarımda oyun pc sinden daha pahalıya mal olur diye öneriler almıştım ful hd sistemler için.
  • Evet önerdiğim anakartın üzerinde onboard HDMI çıkışı bulunmaktadır. Oyun oynamayacağınız için E.kartı yazmadım.
  • tüm arkadaşlar amd+ati sistemi öneriyor intel+nvidia sistemleri sizce zayıfmıdır fulhd video izleme ve işlemede teşekkürler.
  • Tabiki değildir,amd ati sistem çözümleri daha hesaplı olduğu için o tarz öneriler vermiş arkadaşlar,ayrıca hd veya mkv film oynatma hususunda iş daha çok işlemciye biner,yani ekran kartı pek zorlanmaz,gerçi bazı programlar da codec çözme işini ekran kartına yaptırma yöntemleri var ama genelde iş işlemcide biter.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.