Şimdi Ara

Hero karşılaşmaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UlmoBlack -- 8 Mart 2021; 0:52:2 >

• Paladinin en üstün olduğu deste tempo mage olarak gözüküyor. Benim maçlar genelde %50 gibi gidiyor. Taktik verebilecek var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deathcallsdeath kullanıcısına yanıt
    Paladin board kontrolünü alırsa tempo mage, paladinin temposuna yetişemiyor. Onun için oyun başında aldor, knife jugler gibi kartları saklamayın, erkenden daha fazla baskı yapın. Truesilver ve cons.'un yardımıyla da Muster + quartermaster kombosuna kadar boarda hakim olursanız zaten oyun geliyor. Tempo mageler zoo, paladin gibi masada çoğalan destelere karşı pek iyi değil.

Tabi bu flamestrike'ı olmayan tempo mage zamanının tablosu. Daha sonradan bloodlips'in destesiyle flamestrike ekleyenler oldu mage'e. Biraz daha avantaj kazandı mage. Bence şu an 6 - 6.5 gibidir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UlmoBlack -- 30 Mart 2015; 14:33:44 >
  • UlmoBlack kullanıcısına yanıt
    Aynen ben flamestrike korkusu ile boarda çok yüklenmemeye çalışıyorum. Belki de flamestrikeı göze alıp mid gamede bitirmeye çalışmak lazım.
    Öncelikle elinize sağlık hocam.Genel anlamda katılıyorum verdiğiniz puanlara bir kaç ekleme talebim var.Tempo magelerin şu anda hepsinde var flamestrike hepsi bloodlips' in destesini kullanıyor şu anda en azından rank 5 üstü kesinlikle böyle puanlamaları bu şekilde değiştirebilirsiniz.
    Burda kesinlike control shaman olmalı mükemmel bi deste warriorla yenmek neredeyse imkansız şanslı olmaz isen ve deste genel anlamda her decke karşı başarılı çok aşırı görmesekte denk geldiklerim genelde yeniyor beni çok şanslı şekilde brawldan çıkmazsam falan.Ayrıca 1 haftadır aşırı derece savjz lightbomb priesti meşhur oldu oda normal control priestten daha fazla warriora karşı başarılı 2x lightbomb 2x shadow word dead 2x deadlord ile tüm battlecrylı minyonlarınızı dengesiz biçimde sahaya atıyor şu an control priestten daha başarılı bir deck.
    Shaman için bloodlust shaman decki hiç rastlamadım en çok rastladığım bir diğer shaman decki mech shaman doomhamer falan bulunan deck bloodlust shamandan daha fazla kullanılıyor bunları eklemelisiniz.

• Control Shaman Warriora çok üstün gerçekten. Loyan da yayınlarında hep warriordan free win olarak bahsediyor.
  • Dediğim gibi bunlar 1-2 hafta öncesinin metada en çok yer kaplayan desteleriydi. Ben genel olarak fikir olsun diye paylaştım. Diğer desteler de genel olarak bunlara paralel olarak ilerliyor. Her gün yeni bir deste çıkıyor ve meta kısmen de olsa değişiyor. Burda paylaşmak için metanın hızına yetişmek imkansız. @fordexos

Flamestrike'a rağmen tempo oyununda paladin daha üstün gelir bence. @Deathcallsdeath

özellikle Pvp'nin destesinde argent protector, coghammer gibi tempo kartları da var. Onu da deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UlmoBlack -- 30 Mart 2015; 16:19:06 >

Coghammer'ı packten düşüremedim bir türlü. Sürekli classic pack açtığım için craftlamak da istemiyorum ama hiç deneme şansım olmadı.
  • Bu tarz oyunlarda bu tarz istatistikler tamamen kağıt üzerinde kalıyor. Doğru kartı doğru yerde oynamak, tecrübe, çekilen kartların sırasından tutun da, MC tech'in çaldığı minion'dan, Piloted Shredder'dan spawn olan minion'a kadar oyunda mevcut tüm RNG faktörleri, rakip oyuncunun tecrübesi, karşınıza gelen deckler/classlar, decklerde mevcut en ufak kart değişiklikleri...vs bu istatistikleri anlamsız kılıyor.

Oyuncuların %75'inin Rank 25-15 arasında dönüp durduğunu, %5,5'inin, Rank 10-5 arası, %2'sinin 5-1 arası ve sadece %0,5'lik bir kısmın Legend seviyesine çıktığını göz önünde bulundurduğumuzda, olayın tamamen kişide bittiğini; daha net anlıyoruz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ANDREI kullanıcısına yanıt
    Hocam ordaki sayılar 10 oyun oynansa 6'sını şu alır tarzında istatistiki veriler. Bunun dışında oyuncu yeteneği, tecrübesi, rng gibi etmenler de var. Lakin eli çok iyi gelen profesyonel bir face hunter'ın eli çok kötü gelen amatör bir warrior'u 10 kere üst üste yenmesi bu durumu değiştirmez değil mi?

