Şimdi Ara

HP PAVİLİON DV6-1241ET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araç için adaptör almayı düşünüyorum. Aşağıdaki resimdeki rain marka 100W(19V 5,26A) adaptörü düşünüyorum. fakat Orj. adaptör 90W(19V 4,74A) sizce bilgisayar için bi sorun olurmu. Araç için adaptör önerileriniz ve kullananız varsa memnuniyet dereceniz ve kullandığınız markayı belirtirseniz sevinirim.
     HP PAVİLİON DV6-1241ET

Yorumlarınız ve Önerileriniz İçin Şimdiden Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAres -- 29 Eylül 2009; 17:55:04 >

• Adaptorun markasi rain deil orain =) Amper konusunda bir sıkıntı olurmu bilmiyorum ama dv6 icin orada jak bulamazsin.. Hp nin jaklari kendine özel.. Ben dv7 ninkini bulamayip orjinal adaptor siparis vermek zorunda kalmistim :) O resimdeki jaklarin hic birisi uymuyor.. Elimde o cihazin tipa tip aynisi var.. Sadece markasi farkli.. Onda HP ye uyan jak yok.. Almadan önce bilgin olsun..
  • aldığın zaman marka ve modelini yazar mısın buraya.bende almayı düşünüyorum böyle bişey
  • Orj. olark Hp Sitesinde bu var.108$+KDV diyor.
     HP PAVİLİON DV6-1241ET

Yazıcıoğlunda 200TL ye satılıyor sipariş ile getiriliyor.
    RAIN UNIVERSAL AC/DC COMBO LCD EKRANLI NOTEBOOK ADAPTÖRÜ 100W. bu ise en yüksek 60TL (mecidiyeköyde) Gittigidiyor da 39TL ye satılıyor. jak konusunda dikkat edicem. Amper konusunda benimde bir bilgim yok ama bilgisayar 90W çekiyor. 19V x 4,74A = ~90W
    100W bilgisayarı bozarmı o konuda bir bilgim yok. Bu 100W ,90W olayını tam olarak bilen var mı?
  • Bak HP nin o orjinal olani is gorur.. Arac icin ideal olabilir.. Fakat cok seyahat etmiyorson 200 liraya degmez diye dusunuyorum.. Tabi kisisel gorus.. Ama almadan önce iyice arastir.. Dv6, Dv7 filan jaklari farkli dv7 biraz daha kalindi sanirsam.. Öle bisi gelmesin yani..
  • bende DV6-1241ET kullanıcısıyım.

Ya arkadaşlar bikaç gündür bişey gözlemledim. pili sonuna kadar kullandıp bittikten sonra şarja bağladığımda pil göstergesinde 3 sn kadar doluyor diye gösteriyor sonra (prize takılı, dolmuyor) ibaresi çıkıyor. dikkat ettim bu durumu sadece pile elle dokunduğunuzda hafif bi sıcaklık varsa yapıyor. ve hp pil sağlık kontrolünü açıncada pili değiştir diyor. ama bi 5 dk soğumaya bekletince normale dönüp şarj etmeye başlıyor.
    forumun diğer sayfalarında bazı kişiler bu konuya değinmiş ama kimisi var demiş kimisi bende yok demiş.
    Pil'de hafif sıcaklık varken'de pili doluyor gösteren arkadaş varmı? servise göndermek gerekirmi acaba.
  • Evet bendede pil sorununa benzer birsey olustu birkac gun once.. Kritik pil uyarisi verdi.. Sarja taktm 3-5 saniye doldu.. Sonra durdu.. Ön paneldeki sarj ısıgı sondu ama Prize takili,doluyor yaziyordu.. Defalarca denedim sonuc ayni.. Pcyi kapadim bataryayi cıkarp taktim ama nafile.. Sonra pilin sol tarafinin acayip isindiğini farkettim.. Kapadim pcyi sarjdan cıkardim.. Yarim saat kadar durdu.. Sonra actim taktim sarja 3-5 saniye pil isareti hareketliydi sonra tekrar durdu.. Ama sarj ısıgı sonmedi.. Hala ole kullaniyorum.. Sadece sarjdayken pil simgesi hareket etmiyor ama pc sarj oluyor.. Okulum acildi ve cok ihtiyacim var bu cihaza, o yuzden kokten bozulasiya kadar gondermek istemiyorum.. 3 gündür bole kullaniyorum normal sarj ediyor batarya doluyor ya benim isimi goruyor :)
  • Anladığım kadarıyla seninkinde bir problem yok. zaten ekranın sağ altındaki pil işareti ilk taktığında hareketlenir sonra durur.
    önemli olan kasanın ön solundaki şarj lambasının şarj edilirken kuvvetli yanması ve ekranın sağ altındaki pil göstergesine mause'u getirdiğinde (Prize takılı, doluyor) ibaresi.

