Şimdi Ara

Hukuk mezunundan hukuk yazacaklara tavsiyeler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
11
Favori
3.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1. arkadaş nereye başvurursa başvursun kabul alacak.

2. arkadaş ise kalburüstü hukuk büroları dışında kabul alamayacak. YL bile imkansıza yakın. Gs, koç, bilkent, ankra, istnabul. Bu okulların araştırma görevlisi kadrolarına bak bakayım kalburüstü okullardan mezun insanlar var mı?

Hocam siz hayallerle yaşamaya devam edin. Hukuk okuyacaksanız, veya okuyorsanız nolur ''staj'' zamanınız geldiğinde bu posta bakın ve yanıtlayın :)
  • hipponax H kullanıcısına yanıt
    Allah aşkına bana ''kalburüstü'' hukuklardan mezun olup da şu anda hukuk camiasında ünlü birini söyler misin? bakalım kendini geliştiren çıkmış mı
  • Hocam savcı olmak istesek bile mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki kelimeyi birleştiremeyen adamı mı her yere alacaklar gitsin noter olsun
  • Kamu ayrı hocam. Şu anda avukatlık üzerine konuşuyoruz
  • sen hiç top hukuklardan mezun olup da iki kelimeyi bir araya getiremeyen birini gördün mü? kaç tane gördün? en asosyal adam bile top hukuklarda okurken ne diksiyon ne cesaret kazanıyor...

Kaldı ki şirket avukatlığı, banka avukatlığı, idare alanında avukatlık gibi alanlar kağıt üstü alanlar. Yani bu alanlarda mahkemede sözlü savunma yapmıyorsun. Dolayısıyla top hukuklardan mezun adam 2 kelimeyi bir araya getiremese de bir şirketin hukuk müşaviri olabilir. Ki günümüzde de öyle zaten

En basitinden soru :

1- Taşra hukuklardan mezun olup da günümüzde iyi bir hukukçu olarak bilinen hukukçu var mı?

ayrıca googleye : Uluslararası hukuk büroları'' yazın bakalım. Çıkan tüm sitelere girin %50si aühf, geri kalan full gs, koç, bilkent ve marmara, istanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9162BF8FE -- 16 Ağustos 2020; 16:54:29 >
  • Zırva cümlelerinle milletin kafasını karıştırma sorduğun andaval sorularının hepsine yanıtım var fakat yanıtlarımı anlayacak bir kapasiten olmadığı için sadece uyarımı yapıyorum
  • poyrazoğlu kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Herhangi bir yabancı diliniz varmı? Ne tür bir avukatlık düşünüyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burası insanların fikirlerinin özgürce paylaşıldığı bir forum.Senin düşüncelerin diğerlerinden farklı olabilir,çok radikal de olabilirsin bunda bir mesele yok.Lakin tanımadığın insanlar hakkında böyle atıp tutman,onlara hakaret etmen seni haklı çıkarmaz.Şu konudaki tek zırvalayan insancık da sensin bu arada.İster diclede ister GSÜ de oku,hatta Kıbrıs'a git.Dört yıl sonra gelip buralarda da ağlama sonra.
  • savcınız kullanıcısına yanıt
    Evet yabancı dilim iyi.Ayrıca kendi çabalarımla Fransızca öğreniyorum.Yurt dışında yaşayan akrabalarım var onlar sayesinde oldu saolsunlar.Hukuk terminolojimi genişletmeye çalışıyorum şu anda.
    Güzel hocam. Peki şirket avukatlığı mı düşünüyorsunuz yoksa kendi büronuzu mu açmayı planlıyorsunuz?

• savcınız kullanıcısına yanıt
    Daha çok erken bunlar için.Birkaç yıl bürolarda çalışırım,tanıdıkların işlerini yaparım.Ondan sonrasını hayat zaten gösterir.
    hocam kurum avukatları yazılı olarak mı savunma yapıyor daha çok

• Buna katılıyorum hocam.Hukuk bence artık eskisi gibi nereden mezun olursan ol çok iyi durumdasın tarzı bir bölüm değil.Hukukçu işsiz kalmıyor ama çoğunluk 2500-5000 arası aylık kazancı var.Bilkent,Koç,Galatasaray,Ankara,İstanbul mezunu adamlar her zaman daha avantajlıdır.Ama Ankara-İstanbul mezunu adam da boş mezun olursa(dil,staj vs.) işi kamuya girmedikçe köle avukatlıktan öteye gitmez bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benbircevizağacıyım B kullanıcısına yanıt
    Kuruma göre değişir.Duruşma da olabiliyor,dosya üzerinden de görülebiliyor.
    Şuan Stajyer Avukatlık mı yapıyorsunuz hocam? Bir de Avukatlık sınavı hakkında görüşleriniz neler?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.