Şimdi Ara

HTC S-OFF yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HTCdev sitesinden unlocked olayını görür görmez telefonuma uyguladım... Herşey gayet güzel gitti, kodu kopyalayıp yapıştırdım ve mail adresime eklenti geldi onu da telefona uyguladım. Telefon ekranına kilit resmi geldi unlock olsun mu? diye ben de Yes seçeneğini seçtim ve telefonu unlock yaptım. Boot ekranına girdim baktım ekranın üst kısmına pembe renkle **UNLOCKED** yazısı geldi ama cihaz halen daha S-ON S-OFF yapmak için ilave olarak ne uygulamamız gerekiyor?

• zaten unlocked oluyor. xtc clip olmadan s-off olmuyor hiçbir şekilde. yapmışsınız yani.

kısacası htcdev'den s-off yapma denen şey aslında bootloader kilidini açmak. s-off yapmak değil.

artık istediğiniz gibi root-recovery olaylarına girebilirsiniz.
  • peki bundan sonra root nasıl yapacacağım rom mu yüklemek gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatalboy88

peki bundan sonra root nasıl yapacacağım rom mu yüklemek gerekiyor?

önce recovery kurmanız lazım. daha sonra isterseniz root.zip dosyasıyla stock rom'unuzu rootlayın, isterseniz custom rom kurun. custom rom'ların hepsi zaten kendinden rootludur.

tabi bu işlemlerden önce mutlaka backup alın. sakın unutmayın. yoksa orijinal haline getirmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz veya benim gibi getiremezsiniz. 5 aydır gerekli dosyaları bulamadığım için orijinal hale geri dönemiyorum. backup'ım pert olan pc hdd'min içinde gitti çünkü.

ana haliyle olay bu, ama bu işlere girmeden önce çok daha ayrıntılı bilgi edinmeniz, neyi neden yaptığınızı bilmeniz gerekmekte yoksa işin içinden çıkamazsınız. bu işlemleri yapacağınız dosyalar ve bazen yöntemler telefondan telefona değiştiği için daha fazla yardımcı olamam. mesela recovery kurup backup almak için ana konuya danışın hemen. öğrenene kadar telefonunuzun ana konusundan yardım alın veya ingilizceniz iyiyse xda forumlarına bakın direk.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.