Şimdi Ara

İ5 44460 msi gtx 970 anakart önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler anakartlardan pek anlamıyorum msi h97 mi alsam asus z97 mi msi h97 den cok kötü yorumlar gördüm geleceğe yönelik istiyorum oc muhabbetinide bilmiyorum hiç ona görede lazım galiba 4 sene sonra işlemciyi ekran kartını değiştirince cortlamasin şimdiden teşekkür ederim

Oyun bilgisayarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İstediğin özelliklere sahip H81 çipsetli bir anakart alabilirsin. OC işi olmayacağı için anakart için uçmaya gerek yok.

• Peki ilerde oc yapmak istesem işlemciyi değiştirsem sorun cikartirmi h81 çünkü ultradan düşünce direk değiştircem ekran kartını işlemciyi bu işlemci rahatlıkla işimi görür diye düşünüyorum oc lik felan durum yok gibi?

• ASUS B85M-GAMER Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart

veya

h97 pc mate

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerkeseSelamSanaHasrett

Peki ilerde oc yapmak istesem işlemciyi değiştirsem sorun cikartirmi h81 çünkü ultradan düşünce direk değiştircem ekran kartını işlemciyi bu işlemci rahatlıkla işimi görür diye düşünüyorum oc lik felan durum yok gibi?

Örneğin: MSI H81-P33 anakartla, G3258 işleciyi 4.7GHz'de stabil çalıştırabiliyorsun:

http://forums.anandtech.com/showthread.php?p=37013337#post37013337

İşlemciyi ileride K serisine terfi ettirirsen H81 ve H97 anakartlarla OC yapabilirsin. Ancak bellek destekleri 1600MHz'le sınırlı olduğu için,Z97 anakartlar kadar keyif vermezler.

• HerkeseSelamSanaHasrett H kullanıcısına yanıt
    İleride zaten işlemcilerin soketleri değişecekk dolayısiyle anakartta değişecek.Oc yapmanıza gerek yok.Böyle kullanın.
  • Msi h 97 mantıklı gibi 300 den fazla saymaya gerekk yok oc olayına cok kafam takıldı sadece gereklimi sizce oyunlar için 100 200 fazlaysa onlardan alıyım bide sağlıklı birseymi

• 100 - 200 TL gibi bir anakart bile idare eder. Sadece işlemci ve ekran kartı için gerekli bant genişliğini sağlaması yeterli. Bu saatten sonra fazla para yatırmamak gerek zaten DDR3 e.

• Anladım kardeşim h97 alıp geçiyorum o zaman ya çokta kötü olmasın:D ram slotu felan yok diğerlerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerkeseSelamSanaHasrett -- 6 Eylül 2015; 21:36:06 >
  • quote:

Anladım kardeşim h97 alıp geçiyorum o zaman ya çokta kötü olmasın:D ram slotu felan yok diğerlerinde

Size bağlı bir durum ben olsam H97 alır geçerdim şahsen.
  • quote:

Anladım kardeşim h97 alıp geçiyorum o zaman ya çokta kötü olmasın:D ram slotu felan yok diğerlerinde

Arkadaşın tavsiye ettiği H97 Pcmate, f/p'ı yüksek bir anakart ve kesinlikle kötü değil. Bütçen zaten kısıtlı ve OC işine girmeyeceğin için bu anakartı alıp arta kalan parayı ekran kartına ilave edersin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.