Şimdi Ara

HP'NİN YENİ ÜRÜNLERİNDE SORUN YOK DİYORLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: WaRMaSTeR

Amma çok şey yazılmış hiçbirini okumadım.

O zaman okumadan neden cevap veriyorsun ? Ne demişim orada yeni ürünlere laf mı atmışım ?

Okuyunda cevap verin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stabwound

quote:

Orjinalden alıntı: uzaylioglan

Eskiden bu forumda Hp alehine çok konuşulduğu için artık bu tarz mesajlar yasaklandı ve forumdan silindi.

Bu sebeple bu tarz mesajlar yerine sadece Hp alma derler ve fazla detaya girmezler artık

Neyse ben eski konuları deşmek amaçlı topick açmadım.

Yeni versiyonlarını merak ediyorum Hp'nin.

evet ben tam 3-4 sene önce laptop araştırıyordum. genel notebook başlığında bile hp almayın konuları açılıyordu. ozamanlar sorunları dile getirmek yasak değildi. sonradan millet hp veya başka bir marka ile sorununu belirttiğinde dh yöneticileri konuyu siliyordu. ısınma sorununa gelecek olursak hepinizin bilgisi hakkında hayal kırıklığına uğradım. bi laptop ilk birkaç hafta içersinde ısınmaz eğer ısınıyorsa o laptopun sorunudur. ben dell 1520 kullanıyordum tam 6-7 ay sonra ısınma problemleri baş gösterdi ama ne ısnmaydı kelimlerle anlamam. bataryamı öldürdü o sıcaklık. 2 hafta önce de ekran kartı chipsetimi yaktı o yüzden şuan yeni bir laptop araştırıyorum. işim gereği (internet haber editörüyüm free olarak film dizi belgesel reklam seslendirmesi yapıyorum) laptopa ihtiyacım var çalışmalarım için. yanı sıra oyun bağımlısıyım o yüzden sağlam ekran kartına sahip bir laptop araştırıyorum. servistekiler laptopların 6 ayda bir temizlik ve bakım için servise gönderilmesi gerektiğini söylüyorlar. ben soğutucu kullandım aslında o soğutucular sıcak havayı çekme işini görüyor soğutmuyor. ısınma sorunu her laptopta oluyor beyler. hp konusuna gelecek olursak hp servisinin bana hp'yi önermemesi özellikle pavilion serisi hatalı demesi kafamı karıştırdı. bu seriyi senelerce kullanıpta sorun yaşamayan varsa onlar cevap yazsın. 5-6 aylık hp kullanıcısından cevap istemiyorum.. dell 1520 bir nevi benim hatamdan dolayı bozuldu ama 2 sene boyunca 1 kere olsun servise gitmedi hiçbir sorun çıkarmadı.

Evet herşey dediğin gibi. Bazıları bilip bilmeden laf atmaya bayılıyor bu forumda.

Herneyse yazılanları okumadan cevap veren zihniyetler yüzünden topick amacından saptı maalesef.

• quote:

Amma çok şey yazılmış hiçbirini okumadım. Yapılan şey tamamen önyargıdır. Başka da bir şey değildir. DV6- 1144,1146,1115 gibi cihazlarda sorun felan yoktur. Aylardır cihazları kullanan arkadaşlar var burada. Boşu boşuna olay çıkartmayın. Kimse size ajansını demiyor. İsterseniz CIA den olun beni bağlamaz. (Sadece bu ajan lafına kıl oldum)

Çamur at izi kalsın yapmayalım arkadaşlar. Eski modellerde ısınma problemi vardı, sorun vardı. Yeni modellerde yok. Bu iş bu kadar basit. Var kullandım diyorsanız demek ki yanlış kullanmışsınız, ya da kullanamamışsınız.

HP servisine çamur atanlara da buyrun ACER'dan bir örnek. "Bilgisayar azıcık zorlanmada mavi ekran veriyor, ramlerde sorun var galiba. HDD de de olabilir ayrıca aşırı ısınma yapıyor" diye cihazı götürdüm. 10 gün sonra hava üfleyin deliklerinden ısınma yapıyor dendi. Aradan bir kaç ay geçti. Ramler yandı. İşlemci cortladı. HDD de aslında üretim hatası olduğu ortaya çıktı ve hard disk göçtü. Böyle bir servis isteyen buyursun gitsin alsın. Kimse kimseye bir şeyleri zorla aldırtmıyor. Gelip de lütfen kimse de birilerine ya da şirketlere çamur atmasın. Burada insanlar tecrübelerini söylüyor. 100 tane dv6- 11xx kullanan kişi bir şey yok diyor, bir tane kullanmayan kendini bilmez abuk sabuk laflar söylüyor. İnsanları yanlış markalara, modellere yönlendirmeyelim.

