Şimdi Ara

İlk defa pc topluyorum, olmuş mu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • son durumda aklıma takılan şey anakartların fiyat farkı..

M3A78-T AM2+ 790GX SB750 DDR2 1066MHZ 335 TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=34599

M3A32-MVP DELUXE AMD 790FX AM2+ DDR2 1066Mhz 458 TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=31269

ucuz olan anakartın daha iyi performans sağlayacağını söylüyorsunuz,, fiyata göre değerlendirmemek lazım ama aradaki fark 123 TL neden bu kadar fark var acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callx -- 26 Ocak 2009; 0:49:38 >

• Hocam söylediklerim yanlış anlaşılmasın hem sen daha iyi bi bilene de danış hani ben fikir olsun diye söyledim.

Ama şöyle bi gerçek var SB750 güney köprüsü önce 790GX yonga seti ile piyasaya çıktı daha sonra 790FX lere uygulandı. 790FX / SB750 performansı daha iyidir tabii muhtemelen. Ama benim demek istediğim SB750 güney köprüsü ile gelen ACC özelliği ile daha yüksek overclock imkanı tanınıyo. İşlemciye daha az yük biniyo overclock esnasında. Eninde sonunda o bilgisayar kesmicek seni overclock yapıcaksın. E söz konusu da AMD Phenom II 940 olunca ben bunun gerekli olduğunu düşünmeden edemiyorum. Ayrıca dediğin gibi aradaki fiyat farkı da bariz. Gider ekran kartını ne bilim ram ini yükseltirsin. Bu arada fiyat farkının bi nedeni de aklıma gelmişken söylim.. O pahalı olan anakart Deluxe Edition hocam.. Deluxe Edition lar her zaman daha pahalı olmuştur normallerinden. O anakartın standartı varsa standart modeli ile 790GX modelinin fiyat kıyaslamasını yap derim ben.

Örnek : MSI 790GX / SB750 anakartı ile aynı anakartın Platinum Edition ı arasında yanlış hatırlamıyosam $30 a yakın bi fiyat farkı vardı. Entegre ekran kartı , "soğutma tasarımı farkı" vs. gibi sebeplerden dolayı..

Hatta söylediklerimi de şöyle düzelteyim.. AMD, 790GX önermiştir, benim aklımda da kalmıştır, doğrudur. Fakat bu 790FX / SB750 çıkmadan öncedir. Yani bilmem ne tarihindeki haberdir o kafamda kalan.

• quote:

Orjinalden alıntı: [S]aint

Hocam söylediklerim yanlış anlaşılmasın hem sen daha iyi bi bilene de danış hani ben fikir olsun diye söyledim.

Ama şöyle bi gerçek var SB750 güney köprüsü önce 790GX yonga seti ile piyasaya çıktı daha sonra 790FX lere uygulandı. 790FX / SB750 performansı daha iyidir tabii muhtemelen. Ama benim demek istediğim SB750 güney köprüsü ile gelen ACC özelliği ile daha yüksek overclock imkanı tanınıyo. İşlemciye daha az yük biniyo overclock esnasında. Eninde sonunda o bilgisayar kesmicek seni overclock yapıcaksın. E söz konusu da AMD Phenom II 940 olunca ben bunun gerekli olduğunu düşünmeden edemiyorum. Ayrıca dediğin gibi aradaki fiyat farkı da bariz. Gider ekran kartını ne bilim ram ini yükseltirsin. Bu arada fiyat farkının bi nedeni de aklıma gelmişken söylim.. O pahalı olan anakart Deluxe Edition hocam.. Deluxe Edition lar her zaman daha pahalı olmuştur normallerinden. O anakartın standartı varsa standart modeli ile 790GX modelinin fiyat kıyaslamasını yap derim ben.

Örnek : MSI 790GX / SB750 anakartı ile aynı anakartın Platinum Edition ı arasında yanlış hatırlamıyosam $30 a yakın bi fiyat farkı vardı. Entegre ekran kartı , "soğutma tasarımı farkı" vs. gibi sebeplerden dolayı..

Hatta söylediklerimi de şöyle düzelteyim.. AMD, 790GX önermiştir, benim aklımda da kalmıştır, doğrudur. Fakat bu 790FX / SB750 çıkmadan öncedir. Yani bilmem ne tarihindeki haberdir o kafamda kalan.

teşekkürler açıklaman için.. ama ben şuan için overclock yapmayı düşünmüyorum.. pc yi photoshop, 3ds max gibi programlar için kullanacağım.. benim beklentim beni 3-4 yıl zorlanmadan (çok yüksek perfonmasla değil) götürebilecek bir pc .. bu sistem de götürür diye umuyorum..

Türkiye'ye gelmiş olan 790FX/SB750 anakartlardan sadece DFI ve Foxconn var .. overclock düşünmediğim için DFI de düşünmüyorum pek ve diğer markaların anakartları da krizle birlikte talebin düşmüş olduğu şu ortamda ne zaman gelir ülkemize bilinmez..

790FX in 790GX e göre daha yüksek performans sağladığı belirtilmiş sitelerde.. ve SB750 nin de genel olarak ve özellikle overclock'da SB600 e göre daha iyi olduğu doğru.. şu durumda 790FX/SB600 ya da 790GX/SB750 den biri seçilmeli sanırım ya da seçilmeli mi ? ... adeta kafam karıştı

• 200 Lira civarı kasa istemişsin. İstersen 790GX / SB750 anakart al, kalan parayı da kasa ve psu için harca çünkü 200 liraya pek sağlam bişey bulabileceğini zannetmiyorum. Yazık etme parçalara

Neyse sonuçta olaylar böyle, sana kalmış gerisi bilgisayarı kullancak olan sensin
  • AMD Dragon platformu için 790GX anakart kullanılmış bazı sitelerin incelemelerinde. ekran kartı da HD 48XX serisi

ekleme; M4A79 Deluxe anakart 790FX/SB750 cipsete sahip ve newegg.com'da fiyatı 199$.
    Bana göre 2. olarak 790GX anakart almalı,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasiKa -- 26 Ocak 2009; 23:07:08 >
  • 790GX anakart iyi olur sistemine.
  • anakart için bugün Çizgi'ye mail atmıştım.. Asus 790FX/SB750 Chipsetli M4A79 Deluxe anakartının 9 Şubat haftası stoklarına gelmesi bekleniyormuş.. son kullanıca fiyatı da yaklaşık olarak 200$+KDV (+5$ -5$ fark edebilirmiş) olacakmış.. 2 hafta bekleyip bu kartı almak en mantıklısı olacak sanırım..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.