Şimdi Ara

i7 980-X (i9) Overclock şovu Yıldız Teknik Üniversitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE kulübü Sektörel Gelişim Sempozyumu çerçevesinde kurulan INTEL standında Murat Özsaygılı'nin önderliğiyle Türkiye'deki ilk i7 980-X (i9) 6 çekirdekli işlemcisi ile yapılan LN2li OVERCLOCK gösterisinde 6025 MHz saat hızı ve -140C sıcaklık görüldü.

VALIDATION

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@z!X -- 6 Ocak 2010; 21:05:44 >

• çok güzeldi sıvı azot kullanıldı sanırım hayran kaldım ona overclocktan bahsetmiyorum bile 45x lere çıkarmalar voltaj arttırımları of müthiştianakartın üzeri buzla kapmanmasa daha deneyeceklerdi de işteİstanbul'un azizliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: OğuzhanAhan

çok güzeldi sıvı azot kullanıldı sanırım hayran kaldım ona overclocktan bahsetmiyorum bile 45x lere çıkarmalar voltaj arttırımları of müthiştianakartın üzeri buzla kapmanmasa daha deneyeceklerdi de işteİstanbul'un azizliği
    ewt şov çok güzel oldu ama işlemcinin tr deki tek numune olmasıda çok zorlamaya engel oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: m@z!X

ewt şov çok güzel oldu ama işlemcinin tr deki tek numune olmasıda çok zorlamaya engel oldu.

Alıntıları Göster
    tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost35

tebrikler

Alıntıları Göster
    Evet güzel bir şovdu.Bende oradaydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: futbolmaniac

Evet güzel bir şovdu.Bende oradaydım

Alıntıları Göster
    Yok mu video tarzı bir şeyler ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack-Sparrow

Yok mu video tarzı bir şeyler ? :)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar sistemle ilgili bilgileri ve resimleri daha önce bu işlemci ile ilgili açtığım bir konuda paylaşacağım. Burayada linkini koyarım. Bir işlemci ile yaptığımız testleri farklı farklı konularla açıp o işlemci ile ilgili bilgilerin dağılmasından ise böyle bir yola başvurmayı daha uygun gördük.

İşlemci ile ilgili yurt dışında bu kodla deneyimli herkezin 1.79v üstü işlemciyi yakarsınız demelerine rağmen arkadaşları kırmamak için 1.85v verdim işlemciye ve birşey olmadı. -115C cold bug -140C'ye geriledi buda 6025MHZ yapmamızı sağladı fakat asıl önümüzü tıkayan şey Güç kaynağı. Core i serisi işlemciler aynı hızda soğutuldukça daha fazla güç çekiyorlar, voltaj ile birlikte zaten katlanarak güç çekiyorlar, ayrıca hız arttırdıkçada güç çekiyorlar. 3 faktör birleşinde tek kanal 80A besleyen bir güç kaynağı her ne kadar 80x12 960W besleyebiliyor gibi gözüksede güç kaynağı ile ilgili diğer faktörlerden sınırda kalıyorsunuz. Ekip olarak konu ile ilgili araştırmaları yapıyoruz, işlemcimiz aynı koddaki işlemcilerin aksine voltaj yiyiyor. Şu andaki amacımız doğru güç kaynağı ile 1.9v üstü voltajlarda -160C cold buglara ulaşabilmek.

İşlemcinin 2D testlerde aldığı değerler şaka gibi fakat maleysef yayınlayamıyoruz

Birkaç arkadaş cep telefonları ile videolar çekmişlerdi. Bunları koyarlarsa çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuarkServerSystems -- 6 Ocak 2010; 18:22:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KuarkServerSystems

Arkadaşlar sistemle ilgili bilgileri ve resimleri daha önce bu işlemci ile ilgili açtığım bir konuda paylaşacağım. Burayada linkini koyarım. Bir işlemci ile yaptığımız testleri farklı farklı konularla açıp o işlemci ile ilgili bilgilerin dağılmasından ise böyle bir yola başvurmayı daha uygun gördük.

İşlemci ile ilgili yurt dışında bu kodla deneyimli herkezin 1.79v üstü işlemciyi yakarsınız demelerine rağmen arkadaşları kırmamak için 1.85v verdim işlemciye ve birşey olmadı. -115C cold bug -140C'ye geriledi buda 6025MHZ yapmamızı sağladı fakat asıl önümüzü tıkayan şey Güç kaynağı. Core i serisi işlemciler aynı hızda soğutuldukça daha fazla güç çekiyorlar, voltaj ile birlikte zaten katlanarak güç çekiyorlar, ayrıca hız arttırdıkçada güç çekiyorlar. 3 faktör birleşinde tek kanal 80A besleyen bir güç kaynağı her ne kadar 80x12 960W besleyebiliyor gibi gözüksede güç kaynağı ile ilgili diğer faktörlerden sınırda kalıyorsunuz. Ekip olarak konu ile ilgili araştırmaları yapıyoruz, işlemcimiz aynı koddaki işlemcilerin aksine voltaj yiyiyor. Şu andaki amacımız doğru güç kaynağı ile 1.9v üstü voltajlarda -160C cold buglara ulaşabilmek.

