Şimdi Ara

HUKUK VE PSİKOLOJİ SIRALAMA DURUMU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu başlık altında taban sıralamalar senelere göre nasıl bir değişim göstermiş bu sene ne gibi durumlar ortaya çıkar bundan bahsedelim.

internetten bulabileceğimiz klasik bilgilere göre yorum yapacak olursak, hukuk ve psikoloji nin sıralamalarının her sene düştüğünü görmekteyiz. Tabi bunlar genel olarak alt sıralamalaraki üniversiteler için fazlasıyla geçerli bir durum. Bu durumda yeni açılan yerlerin, kontenjan değişimlerinin de epey rolü var. Hukuk için örnek verecek olursak;
    Atatürk Ü. - Hukuk Fakültesi 2012 yılında 21.600 ile kapatmışken 2013 yılında 30.000 sıralamaya geriledi. aynı şekilde Yalova ise 18.400'den 27.200'e geriledi. Tabi yazının Başında söylediğim gibi yeni açılan yerler ve artan kontenjanlar bu durumda etkili oldu. Bi arkadaşımızın açtığı konuya göre bu sene de İstanbul medeniyet üniversitesi hukuk fakültesi Açılıyor ve birkaç Üniversite'de kontenjan artışı mevcut. Geçen seneye göre alt Sıradaki Üniversitelerin sıralamaları 2-3 bin kişi gerileyebilir.

Psikoloji bölümü için bir yorum yapacak olursak 2012de 23.400, 2013'de 27.500 ile kapatan izzet baysal üni. Bu yıl 32bin ile kapattı. Burada da gerilemeler göre çarpıyor pek çok üniversitede.

Genel olarak alt sıralardaki pek çok yerin sıralamasının gerileyeceği kanaatindeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 28 Ekim 2020; 20:28:27 >
  • comolokko97 C kullanıcısına yanıt
    N. Erbakanda, gopta ve Namık Kemalde de hukuk açılacağı söyleniyordu. Necmettin Erbakanda okuyan bir arkadaşım da inşaatın yapıldığını söyledi ancak bilgilendirme için yayınlanan kılavuzda göremedim

• O ön amaçlı kılavuzmus asıl kılavuz değil hocam

• Sizinle aynı fikirdeyim.

Bu yıl rekor bir kontenjan artışı var genelde( +1 milyon).Hukuk siralamalarinin geçen yil azalmasinin bir nedenide ciddi bir kontenjan azalmasina gidilmesiydi.Ancak bu sene böyle bir azalma yok.Yeni açılan hukuk fakültesi var.

Tıp ve diş kontenjanlarinda artış var.Bu tmleri olumlu etkileyecektir.

Pdr de ciddi bir artış var.Benim kanaatim hukuk eski haline dönüp +30 bin,pdr +50 bin olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cod55 kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 28 Ekim 2020; 20:28:35 >
  • MariJuann M kullanıcısına yanıt
    Medeniyet üniversitesinin eklendiğini görünce herhalde Bahsettiğim 3 üniveriste bu yıla yetişmiyor diye düşündüm. Bi arkadaş daha bahsetmişti galiba Boluda sitede açıklanmış ee müh. Ama kılavuzda yokmuş diye

• ftm1633 F kullanıcısına yanıt
    Ve geçtiğimiz yıl TM-2'den TM-3'e geçmesinin de etkisi oldu hukuk için.

Tıp ve diş kontenjanlarının durumunu bilmiyorum ancak şu bir gerçek tıp ya da diş kazanamayan sayısal öğrencilerinin bir kısmı TM kontenjanlarına yöneliyor

PDR hakkında pek bi bilgim yok açıkçası ama her sene yenisi açılıyor bir tek bunu biliyorum

• odtü psikoloji 4.6k gerileme şansı yok mu dersiniz
  • theblackwaltzz T kullanıcısına yanıt
    Önceki yıllarda nasıl bir gerileme göstermiş ona baktım. 2012'te 4.500, 2013'te 4.900, 2016'da 4.600 ile kapatmış. Çok net bir şey söylenemez ne olacağı konusunda ön sıralardaki okullarda çok fazla oynama olmuyor

• Bence yeni kılavuz da yer alır hocam hukuklar

• ftm1633 F kullanıcısına yanıt
    Forumda öncedende yazmıştım belgeli kanıtta sunmuştum geçen yıl toplmada devletlerde kontenjan arttı ankara istanbul düşürdü araştırıp görebilirsin o yükselme tm3 e geçmeyle alakalı 100kişi kont artıran atatürk 5k yükseldi normalde düşmesi gerekerdi mesela
    Bu yıl düşme bekliyorym bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akpaha -- 28 Haziran 2016; 15:53:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cod55

Ve geçtiğimiz yıl TM-2'den TM-3'e geçmesinin de etkisi oldu hukuk için.

Tıp ve diş kontenjanlarının durumunu bilmiyorum ancak şu bir gerçek tıp ya da diş kazanamayan sayısal öğrencilerinin bir kısmı TM kontenjanlarına yöneliyor

PDR hakkında pek bi bilgim yok açıkçası ama her sene yenisi açılıyor bir tek bunu biliyorum

Tabikide o geçiş zaten çok büyük etki yaptı.

Tıp ve dişteki kontenjan artışı da olumlu etkileyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: akpaha

Forumda öncedende yazmıştım belgeli kanıtta sunmuştum geçen yıl toplmada devletlerde kontenjan arttı ankara istanbul düşürdü araştırıp görebilirsin o yükselme tm3 e geçmeyle alakalı 100kişi kont artıran atatürk 5k yükseldi normalde düşmesi gerekerdi mesela
    Bu yıl düşme bekliyorym bende

Evet ancak geçen yıl hukuk kontenjanlarini büyük oranda düşürmüşlerdi.Tabi Tm 2 den Tm 3'e geçmeside etkiledi.Bu yıl kontenjanlarda rekor artistan dolayi bence hukuklarda düşme olacaktir

• Hangi hukukların kontenjanı yükseldi bilen arkadaşlar da eklesin

• Kırıkkale yükseltmiş sanırım hocam ataturk de galiba yükselmiş

• MariJuann M kullanıcısına yanıt
    Atatürk'e baktım da bi yükselme yok kırıkkalede var

• Hamda 375 var bakalım kac gelecek sıralama

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.