dostum içim hiç rahat değil ama gddr3 bellekli bir ekran kartına sahip laptop istiyorum ve bu sadece samsung ve hp de var. acer'deki gddr2.. hp ile ilgili çok sorun var 3-4 sene önce bu forumu biliyorsan hp almayın vs.. konular yüzünden notebook kategorisi dolup taşıyordu. hp kullanan 1 arkadaşım var neredeyse 3-4 ayda bir servise gönderiyordu laptopu herhangi bir sorundan dolayı. onu es geçtim kağıthane hp servisindeki görevli neden bana uzun vadeli sorunsuz laptop istiyorsan hp kullanma. hp garantisi sürdüğü sürece başını yakmaz diyip 2 senelik bir ömrü var diyebiliriz dedi ? tamam ben hp yi kötülemiyorum çünkü hp almak istiyorum sadece duyumlarım bunlar. ben dv6-1125et almayı düşünüyorum. kaç senedir pavilion serisini kullanıyorsun ve tavsiye eder miisn ?

• Okuma gereği duymuyorum, göz gezdirmek yeterlidir. Soru sormuşsunuz cevapladık. Hp dv6 serisi yeni modeller 11xxlerde problem felan yok. Daha niye işi hır gür çıkartmaya çeviriyorsunuz? Ajan majan? Amaç nedir yani? Burada bu forumda haftalardır takılan insanlar var hepsini tanıyorum hiçbiri şu ana kadar kimseye tek kelime etmemiş insanlar. Kimse sizi bir şeyle suçlamıyor, insanlar yapılan önyargıdan söz ediyor. Siz ise tamamen olayı başka yere çekip ajan majan vs. abuk sabuk şeylerden bahsediyorsunuz.

Ayrıca lütfen daha terbiyeli davranın. Kimse bugüne kadar burada okuyun da cevap verin lan! tarzı bir tutuma girmemiştir, moderatörler de buna izin vermemiştir. Bakınız: Forum kuralları.
  • stabwound:

Garanti sürecinde olduğu sürece için rahat olsun. Makinede problem olsa en kötü ihtimal para iadesi ya da değişim veriyorlar. Hpnin eski sürümleri problemliydi. Fakat yenilerde bu problem giderilmiş gibi görünyüor. En azından şimdilik bu forumda kimse bu tarz bir şey rapor etmedi. Bakınız dv6 11xx başlığında kaç tane kullanıcı var.

Ayrıca altını basa basa yazıyorum dv6- 11xx Modellerinde problem yoktur. Söyleyecek bir lafı olmayan küçük insanlar birbirlerine çamur atmakla yetinir. Arkadaşın provakatörlüğüne bakmayın siz. İster bana ister başkasına hakaret etsin, bir sonuç elde edemeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRMaSTeR -- 19 Temmuz 2009; 12:57:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzaylioglan

quote:

Amma çok şey yazılmış hiçbirini okumadım.

O zaman okumadan neden cevap veriyorsun ? Ne demişim orada yeni ürünlere laf mı atmışım ?

Okuyunda cevap verin.

arkadaşım o verdiğin şikayet sitesinde farkettiysen şikayet olarak en çok şikayet 1.hp 2.olarak toshibada var. eğer sen o dev markaları (özellikle toshibayı) sadece ordaki şikayet sayısına göre değerlendiriyorsan gerçekten çok yazık. en az şikayet alan markalarda sunny ve woon. sence bu markalar çok mu iyide bu kadar az şikayet almış. yoksa satın alınmadığı ve kimsenin tecrübesi olmadığı için mi? toshiba ve hp çok fazla satan ve gerçekten çok fazla memnun kalınan markalardır. kim ne derse desin.

ayrıca terbiyesizlik yapamazsınız bilmemne diye saldırma millete. kimsenin sana laf söylediği yok. asıl sen otur oturduğun yerde. AramaBotu isimli arkadaşın mesajında sana özel geçen hiçbir cümle yok. ha sen üzerine alınıp gocunacaksan o başka.

ayrıca madem hp istemiyorsun ve hp hakkında doğruyu söyleyen kişilere çatacaksın, forumun bu bölümünde bu konuyla burada işin ne?

• Birisinin mesajını okumadan yada kişi hakkında bilgisi olmadan balıklamadan iftira atmak benim etik kurallarıma uygun değil.

Size uygunsa buyrun devam edin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzaylioglan -- 19 Temmuz 2009; 13:03:07 >
  • quote:

stabwound:

Garanti sürecinde olduğu sürece için rahat olsun. Makinede problem olsa en kötü ihtimal para iadesi ya da değişim veriyorlar. Hpnin eski sürümleri problemliydi. Fakat yenilerde bu problem giderilmiş gibi görünyüor. En azından şimdilik bu forumda kimse bu tarz bir şey rapor etmedi. Bakınız dv6 11xx başlığında kaç tane kullanıcı var.

