Şimdi Ara

Hepsiburada prego mama sandalyesi mağdurları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
9
Favori
10.307
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çekle alacak birşey bulamadım beyler siz ne aldınız?
  • Tüketici haklarına başvurmayayım dedim kabul etmediğim kalde inatla 2 kez çek yolladılar verdikleri çekleri denedim sürekli yazan kategoride her üründe geçmediğini görünce kullanmadan diğer tüketici haklarına başvurumu yaptım sonucu burdan paylaşırım.
  • Arkadaşlar tüketici heyeti lehte karar vermiş :) ne yapmam lazım şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fastforyou kullanıcısına yanıt
    Hiç merak etmeyin

Hb size ulaşır muadili ürün için

• Bu saatten sonra thh ye versek ne kadar sürede karar çıkar ve başvurmak için belli bir süre var mı acaba? Başka başvuran olup olumlu sonuç alan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankapyapar

Hiç merak etmeyin

Hb size ulaşır muadili ürün için

İletişime geçtik chicconun dandik bi ürününü vermek istediler kabul etmedim aldıgım ürünü istiyorum dedim elimizde yok gerekli kontrolleri yapıp döneceğiz dedıler bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

Bizim mağazalara gelen hırsızlar çoraptan etiketi söküp en pahalı monta yapıştırıp çorap fiyatına 350 tllik montu alıp gidiyordular sesimizi çıkaramıyorduk.Çünkü etikette ne yazıyorsa o.

öyle saçmalık mı olurmuş? her ününün barkodunda ürün bilgisi yazar. çorabın barkodunu monta yapıştırınca kasada mont yazmaz çorap yazar. buna rağmen verdiyseniz bence sizin mağaza yöneticisi olmanızdan kaynaklı firma baya zarar etmiştir.

Sabah sabah iyi güldüm adam gelecek 400 TL lik mont alacak kasada 10 TL fiyat çıkacak üstüne üstlük tamamen farklı ürünün bilgileri görülecek çıkıp beyefendi yanlış olmuş kusura bakmayın demeyecekler.

Komik csb yazmış arkadaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

Bizim mağazalara gelen hırsızlar çoraptan etiketi söküp en pahalı monta yapıştırıp çorap fiyatına 350 tllik montu alıp gidiyordular sesimizi çıkaramıyorduk.Çünkü etikette ne yazıyorsa o.

öyle saçmalık mı olurmuş? her ününün barkodunda ürün bilgisi yazar. çorabın barkodunu monta yapıştırınca kasada mont yazmaz çorap yazar. buna rağmen verdiyseniz bence sizin mağaza yöneticisi olmanızdan kaynaklı firma baya zarar etmiştir.

Sabah sabah iyi güldüm adam gelecek 400 TL lik mont alacak kasada 10 TL fiyat çıkacak üstüne üstlük tamamen farklı ürünün bilgileri görülecek çıkıp beyefendi yanlış olmuş kusura bakmayın demeyecekler.

DH bu dükkanın yerini öğrenmesin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

Arkadaşlar tüketici heyeti lehte karar vermiş :) ne yapmam lazım şimdi

Bende başvurdum ama benim ki olumsuz sonuçlandı
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanim -- 7 Şubat 2018; 14:2:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanim

Benimde lehime oldu 2 adet bu üründen önerdiler aldım geldi geçen hafta

Hepsiburada prego mama sandalyesi mağdurları

Banada aynısını teklif ettiler ama 1 tane vay çakallar :)) ama kabul etmedim.işin ilginç yanı şuan hb prego marka hiç bi mama sandalyesi satmıyor,bugun yine aradilar muadil bi ürün seçin ona bakalım dıye.bende üat model istedim bakalım onu bulacaklar mı,nasıl olacak anlamadım,ürün değeri kadar hediye çeki verseler başka satıcıdan kendım alsam mı dıye dusundüm bakalım.

• quote:

quote:

Gidin Lcw yapın bunu alamazsanız bana yazın ben hakkınızı savunurumAyrıyetten mağaza sektöründe tanıdığınız varsa sorabilirsiniz.Bunu herkes bilmez çünkü herkes bunu yapar diye devletin tüketiciye verdiği hak suyistimal edilmesin diye.O yüzden gidin 400 tlik monta 10 lik çorap etiketi yapıştırın demiyorum öyle bir şeyler karşılaşırsanız o fiyattan alabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 7 Şubat 2018; 11:41:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

quote:

quote:

Gidin Lcw yapın bunu alamazsanız bana yazın ben hakkınızı savunurumAyrıyetten mağaza sektöründe tanıdığınız varsa sorabilirsiniz.Bunu herkes bilmez çünkü herkes bunu yapar diye devletin tüketiciye verdiği hak suyistimal edilmesin diye.O yüzden gidin 400 tlik monta 10 lik çorap etiketi yapıştırın demiyorum öyle bir şeyler karşılaşırsanız o fiyattan alabiliyorsunuz.

Böyle bir şeyi denemek bile etik değil üstelik yakalansan savunulacak hiç bir şeyi yok sizi denedim mi diyeceğim ? Resmen suç savunulacak bir şey yok o kadar yüzsüz değiliz!