İşlemcinin 2D testlerde aldığı değerler şaka gibi fakat maleysef yayınlayamıyoruz

Birkaç arkadaş cep telefonları ile videolar çekmişlerdi. Bunları koyarlarsa çok iyi olur

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 23 Temmuz 2010; 16:49:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

haberlerin deyatlarını bekleriz..

deyat detay diyecektin galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: AbsoluteZero

İşlemci ile ilgili yurt dışında bu kodla deneyimli herkezin 1.79v üstü işlemciyi yakarsınız demelerine rağmen arkadaşları kırmamak için 1.85v verdim işlemciye ve birşey olmadı. -115C cold bug -140C'ye geriledi buda 6045MHZ yapmamızı sağladı fakat asıl önümüzü tıkayan şey Güç kaynağı. Core i serisi işlemciler aynı hızda soğutuldukça daha fazla güç çekiyorlar, voltaj ile birlikte zaten katlanarak güç çekiyorlar, ayrıca hız arttırdıkçada güç çekiyorlar. 3 faktör birleşinde tek kanal 80A besleyen bir güç kaynağı her ne kadar 80x12 960W besleyebiliyor gibi gözüksede güç kaynağı ile ilgili diğer faktörlerden sınırda kalıyorsunuz. Ekip olarak konu ile ilgili araştırmaları yapıyoruz, işlemcimiz aynı koddaki işlemcilerin aksine voltaj yiyiyor. Şu andaki amacımız doğru güç kaynağı ile 1.9v üstü voltajlarda -160C cold buglara ulaşabilmek.

hocam video çeken benim. yalnız videolar çok uzun ve parçalı editlemem gerekiyor en kısa zamanda halletmeye çalışacağım..

• quote:

quote:

İşlemci ile ilgili yurt dışında bu kodla deneyimli herkezin 1.79v üstü işlemciyi yakarsınız demelerine rağmen arkadaşları kırmamak için 1.85v verdim işlemciye ve birşey olmadı. -115C cold bug -140C'ye geriledi buda 6045MHZ yapmamızı sağladı fakat asıl önümüzü tıkayan şey Güç kaynağı. Core i serisi işlemciler aynı hızda soğutuldukça daha fazla güç çekiyorlar, voltaj ile birlikte zaten katlanarak güç çekiyorlar, ayrıca hız arttırdıkçada güç çekiyorlar. 3 faktör birleşinde tek kanal 80A besleyen bir güç kaynağı her ne kadar 80x12 960W besleyebiliyor gibi gözüksede güç kaynağı ile ilgili diğer faktörlerden sınırda kalıyorsunuz. Ekip olarak konu ile ilgili araştırmaları yapıyoruz, işlemcimiz aynı koddaki işlemcilerin aksine voltaj yiyiyor. Şu andaki amacımız doğru güç kaynağı ile 1.9v üstü voltajlarda -160C cold buglara ulaşabilmek.

hocam video çeken benim. yalnız videolar çok uzun ve parçalı editlemem gerekiyor en kısa zamanda halletmeye çalışacağım..

Alıntıları Göster
    6045MHZ validation bozuk 6025MHZ sağlam.. Başlığı değiştirelim

• quote:

Orijinalden alıntı: KuarkServerSystems

6045MHZ validation bozuk 6025MHZ sağlam.. Başlığı değiştirelim

Alıntıları Göster
    tamamdır
  • quote:

tamamdır

Alıntıları Göster
    arkadaşlar hem teknik hemde teknik olmayan nedenlerle gecikme için özür diliyorum. videoları arkadaşım bloguna upload ettik. link aşağıda..

Sessiz Blog - YTÜ OC şov videoları

• quote:

arkadaşlar hem teknik hemde teknik olmayan nedenlerle gecikme için özür diliyorum. videoları arkadaşım bloguna upload ettik. link aşağıda..

Sessiz Blog - YTÜ OC şov videoları

Alıntıları Göster
    Teşekkürler Xeon.

• Sonuçlar çok iyi. Paylaşım için teşekkürler.
  • quote:

Teşekkürler Xeon.

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Sonuçlar çok iyi. Paylaşım için teşekkürler.

iyi seyirler..
  • quote:

quote:

Teşekkürler Xeon.

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Sonuçlar çok iyi. Paylaşım için teşekkürler.

iyi seyirler..

Alıntıları Göster
    Biraz geç oldu ama teşekkür ederim. İzledim videoları. :)

Fakat yan tarafında oturan arkadaş tuhafıma gitti :) Yanında Türkiye rekoru kırılıyor o orada oturmuş oyun oynuyor :) Bi insan bu kadar mı oyun meraklısı olur :)))

• quote:

Fakat yan tarafında oturan arkadaş tuhafıma gitti :) Yanında Türkiye rekoru kırılıyor o orada oturmuş oyun oynuyor :) Bi insan bu kadar mı oyun meraklısı olur :)))

Orada 3D monitör vardı o yüzden oynuyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: futbolmaniac

quote:

Orada 3D monitör vardı o yüzden oynuyordu

Alıntıları Göster
    6 ghz ve 6 çekırdekli işlemcı .... vay be mukemmel bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: iktyas

6 ghz ve 6 çekırdekli işlemcı .... vay be mukemmel bişey

Alıntıları Göster
    video için teşekkürler..daha piyasaya çıkmayan bir işlemcinin oc yapılışını izlemek çok güzel birşey..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.