Şimdi Ara

İki Farklı CL yi Birarada Çalıştırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bende Asus x550jk-xo012d notebook var. Bunlar fabrika çıkışı anakarta gömülü 4gb ram ile birlikte geliyor. Bu ram 4GB CL11 DDR3 . Ben buna dikkat etmeden Kingston 8gb cl9 ram aldım acaba taksam sorun olur mu? uzun vadede sıkıntı yaşatır mı? Yoksa düşük hızda sıkıntısız çalışır mı? Yani CL9 değerini CL11 e çekip çalışır mı sorunsuz şekilde ? Bilgisayar notebook olmasaydı bios dan cl değerini çekerdim ama notebooklarda yok bu maalesef :'(

• concortt kullanıcısına yanıt
    aldıysan deneyip görmek lazım.
    genelde sorun çıkarmıyor. mavi ekran ihtimali de yok değil.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    aldım hocam ama yanar mı diye korkuyorum.
    yanmaz niye yansın.
    Bilmem. Hızı yüksek ya cl11 onu engellemez mi ? Boş yere zorlar ısınır bence.
    :)
    napsam bilemedim :( Açılmış kutuyu da iade almazlar
  • 2 ram da cl11 çalışır
  • selçux kullanıcısına yanıt
    peki ısınma vb. gibi sorunlar olur mu?

uzun vadede sorun yaratır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: concortt

peki ısınma vb. gibi sorunlar olur mu?

uzun vadede sorun yaratır mı?
    casper laptopumda 4gb 1333mhz cl11 1.5V ramin yanına 8gb kingston hyperx impact 1600mhz cl9 1.35V ekledim, yaklaşık 1.5-2 aydır kullanıyorum ve hiç bir sorun çıkarmadı için rahat olsun. kingston da 1333mhz ve cl11de çalışıyor diğer ram yüzünden
    edit: şimdi tekrar kontrol ettim 1333lük ram de cl9'muş, ancak yine de sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum diğer ram kendini otomatik olarak yavaş olana göre ayarlıyor diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi end0plazmikretikulum -- 17 Şubat 2016; 23:03:22 >
    Yok dostum hiç bir sorun olmaz ısınma falan için rahat olsun hatta bak arkadaş kullanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selçux -- 17 Şubat 2016; 23:13:12 >
    İade etmeyi düşünüyordum ama? Etmeyim mi?
    Dostum tercih senin ama dexiğim gibi ama yinede iade etmek istyorsan edebilirsin
    Yi ede googlede bi araştırma yapabilirsin veya bir bilgisayarciya sor.
    Sordum ama fazla zorlanır cl9 u cl11 de tutmak için diyorlar bu da ısıya neden olabilirmiş :(
    Ama masaüstülerde bıos da CL değeri ayarı var bir tuhaf valla
  • Clo u cl 11 de tutmaya neden zorlansin kerata zaten yavas olana gore ayarliyacak.

Tak normal bi problem olmaz genelde autoda zaten timingler kendisi ayarlar...
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    darboğaz yapmak gibi olmaz mı?

ramlerin uyumlu çalışmaz diyorlar uyumlu çalışmayınca noluyorsa?

ben de anlamadım napacağımı şaşırdım :(

takarım çalışır sıkıntı değil ama performans kaybı yaşayacaksam[ performans kaybından kastım herhangi bi cl11 den daha az performanslı ve daha çok ısınma olursa ] normal kingston value ram alacağım ( onlarda soğutma da yok )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi concortt -- 17 Şubat 2016; 23:58:15 >
  • quote:

darboğaz yapmak gibi olmaz mı?

ramlerin uyumlu çalışmaz diyorlar uyumlu çalışmayınca noluyorsa?

ben de anlamadım napacağımı şaşırdım :(

takarım çalışır sıkıntı değil ama performans kaybı yaşayacaksam[ performans kaybından kastım herhangi bi cl11 den daha az performanslı ve daha çok ısınma olursa ] normal kingston value ram alacağım ( onlarda soğutma da yok )
    İade talebim reddedildi. Geri geliyor :( Takacam artık. Ama mavi ekran vermesinden korkuyorum. Taktıktan sonra Cpu-Z ile değerlere bakacağım eğer o da CL11 de (11-11-11) ise sorun yok mu demektir ? Böyle normal çalışırken birden pat diye mavi ekran geliyor ya tüm çalıştıklarınız gidiyor kaydolmadan. Olmaz inşallah.
  • Arkadaslar bu hyperx lerin içinden Etiket çıkıyormuş bana gelen de yoktu ve ürün açık gelmiş peder açmamış ne yapmam gerekiyor kendilerine mail attım hepsiburadadan almıştım ama bakalım yarın ne diyecekler.
  • quote:

Arkadaslar bu hyperx lerin içinden Etiket çıkıyormuş bana gelen de yoktu ve ürün açık gelmiş peder açmamış ne yapmam gerekiyor kendilerine mail attım hepsiburadadan almıştım ama bakalım yarın ne diyecekler.
    İnternetten Aldıgınız Ürünleri 10 Gün İçinde Koşulsuz İade etme hakkınız var iade ediniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.