Şimdi Ara

HP ENVY Ultrabook™ 6-1110

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HP ENVY Ultrabook™ 6-1110 ürünü hakkında forumda bir inceleme bulamadım.
    Bu ürünü almayı düşünüyorum fakat HP'ye güvenemiyorum.
    Onun dışında ürün özellikleri ağırlığı pili herşeyi mükemmel benim için. Yorumlarınızı beklerim...

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vscan -- 17 Mart 2013; 9:25:15 >

• Valla kardeş baya araştırdım ben onu param olsa an itibarıyla alacağım ama yok... :) Şarz süresi interneti falan kullanırsan yaklaşık olarak 5 saat 50 dakika falan gidiyo, full oyun oynadığında da yaklaşık olarak 2 buçuk saat falan gidiyormuş.
    Ayrıca çok da ısınmıyor idle yani boşta iken sistem en fazla 30-40 ı görüyor(laptopun her tarafı yani f,g,h tuşları touchpad kısmı falan).
    Oyun için desen global offensive gibi hafif oyunlarda zaten sıkıntı yok yalnız bir crysis oynamayı da umma, bilgisayarın amacı dışına çıkmış olursun. Battlefield 3'ü low ayarlarda çok rahat bir şekilde çalıştırabilir.
    İkinci bir olay ise ki bu durumu baya araştırdım gittim baktım hangi modellerinde arkadan aydınlatmalı klavye var hangilerin yok diye et ve st olarak biten ikisinde de var ancak envy 4 serisinde arkadan aydınlatmalı klavye olma olasılığı birazcık düşük ayrıca zaten bu modeli de envy 6 ya kıyasla yaklaşık olarak 10-20 C daha fazla ısınıyor orantılı olarak.
    Son bir nokta onun yeni modeli çıktı ki bu modelinde i7 işlemci var(bir önceki modelindeki işlemciyle aynı watt'da çalışıyor, sanıyorum ki bu pil tüketimini etkilemez dolayısıyla şarz süresi aynı olur diye temenni ediyorum) ancak sadece HP nin TR sitesinde bilgileri mevcut HP USA da falan zaten modifikasyon usulu olduğu için..
    Ayrıca bu modelin ekran kartı da 8750M ki bu model 7670m'ye göre kesinlikle daya iyi(biri 44nm diğer 22 mi 33 mü ne[nm(nanometre sanırsam) ne kadar küçükse o kadar iyidir]) yani pil konusunda yine bir değişiklik olacağını düşünmüyorum, zaten HP nin bu modelleri intel işlemci ve yonga setindeki ekran kartı modülünü kullanıyormuş gerekli olmadığı zamanlar, ki bu uzun şarz süresinin de nedenidir.Ve bu modelin adı da HP ENVY 6-1200et'tir. Piyasa fiyatı 1943-2500 arası değişmektedir.(Bu da arkadan aydınlatmalı klavye)
    Son bir öneri ise sakın turuncu indirim olan yerlerden alma(anladın sen onu ;) ) onun haricinde bimeks var ki orası da garip bir durum teşhir ürünü 1700tl sıfırı 1600tl ? oradaki mantığı hiç çözemedim ve hiç çözemeyeceğim de galiba dolayısıyla sana gitt*gidiyo*.com u tavsiye ederim(bir ilanda 1400 civarı bir fiyat görmüştüm) şimdiden hayırlı olsun, öğrenci isen işine çok yarar kütüphanede falan(ki benim kulllanım amacım bu) Ayrıca bence sakın 1100 muş 100st miş takılma bunlara RAM 8gb ise olay bitmiştir. İçinde widi var diye fazladan 500-600 tl vereceksen ayrı tabi :)

Ben de alıyım da kurtulayım artık bu bilgilerden yeter yaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: Vscan

Merhaba,

HP ENVY Ultrabook™ 6-1110 ürünü hakkında forumda bir inceleme bulamadım.
    Bu ürünü almayı düşünüyorum fakat HP'ye güvenemiyorum.
    Onun dışında ürün özellikleri ağırlığı pili herşeyi mükemmel benim için. Yorumlarınızı beklerim...

İyi forumlar...

Hp artık son kasa notebooklarını düzeltti ısınma sorunu felan yok son kasalarda en azından sıcaklıktan korkunuz olmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.