Şimdi Ara

hp fan sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • meraba arkadaslar.benim hp pavilion marka bilgisayarimin fani guruktu yapiyor.garantiye yolladim(zor da olsa aldilar).tamirden geldignde ses byagi azalmisti ama son zamanlarda tekrar artmaya basladi.yardim ederseniz sevinirm.fan alsam takabilirmiyim.takmasi basitmidir bilmiyorum.

• Isınıyordur.Garantisi varsa servise yollayın 10 dkde bir kapanıyor.Elimi süremiyorum ateş gibi oluyor derseniz temizlerler.Garantisi yoksa içini açıp temizleyebilir termal macunları değiştirebilirsiniz
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    garantiye yolldm.ates gibi yaniyor falan deyince aldilar.geldiginde ses azalmisti ama 1 ay sonra yeniden eski haline donmeye basladi.bilgisayarim garantisinin bitmesine 7 ay var ama tekrar yollamak istemiyorum.kendim cozmem gerekiyor.simdiye kadar ki sorunlari hep ben cozdum ama bu iç kısımdaki bir sorun
  • Eğer laptobun içini açarsanız garantisi iptal olmuş olur.Size tavsiyem yeniden göndermeniz ve laptobu masa ve sehba gibi yerlere koyarak kullanmanız.Hava deliklerini kapatmadığınıza emin olun.
    Eğer garantisi önemli değil derseniz içini açıp termal macunları değiştirmeli ve tozları temizlemelisiniz.
  • Yeniden göndermen sorunu çözmez. Fan dönüyorsa fan değişimi yapmazlar. Piyasada ona uygun fan bulup takarsan daha iyi kullanabilirsin. Taktıkları fanların hepsi aşırı ucuza mal edilmiş parçalar, fan değişimi bile sorunu çözmüyor (müşterilerimin başına gelen). En fazla 1 hafta normal çalışıp tekrar aynı problemi yapar.
  • Serinin kronik sorunudur. Çok fazla yapacak bir şey yok. Alışıyor insan... Özellşkle oyun oynarken sol alt kısım öyle bir ısınıyor ki, elimin altına bez koymazsam yara oluyor direk. Ama 4 yıldır bu bilgisayardayım. Elimi yakacak kadar ısınmasına karşın daha bir kez kapanmadı. İlginç bir şekilde performansı olağanüstü. Durum böyle olunca hiç şikayet etmedim, fanları ise her sene bir kere bilgisayarıma temizletiyorum. PC 5. yılında hala beklentileri karşılıyor...
  • acaluka kullanıcısına yanıt
    ya bende yaklasik 1,5 yıldır kullanıyorum.performansi cok iyi.asiri isiniyor tabi servise soyledim bu modellerin isinmada sikinti yasatmayacagini ve ona gore uretildigini soylediler.dogru.simdiye kadar isinma hic bir sorun cikarmadi.fani da halledersem tamam.yardimin için tesekkurler
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    bilgisayarimi zaten sogutuculu masanin uzerinde kullaniyorum.sogutucum iyi iş cikariyor ama fan ayni
  • quote:

Orijinalden alıntı: buzmavisi44

bilgisayarimi zaten sogutuculu masanin uzerinde kullaniyorum.sogutucum iyi iş cikariyor ama fan ayni

Hocam ozaman bu şekilde kullanmak en mantıklısı.Garantisi bitince çok daha hızlı dönen bir fan takarak laptobun serin çalışması sağlanabilir ama bu seferde inanılmaz ses yapar.Başınız ağrır :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sese katlanıyor insan bir süre sonra. Arkadaşların dediğin gibi, PC yi her zaman sert zemin üzerinde kullanmaya çalış. Yumuşak zemin(halı,yatakta battaniye yorgan, koltuk, dizinin üstü vs.) hem hava boşluklarını kapatır hem de bu tip zeminler daha çok toz tuttuğu için tozlar oldugu gibi içeri alınır.

Ben bu PC ile mimarlık bitirdim. Aynı anda Photoshop, Autocad açıkken bir yandan da render alıyordu, yine de kapanmıyordu. Ama fanlar öyle bir çalışıyordu ki PC her an bir Quadrokopter gibi havalanıp süzülecek sanıyordum :D Arkadaşlarla çalışırken, hah senin uçak kalkışa geçti falan derlerdi ama nice Asus'ları, Dell'leri, Toshiba'ları renderin tam ortasında kapanıp telef olurken gördük. O yüzden bu performansı versin de ben o sese katlanırım (:
  • acaluka kullanıcısına yanıt
    haklisin.biraz daha boyle devam edelim.bakalim ne olacak :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.