Şimdi Ara

i7-4770K icin Anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Suandaki sistemim icin kullandigim Asrock Z87 Extreme 4 anakartimin cpu pinlerinin birkac tanesi tasima esnasinda yamuldu. Islemci 4770K ve 16 gb DDR 2400 ram mevcut. Bunun icin suanda alabilecegim orta olcekli bir anakart arayisindayim. Z97 cipsetli kartlara bakiyorum ama sizin tavsiyelerinize de acigim.

Tesekkurler.

• Bütçenizi öğrenebilir miyim ?
  • Hocam butce icin $200'a kadar dusunebilirim. Tabiki 2. el secenegine de acigim. O/C yapmayi dusunmuyorum fakat Z97 M.2 nvme ssd destegi geldi galiba gelecek icin dusunulebilir.
  • 1150p için tavsiye ederim aynı anakartı bende uzun süre kulandım

• quote:

Orijinalden alıntı: apodurmaz

1150p için tavsiye ederim aynı anakartı bende uzun süre kulandım

hocam tavsiyeniz icin tesekkurler. Tavsiye ettiginiz anakart DDR 3 2400 destekliyor muydu?

• CHE kullanıcısına yanıt
    B soket anakart size gelmez o.c. düşünceniz varsa k serisi işlemciniz var ben bunu öneriyorum z97 3200 Mhz ye kadar destegi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 13 Aralık 2016; 16:10:54 >

• CHE kullanıcısına yanıt
    M2 NVMe destekli z97 anakart yok, sadece AsRock Extreme6 z97'de var biliyordum ama ondada yok diyor bazı arkadaşlar. Sizin alacağınız anakartta en fazla PCIE Gen2 x2 olur. gen3 x4 olmaz. Alacağınız NVMe'lerden tam randıman alamazsınız. Ayrıca yıl 2017 olmuş artık sıfır z97 almayın, ikinci el bölümünde 200-300TL civarında z97 anakartlar satılıyor, oradan işinizi görün bence.
  • Bende sizin gibi anakart alicam.
    şuan anakartimin Güney köprüsü bozulduğu için yenisini alicam
    i7 4770k işlemci GTX 1060 6gb ekran kartı ve 2400 MHz 16 GB ram var
    Yardımlarınızı bekliyorum ucuz yollu iyi darboğaz yapmicagini düşündüğünüz önerileri bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.