Ayrıca altını basa basa yazıyorum dv6- 11xx Modellerinde problem yoktur. Söyleyecek bir lafı olmayan küçük insanlar birbirlerine çamur atmakla yetinir. Arkadaşın provakatörlüğüne bakmayın siz. İster bana ister başkasına hakaret etsin, bir sonuç elde edemeyecektir.

bukadar şikayete rağmen eğer hp alıryorsam bu hp'nin servis kalite ve ilgisinden dolayı.. dediğin gibi dv6-11xx konusunu inceledim. sorunu olan arkadaşlar birebir laptop değişimi veya para iadesi almışlar. ben sana söylediğim modeli almaya karar verdim umarım bir sorunum çıkmaz. sorun çıkarsa eğer para iadesi alır acer 6930'un bikaç ay sonra gddr3 ekran kartlı modelleri gelicek ona yönelirim. ilgilendiğin için çok saol. buarada birbirinizi kırmayın uzaylioglan da haklı insan bir alete 2000 para vermeden önce biraz araştırması sorup soruşturması gerekiyor. 2000 tl az para değil :)

• cevap veremeyeceğim şey yazmam ben ;

1) Neye göre benim Hp kullanmadığımı iddaa ediyorlar ?

Yazıyı doğru okursan sana kullanıp kullanmadığını ve kullandıysan hangi modeli kullandığı sordum. Senin Hp kullanmadığın hakkında bir iddaa yok yazıda okuma konusunda da önyagılı olursan artık burdan daha fazla birşey açıklamak zorunda olduğumu sanmıyorum.

2) 2006 dan beri foruma girmeyen birisi nasıl beni yalancılıkla itham edebilir ?

2006 dan beri foruma girmediği nasıl takip ettin??? Nerden biliyorsun girmediğimi insanlar forumlarda desteksiz sallama yorumlar yapmadan da forumları okuyabiliyor!!
    Bu forum sitesinin alt yapısıda boş boş yazılar yapmadan donanım haber sitesinin okunmasına herzaman müsaitttir...

3) Hp servislerinde çalışan insanlarda benim gibi yalan mı konuşuyorlar ?

Hp de çalışan insan kim arkadaşım banane ondan ne vasıfla çalışıyor ve söyledikleri neyi bağlıyor?? Hangi vasıfla hangi donanımla açıklama yapıyorda size burda ürünü
    birebir kullanan insanların yorumlarından daha fazla referans olabiliyor. Ben bu kimliği meçhul insanın kişisel donanımı oradaki vasfı neye dayanarak neler söylediğini çalıştığı yere mi müdürüne mi düşmanlık yapıyor yada çalıştığı yaptığı işe inanmıyormu ya da iyi niyetli birimi araştırıp bunu kanıtlayacak kişi değilim ama böle şeyler yazarlar referans kabul edenler bunu araştırsa iyi olur derim...

4) Beni Hp'yi kötülemek için tutulmuş para alan gizli bir ajan olduğumumu düşünüyorlar ?

Ajan mısın para mı alırsın para mı verirsin bilmem. Burda sana böle itham yapan kimse yok bu başlık altında. Neden ne ile gacunuyorsun anlamadım.

5) Forumda Hp alehine yazılan yazıların bir müddet sonra yasaklandığını gerçekten bilmiyorlar mı ?

Ben yazılanların silindiğini sansürlendiğini gerçekten bilmiyorum bunu kanıtlarsan ki kanıtlamak zorundasın ben bu siteye birkez bile tekrar girmem. Bu konuda yetkili oplardan ve yöneticilerden açıklama bekliyorum. Hp hakkında bir yasak varsa bilelim bizde kim yasaklamış ne için yasaklamış cevap verin.
    Bu iddaa ciddi bir iddaa benim için donanım haber bir markayı koruyorsa forum sayfalarında bu markayı korumak için bir çalışma başlatmışsa bilelim!!!!

6) Heryerde bas bas bağıran adına bloklar açılan Hp pavilion mağdurlarından bi haberler mi ?

buraya ordan burdan link koyacaksak bu işi sonu yok link verdiğin şikayet sitesi başta olmak üzere sana istediği marka laptop için istediğin kadar şikayet derecelerinin daha abartıılı linklerini verebilirim. Asustan Toshibaya Sonyden Mac e kadar istediğin marka ile yakınmalar şikayetler servis değerlendirmeleri sen bulamıyorsan bana PM at yardımcı olurum

Son olarak tebiyesizlik yapmaktan bahsediyorsun ya !!!!

Burda senden terbiye dersi alacak değilim laflarına dikkat et sana şahsına yapılan bir terbiyesizlik varsa bunu söyle hallledelim ama burda terbiyesizlik yapmak filan deyi konuşma desteksiz yazılarınızla buradaki insanları yanlış yönlendirmeye çalışmaktan vazgeçin....
    İki yazıdan birinde tartışma yapmam amacım değil yazıp yazılanlar bunlarla çelişmesin...

• Konunun gidişitanı pek hayırlı bulmadığım için kilitliyorum. Bir sorunu olan özelden halletsin lütfen...İyi forumlar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.