Şimdi Ara

Hometech alfa 100A Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
19.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bir arkadaşım Hometech Alfa 100A laptop almış. Bilgisayarda Windows 10 kurulu. Bilgisayar donmuş hata vermeye başlamış.Servisle konuşmuş bilgisayarı sıfırlayın demişler. Sıfırlarken de Windows yükleniyor ekranı gelir gelmez resetlenmeye başlamış. Ben buna usbden 32 bit Windows 10 kurdum. Herşey çalışıyor fakat ses yok. Yüklü ses çıkış aygıtı yok diyor. Bilgisayarı ilk kurduğumda aygıt yöneticisinde ses aygıtı filan görünmüyordu. Wireless adaptor vs hiç birşey yoktu Bir sürü unknown device vardı. Driver booster kurup tarama yaptırdım bütün driverler geldi. Ses aygıtına Intel sst audio device (WDM) geldi sürücü düzgün çalışıyor diyor ancak şöyle de bir ibare var. Device ACPI\808622A8\1 requires further installation. Ve ses kısmında kayıttan yürütme bölümünde hoparlör görünmüyor. Yüklü ses çıkış aygıtı yok diyor. Daha sonra Windows güncellemesi yaparken bu kez Windows update kendisi es8316 audcodec device diye bir aygıt daha yükledi ancak sorun hala aynı şekilde devam ediyor. Var mıdır bunun bir çözümü. Denemediğim şey kalmadı teşekkürler.

• sorunun kendi driverini kurmamış olman.
    üretici sitesindeki driverleri kullanırsan sorun olmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

sorunun kendi driverini kurmamış olman.

Maalesef ilk onu denedim sitede bu bilgisayara ait bir tane sürücü linki var 200 küsü MB onu indirdim icinde setup yok. tek tek driver guncelle deyip bu klasörü gösterdim sürücüyü bulamadi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviduvar

quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

sorunun kendi driverini kurmamış olman.

Maalesef ilk onu denedim sitede bu bilgisayara ait bir tane sürücü linki var 200 küsü MB onu indirdim icinde setup yok. tek tek driver guncelle deyip bu klasörü gösterdim sürücüyü bulamadi.

o zaman donanım üreticilerinin sürücülerini bulman lazım.
    yada teknik destekle görüş.

otomatik driver yazılımları bazı cihazlarda bu soruna neden oluyor
  • Teşekkürler yardımlarınız için
  • Bu modele upgrade yapsak iş görür mü? Ben ramleri arttırmak istiyorum da.
  • Sürücü bulup yükleyen programlar var bir kaç tanesini deneyin.
  • maviduvar kullanıcısına yanıt
    hocam sorunu çözebildiniz mi acaba? aynı durumla 1 gündür uğraşıyorum çıkamadım içinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

hocam sorunu çözebildiniz mi acaba? aynı durumla 1 gündür uğraşıyorum çıkamadım içinden
    Maalesef hocam çok uğraştım ama çözemedim.
  • Merhaba arkadaşlar Hometech Alfa 100A Ses driverlarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.Sırasıyla yükleyiniz.

1. Aygıt İD: ACPI\ESSX8316\1
    http://s7.dosya.tc/server8/540ziw/ES8316AudCodec-Device-15.3.24.922.zip.html

2.Aygıt İD: ACPI\808622A8\1
    http://www.dosya.tc/server14/akfc6f/ST-Audio-Device-_WDM_-604.10135.2747.5232.zip.html

Ve bilmeyenler İçin Setupsız Driver yükleme videosuda aşağıdaki linktedir.

Not:Driverları yüklemeden önce Yanlış kurulan yada hatalı driverları kaldırmanız gerekmektedir.Yani yüklerken aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt olarak gözüktükten sonra yüklemeyi yapın. Hata verse bile Pc açıp kapadıktan sonra çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sener2007

Merhaba arkadaşlar Hometech Alfa 100A Ses driverlarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.Sırasıyla yükleyiniz.

http://www.dosya.tc/server14/akfc6f/ST-Audio-Device-_WDM_-604.10135.2747.5232.zip.html

Not:Driverları yüklemeden önce Yanlış kurulan yada hatalı driverları kaldırmanız gerekmektedir.Yani yüklerken aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt olarak gözüktükten sonra yüklemeyi yapın. Hata verse bile Pc açıp kapadıktan sonra çalışıyor.
    Ben bilgisayarı arkadaşa teslim ettim sorunu çözememiştik. O yüzden deneyemiyorum ama aynı problemi yaşayan arkadaşlar için çözüm olabilir. Teşekkürler paylaşım için.