Zincir mağazadan örnek vereyim De facto da bu dediğiniz olmuyor aynı şekilde süpermarkette de olmuyor sadece giyim sektörü değil ayrıca ürünlerin bütün bilgileri yönetici olmasanız da kasa da ekrana yansıyor sadece yönetici bilir diye bir şey yok ben müşteri olarak aldığım ürünün etiketi okutulduğun da bütün bilgilerini kasada ki ekranda görüyorum ki kasaya gitmeden sadece barkodu telefonuma okutarak yine bütün bilgilere ulaşabiliyorum.

Ayrıca Tüketiciye verilen hak(Fiyat Etiketi Yönetmeliği) aynı ürün için geçerli aynı ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı farklı çıkarsa yasal olarak tüketici lehine olan fiyattan vermek zorunluluğu var farklı bir ürün çıktığında böyle bir zorunluluk yok. Hırslığın özellikle mağaza zincirlerde üst seviye de olduğu bir sektörde böyle bir kural olması resmen hırsızlık yapacaklara davetiye olacaktır.

Tabi etiket kanuna yerel mağazaların bir çoğu uymuyor yerel mağazalar da etiket bile bulamıyorsun zabıta ne kadar kontrol ediyor dersen umurlarında değil ya da bizim tüketiciler hiç şikayet etmiyor.

Montun üstünde çorap etiketi varsa zaten müşterinin yapması gereken etik olarak mağazayı uyarmaktır aldığı ürün çorap değil etiketi göre göre bunu kasaya götürüp almaya çalışıyor ise hiç bir şekilde haklı çıkmaz. Alacağın ürünün mont olduğunu görüyorsun gidip söylersin bunun etiketini istiyorum diye getirmek zorundalar baktın görülecek bir yerde de etiket yok o zaman mağazayı uyarmak yerine zabıtayı arayabilirsin gelip inceler ceza yazarlar.

Sıradaki adam 400 TL'lik mont alacak kasada 10 TL çorap çıkacak adama kusura bakmayın bu etiket bu ürünün değil diyecekler adamda olmaz bana 10 TL'den vereceksiniz diye ısrar edecek. Sırada ki müşteriler adamı döver.

Sana yalancısın demiyorum ciddi ciddi bunları yaşadıysan o zaman sorun senin çalıştığın yerde müşteri memnuniyeti yapalım derken dolandırıcı memnuniyeti yapmışlar. Ama dediğin şeyi öyle sorgusuz sualsiz kabul edecek bir mağaza hele ki Türkiye'de (Yasal olarak olduğunu kabul edersek.) 10 bin de 1 çıkar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

quote:

quote:

Böyle bir şeyi denemek bile etik değil üstelik yakalansan savunulacak hiç bir şeyi yok sizi denedim mi diyeceğim ? Resmen suç savunulacak bir şey yok o kadar yüzsüz değiliz!

Zincir mağazadan örnek vereyim De facto da bu dediğiniz olmuyor aynı şekilde süpermarkette de olmuyor sadece giyim sektörü değil ayrıca ürünlerin bütün bilgileri yönetici olmasanız da kasa da ekrana yansıyor sadece yönetici bilir diye bir şey yok ben müşteri olarak aldığım ürünün etiketi okutulduğun da bütün bilgilerini kasada ki ekranda görüyorum ki kasaya gitmeden sadece barkodu telefonuma okutarak yine bütün bilgilere ulaşabiliyorum.

Ayrıca Tüketiciye verilen hak(Fiyat Etiketi Yönetmeliği) aynı ürün için geçerli aynı ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı farklı çıkarsa yasal olarak tüketici lehine olan fiyattan vermek zorunluluğu var farklı bir ürün çıktığında böyle bir zorunluluk yok. Hırslığın özellikle mağaza zincirlerde üst seviye de olduğu bir sektörde böyle bir kural olması resmen hırsızlık yapacaklara davetiye olacaktır.

Tabi etiket kanuna yerel mağazaların bir çoğu uymuyor yerel mağazalar da etiket bile bulamıyorsun zabıta ne kadar kontrol ediyor dersen umurlarında değil ya da bizim tüketiciler hiç şikayet etmiyor.

Montun üstünde çorap etiketi varsa zaten müşterinin yapması gereken etik olarak mağazayı uyarmaktır aldığı ürün çorap değil etiketi göre göre bunu kasaya götürüp almaya çalışıyor ise hiç bir şekilde haklı çıkmaz. Alacağın ürünün mont olduğunu görüyorsun gidip söylersin bunun etiketini istiyorum diye getirmek zorundalar baktın görülecek bir yerde de etiket yok o zaman mağazayı uyarmak yerine zabıtayı arayabilirsin gelip inceler ceza yazarlar.

Sıradaki adam 400 TL'lik mont alacak kasada 10 TL çorap çıkacak adama kusura bakmayın bu etiket bu ürünün değil diyecekler adamda olmaz bana 10 TL'den vereceksiniz diye ısrar edecek. Sırada ki müşteriler adamı döver.

