Şimdi Ara

iki am4 anakart arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki anakart arasında kaldım hangisi daha iyi olur? OC için hangisi daha iyi?

• Kullanacağın işlemci daha çok önemli işin içinde overclock varsa. İkisi arasında gigabyte daha iyi ama bana kalırsa overclock için MSI b450 Max serisi daha iyi .
  • Kaos_3492 kullanıcısına yanıt

hocam ryzen 7 2700x var elimde hangisi daha iyi olur bir de stock fan yeterli mi soğutma için illa sıvı soğutma almalı mıyım ? Sıvı soğutma olmadan az miktarda oc yapabilir miyim ?

• aslansaray1 A kullanıcısına yanıt
    2. Nesilde overclock payı fazla yok bu bir . İkincisi 2700x in TDP değeri yüksek . Gösterdiğin anakartlar bu işlemci için zayıf kalır . Bu tip anakartlarda 2700x in saat hızı düşer yük altında. Tavsiyem 900/1000 TL verip b450 a pro max, gaming plus Max, tomahawk Max.

Ha param yok dersen alabilirsin ama pbo yani turboyu kapatmak şartıyla aksi takdirde hem işlemci hemde anakart ısınır . Zaten kendi sogutucusu ile o.c işi çok Zor.
  • Vrm soğutucu avantajı ile gigabyte modeli tercih etmelisin

• Gigabyte b450m s2h vrm üzerindeki soğutucu ve anakart üzerinde rgb girişi olması gibi artıları var. Bios kullanımı ve güncellemesi olarakta msi bir tık daha iyi. O fiyat aralığındaki kartların performansları genelde birbirine yakın. Ayrıca msi max modellerinde bildiğim kadarıyla 32mb bios var. İlerleyen dönemlerde zen3 işlemcileri için 16mb bios yetmez gibi söylentiler var bu nedenle 32mb bios olan max modelide tercih sebebi olabilir. Bu seçeneklere göre kararınızı verebilirsiniz.

• 2700x i oc yapabilmek icin resimde yer alan anakartlardan hangisi daha iyi?

Cevap: hicbiri :)

stok olabilir ama voltaji düsürmen gerekebilir yine... stok fanla ucuz bir anakartla 3100 ü max 78 derecede kullaniyormus biri, bende 69u gecmiyordu... üstelik sessiz calismasinada hayrandim, suan ki sivi sogutma biraz daha sesli calisiyor ama daha yüksek hizlara müsade ediyor. @4,4ghz 1,4V ile kullanabiliyorum. benim anakart b550 gaming edge. islemcim gold chip degil, bronze da degil, standard ortalama bir ürün. @4,2 1,25V ta stabil kullaniyorum. Anakartin önemi büyük lakin islemci chipi de önemli, bir diger önemli husus ise güc kaynagi :)) onu Wilson Fisk in testinde degerlendirmistik, ayni sistemi iki farkli güc kaynagi ile test ettik, hem islemcinin cikabildigi max hiz hemde vrm sicakliklari farkli oluyor. Forumda konusu vardi, 6 ayi gecmistir. Yani oc iki harf ama acilimi uzun oluyor aslinda... Bu sistemle stok stabil serin ve uzun ömürlü kullanim amaclanmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 17 Ekim 2020; 13:52:0 >

• 2700X'le overclock yapmayı düşünüyorsan Gaming Plus Max tarzıda sağlam bir anakarta ihtiyacın olacak.

https://www.hepsiburada.com/msi-b450-gaming-plus-max-amd-b450-4133mhz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV00000MZ8EM?magaza=nesiltech

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.