• sener2007 S kullanıcısına yanıt
    Aylar sonra cevap yazıyorum ama işe yaradı hocam çok sağolun. Fırmanın kendi sürücüleri hatalı ama sizinki düzgün çok şükür.
  • sener2007 S kullanıcısına yanıt
    Hometech Alfa A120 A için ses driverlarını nerden bulabilirim. Sitesinden indirdim ama ses çıkmıyor.
  • Konuyu hortlatmaya geldim. Şimdi paylaşılan driverları indirdim veya internetten, hometech'in kendi sitesinden driver indirdim ama setup içeren driverlar olmadığı için aygıt yöneticisinden yüklemek gerek. Sorun şu ki aygıt yöneticisinde ses aygıtı hiç yok. Driver'ı eksik olan veya bilinmeyen bir aygıt da yok. Böyle bir durumda bu driverları nasıl yüklemek gerek? Sorunu çözen arkadaşlar ya da yardımcı olabilecek fikirler varsa çok sevinirim.
    Bu arada bendeki model: Alfa 110A
  • Kendi sorunumu çok ilginç bir şekilde çözdüm. İki gündür internette aramadığım yer kalmadı ama sorun çözülmedi. Kurcalarken bios ayarlarında audio configuration bölümünden ses aygıtının disable olduğunu gördüm. Onu enable yapınca artık aygt yöneticisinde görünüyor ancak bu sefer de kendi sitesindeki driver olmadı burdakileri denedikten sonra olursa yine yazarım. Benim gibi aylar sonra okuyan biri olursa belki faydası olur.
  • Ne yazık ki ne forumda paylaşılan ne ürünün kendi sitesindeki hiçbir driver uymadı. Farklı modellerin driverlarını da denedim ama maalesef. Hala yardıma muhtacım arkadaşlar Gören duyan bilen fikir yürüten kim varsa umutla cevap bekliyorum.
  • İşlemci kodu ile arayınca sonunda setup da içeren bir driver buldum. Batarya durumu da görünmüyordu onun da driverı içindeydi.
    Kendi indirdiğim adresi gönderdim ancak aynı model olmasa da işlemci chipsetiyle aratarak bulabilir aynı sorunu yaşayan arkadaşlar. Yalnız bendeki gibi ses sağlayıcısı aygıt yöneticisinde görünmüyorsa önceki mesajlarımda bahsettiğim gibi bios ayarlarına girip audio configurationdan ses aygıtını enable yapmayı atlamayın. Herkese kolaylıklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sener2007

Merhaba arkadaşlar Hometech Alfa 100A Ses driverlarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.Sırasıyla yükleyiniz.

Teşekkür ediyorum hocam günlerdir uğraşıyordum dediğiniz driverler sesi aktif yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apse06

İşlemci kodu ile arayınca sonunda setup da içeren bir driver buldum. Batarya durumu da görünmüyordu onun da driverı içindeydi.
    Kendi indirdiğim adresi gönderdim ancak aynı model olmasa da işlemci chipsetiyle aratarak bulabilir aynı sorunu yaşayan arkadaşlar. Yalnız bendeki gibi ses sağlayıcısı aygıt yöneticisinde görünmüyorsa önceki mesajlarımda bahsettiğim gibi bios ayarlarına girip audio configurationdan ses aygıtını enable yapmayı atlamayın. Herkese kolaylıklar.

sa herkese . birde ben hirtlatayım konuyu.

hometech alfa 110a bilgisayar çokünce bende windows10 home 32bit yükledim. tabikide lanet pc ses çalışmadı internette aramalar sonucu bu arkadaşın paylaştigı proyu indirip kurdum anında ses geldi ayriyetten pil göstergeside geldi.. tesekkurler kardesim sanada senin sayende pc çöp olmaktan kurtuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forumcu_Yazar -- 22 Ekim 2020; 20:14:14 >

• sener2007 kardeşim sizi tebrik ediyorum. Allah razı olsun sizden çok uğraştım araştırdım ve sonunda sizin yönteminizle çözüme ulaştım. Çok çok teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.