Sana yalancısın demiyorum ciddi ciddi bunları yaşadıysan o zaman sorun senin çalıştığın yerde müşteri memnuniyeti yapalım derken dolandırıcı memnuniyeti yapmışlar. Ama dediğin şeyi öyle sorgusuz sualsiz kabul edecek bir mağaza hele ki Türkiye'de (Yasal olarak olduğunu kabul edersek.) 10 bin de 1 çıkar.

Hacı zaten normal adamlar bunu yapmıyor yapan adamları az çok tahmin edebilirsin.Mağazalara dadanıyorlar çete zaten böyle adamlar.Ve çoğu zaman vermediğinizdede dava açıyor kazanıyor ve gelip o ürünü alıyor yani görmedsem yaşamasam yazmam burda inanın şaşılacak o kadar şey var ki.Ve genelde bunu satışların yükseldiği dönemlerde yapıyorlar örneğin: Bayram zamanı ,babalar günü,anneler günü vs kalabalıktan kararlanıp yapıyorlar bunu.

O yüzden depodan ürün çıkarken kırmızı atiket basılır elle yapıştırılır, yapıştırırken yeni gelen elemanlar her zaman uyarırdım etiketi tam yapıştırın diye az bir tırnak payı kalsa sökebiliyorsunuz ama tam yapıştırırsanız bir kişi sökmeye kalksa yırtılıyor tamamen özel yapılıyor o etiketler.

Yaptıgımız bir hatayıda söyleyeyim birgün pantolonlara etiket yapıştırıcaz 2 lira indirim yapmışlar neyse etiketi yaptık tabi bunun yanında 40 50 ürüne daha etiket çıkardık yanlışlıkla 39.99 tllik pantolona 11,99 tişört etiketi yapıştıdık bi baktık 15 dk içinde 150 pantolon reyondan süpürüldü bizde yeniden depodankileri hepsini reyona çıkardık bunlarda stılsın diye satılmadı sonra yanlışlık kasada belli oldu.Müşterilere durumu anlattık ama şansımıza avukat denk geldi 1 tane adam yasayı saydı tabi biz biliyoruz bişeyde diyemedi kimse hepsinede o pantolonlar 11,99 tl verildi.
    Bize garip geliyor ama durum aynen böyle devlet haklı buluyor adamı yanlış yapmayacan diyor satıcıya.Senin yaptıgın hata tüketiciyi ilgilendirmez diyor.

• quote:

quote:

Banada aynısını teklif ettiler ama 1 tane vay çakallar :)) ama kabul etmedim.işin ilginç yanı şuan hb prego marka hiç bi mama sandalyesi satmıyor,bugun yine aradilar muadil bi ürün seçin ona bakalım dıye.bende üat model istedim bakalım onu bulacaklar mı,nasıl olacak anlamadım,ürün değeri kadar hediye çeki verseler başka satıcıdan kendım alsam mı dıye dusundüm bakalım.

1 adetlik siparişim için bana da aynı teklifi verdiler
    hedaye edeceğimden kabul ettim

ancak 37 adetlik siparişim için henüz thh ne başvurmadım
    hb nin diğer kararlarda takınacağı tavra göre thh ne bildirimde bulunabilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

quote:

1 adetlik siparişim için bana da aynı teklifi verdiler
    hedaye edeceğimden kabul ettim

ancak 37 adetlik siparişim için henüz thh ne başvurmadım
    hb nin diğer kararlarda takınacağı tavra göre thh ne bildirimde bulunabilirim

Üst modeli gönderdiler bana keşke kabul etmeseydiniz,fiyatı 1000 tl idi,fark felanda istemediler,benim yeni bebek geldi çok işime yaradı :) 3-5 ay sonrada mama sandalyesi olarak kullacagım.

o değilde satıcı hb olmayan kararlar için
    onları satıcılara göndermen için sana ücretsiz kargo kodu verecez sen o kararları satıcılara kargola hakkını onlardan al dediler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

o değilde satıcı hb olmayan kararlar için
    onları satıcılara göndermen için sana ücretsiz kargo kodu verecez sen o kararları satıcılara kargola hakkını onlardan al dediler

Sorumluluk onlarda aslında işi yokuşamı sürdüler acaba,firmalarda uymak zorunda sonuçta,bizimde trendyol iphone için aynı durum var sizin karar bizede yol gösterir bakalım ne yapacaklar,gerçi biz kazanmakdık daha ama olsun :)

bugün 4 adet daha şikayet gönderdim

1 tanesi 20 adetlik prego siparişi

hb tek tek satıcıların adresini verdi ve kararları onlara kargo ile gönder kargoyu öde biz sana kargo parani iade etcez dedi

• quote:

bugün 4 adet daha şikayet gönderdim

1 tanesi 20 adetlik prego siparişi

hb tek tek satıcıların adresini verdi ve kararları onlara kargo ile gönder kargoyu öde biz sana kargo parani iade etcez dedi

Sonuçları bizimlede paylaşırsanız sevinirim hocam

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.