bendeki durum biraz farklı. Genelde Pili tamamen bir kerede bitirdiğimde ve bitirirken makineyi zorladıysam ısındıysa filan . laptop kucağımda kullandıysam filan yani.
    bölelikle pil'd fiziksel olarak ısınıyor. tamamen bittiğinde pil şarja takıyorum. lambası 3 saniye yanıyor gösterge doluyor gösteriyor ve birden sönüyor lamba ve ekranın sağ altındaki göstergede (prize takılı dolmuyor) ibaresi gözüküyor. HP Pil sağlık kontrolü'nü çalıştırdığımda bu esnada uyarı olarak Pil için DEĞİŞTİR diyor.
    ilginçtirki kendi haline soğumaya bıraktığımda bi 5 dk sonra kendiliğinden tekrar şarj etmeye başlıyor. sağ alttaki gösterge (prize takılı, doluyor) oluyor ve şarj lambası kuvvetli yanmaya bailıyor. HP Pil kontrolünü çalıştırdığımda pil durumu İYİ olarak gösteriyor.
    yeaww gaffayı yiceyn.

• quote:

ilginçtirki kendi haline soğumaya bıraktığımda bi 5 dk sonra kendiliğinden tekrar şarj etmeye başlıyor. sağ alttaki gösterge (prize takılı, doluyor) oluyor ve şarj lambası kuvvetli yanmaya bailıyor. HP Pil kontrolünü çalıştırdığımda pil durumu İYİ olarak gösteriyor.
    yeaww gaffayı yiceyn.

Bu sorun sanırım tüm dv6larda var.. 1235te de bu sorunu yaşayan arkadaşlar vardı.Laptop çok ısındığı zaman prize takılı ama dolmuyor uyarısı veriyormuş laptop soğuduğunda ise tekrar eski haline dönüp pil şarj olmaya devam ediyormuş. Ben daha bu sorunla karşılaşmadım(inş.da karşılaşmam) ama aşırı ısınma sorunu halloldu derken yerine şimdi yine ısınma (ama önceki kadar değil) ve beraberinde pili de etkiyen genel bir sorun çıkarmış ortaya anlaşılan..

• Arkadaşlar kullanma kılavuzunu okuduysanız. Pilin 60 derece sıcaklıktan yukarıda olduğu durumlarda kullanmayın diyor. Yani bahsettiğiniz olay büyük ihtimalle pilin kendini korumaya alması olarak görünüyor.
  • oda olabilir ama hem türkçe hem ingilizce HP'nin sitelerinde pil ile ilgili kısımları vs gezdim böyle bir güvenlik önlemi geçmiyor işte o yönden kıllandım ya. güvenlik önlemimi yoksam gelecekteki bir pil arızasının habercisimi...
  • Bu konuda en iyi bilgiyi servis verebilir bence. En iyisi servise danışmak. Ben şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım ama.
  •  HP PAVİLİON DV6-1241ET

bundan almaştım. aracın cakmak girişine taktım yeşil ışığı yanınca adaptörü taktım adaptörden yüksek bir cızırtı sesi gelmeye başladı soket yerini bilgisayara takmakta kararsız kaldım tam bilgisayara takıcaktım adaptörden gelen ses kesilidi . soketi ses kesilince bilgisayara taktım fakat soketin yanındaki ışık yanmadı.
    Eve gidip adaptörü denedim ve adaptörüm calışmadı.sanrım o cızırtıda adaptör yanıyordu. tek tesellim arabaın da aynı sonucun kurbanı olmaması
    Bende aldığım yere geri verme niyetiyle gittim.Oraya gidince fikir değiştirip RAIN UNIVERSAL AC/DC COMBO LCD EKRANLI NOTEBOOK ADAPTÖRÜ 100W. bu ürün ile değiştirdim.
     HP PAVİLİON DV6-1241ET
    fakat soket uymadı yaklaşık 1.4mm ince kaldı.İçinden cıkan pinli uc 6MM. Hp DV6-1241 in ucu 7.4MM. Adaptör satanlardan kablo alıp upgrade yapıcam Upgrade den sonra sizler resim gönderirim.
     HP PAVİLİON DV6-1241ET

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.