Face hunter çoksa warrior alırsanız avantajlı duruma geçersiniz. Bunda yanlış bir şey yok. Özellikle rank 5'ten sonra yetenek tecrübe vs. birbirine çok yakın oluyor. Bu tür detaylar önem kazanıyor. Örneğin herkesin mech mage'in yenilmez olduğunu söylediği zamanlar bu tablo burda olsaydı çoğu kişi yararlanabilir, -daha önce aman aman iş yapmayan, çok yaygın olmayan face hunterla- durumu avantaja çevirebilirdi. Kaldi ki ertesi 2-3 hafta, streamerlar face hunter oynamaya başladıktan sonra herkes görüp, ekmeğini yedi. Bundan sadece 1 ay önce priest üvey evlat olarak görülüyorken, bu ay başa oynamaya başlamasını da göz önünde bulundurursak, metadaki dalgalanmanın class seçiminde ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Yarın bir şekilde mid-range hunterlar artsın. Tekrar gerileyecek priestler. Bu böyle bir kısır döngü.

(Anlaşmazlığın sebebi sanırım benim sadece rank 5'in ilerisi hakkında düşünüyor olmam. Gerisi için bi bilgim yok. Ama dikkat ettiyseniz tablo class tablosu değil, deck tablosu. Bunları tamamlamış ve rakiplerinin de bu decklerle oynadığını düşündüğümüz kişiler genel olarak rank 5 civarında oluyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UlmoBlack -- 2 Nisan 2015; 1:21:56 >

Elbette mevcut metada daha çok iş yapan stiller, classlar var; bu ortada zaten.

İlk sezonlarda bir grafik vardı, sezon boyunca oynanan tüm oyunların %50'sinden fazlası Hunter'lardan oluşuyordu. Geri kalan %50'yi, kalan tüm classlar bölüşüyordu. Böyle bir durumda Hunter OP denebilir, Face stil iş yapıyor denebilir, Legend olmak için Hunter'a yönelin denilebilir...vs lakin paylaştığınız gibi bu denli detaylı bir grafikten, zaten bilinenlerin ötesinde bir şeyler çıkarmak mümkün değil. Ortalama bir oyuncunun, bu grafikten, bunun dışında yapması gereken çıkarım nedir; onu anlamadım.

Tüm oranları kabaca toplayıp, ortalamasını aldığımızda çıkan oranlar; Face Hunter, Mech Mage, Midrange Paladin, CW gibi; bilinen decklere işaret ediyor. Evvela rakip dağılımları da homojen değil, rank aralıklarına göre çok ciddi farklılıklar gösteriyor ve çok üstünkörü bir çıkarımın ötesinde savunma geliştirmek ve ona göre bir deck seçmek de zaten mümkün değil.

Ekleme: Mesajımı yazarken, mesajınıza ekleme yapmışsınız. Evet, ben de katılıyorum; fikir ayrılığımızın çıkış noktası, ben oyun geneline bakarken, sizin 5-0 arası yazıyor olmanız olmuş.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ANDREI kullanıcısına yanıt
    Rank 5'ten itibaren streak bittiği için ilerlemek zor oluyor. Rank 5 ile legend arasında da, o günler ünlü streamerlar hangi class'ı oynadıysa herkes onu kullanmaya başlıyor. Örneğin nedir? Mid-range hunter bundan 1 ay önce tekrar bir parladı. Bir de mech mageler çıktı. Bi anda her yer mech mage ve mid-range hunter oldu değil mi?

Böyle durumlarda işte benim paylaştığım tablo devreye giriyor. Metanın çoğunu genelde en populer olan deste (biraz önceki örnekte midrange hunterdı) ve ona en çok üstünlük sağlayan deste(mech mage) oluşturuyor. Bu durumda geliyor bakıyoruz tabloya, bu iki class'a karşı üstünlük kuran class hangisi? Face hunter. Demek ki en karlı deste şu an için o.

Face hunter'lardan sonra warriorlar arttı dikkat ettiyseniz. Bi ara da face hunter ve warrior geliyordu hep. Bu durum aynı zamanda rogue'ları da azaltmıştı. Açıyoruz tablomuzu, face hunter ve warrior'a karşı paladin iyi. Üstelik warriorların fazla olması paladinin baş düşmanı olduğu gözüken rogue'ların da azalmasını sağlamış olmalı diyip paladini seçiyoruz. Yine avantajlı duruma geçiyoruz. Velhasıl bu ve bunun gibi çıkarımlar yapıp metanın bir adım önüne geçebiliyoruz.

ekleme: Eklemenizi görmemişim. Sorun kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UlmoBlack -- 2 Nisan 2015; 1:35:24 >

Ben mesajı yazarken, siz ekleme yapmışsınız; bunun üzerine ben ekleme yaptım lakin bu sırada siz bu mesajı yazmışsınız. Birer mesaj geriden gidiyoruz

Eklemenize nispeten yazdığım üzere ben de katılıyorum; fikir ayrılığımızın çıkış noktası, ben oyun geneline bakarken, sizin 5-0 arası yazıyor olmanız olmuş. Zaten mesajımda da sormuştum "Ortalama bir oyuncunun, bu grafikten, bunun dışında yapması gereken çıkarım nedir" diye.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.