Şimdi Ara

Intel d820 - AMD 3500+ AM2 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: sdurust

D8xx serisinin ısındığını söyleyen arkadaşlar hiç kullanmadan konuşuyo ben d 805 kullanıyorum normalde 2.66 iken 3.66 GHZ ye overclocklu ve boşta 40 işlemlerde 50 dereceyi geçmiyo o overclock a rağmen .Ayrıca oyunlardada daha performanslı(çift çekirdek destekleyen oyunlarda ki gelecekte hepsi destekleyecek) . Ayrıca 3D mark 2006 da 3800 den çok daha iyi performans gösterir. İnternette testleri inceleyebilirsin

pentiumd 820 kullandım.inanılmaz ısınıyordu.üstelik yeni bir soğutucu almıştım onunla bile 55dereceyi rahatlıkla geçiyordu.seninki işlemlerde 50 dereceyi geçmiyor olabilir ama yarım saat boyunca çift prime yap bak bakalım 65 e nasıl ulaşıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdurust

D8xx serisinin ısındığını söyleyen arkadaşlar hiç kullanmadan konuşuyo ben d 805 kullanıyorum normalde 2.66 iken 3.66 GHZ ye overclocklu ve boşta 40 işlemlerde 50 dereceyi geçmiyo o overclock a rağmen .Ayrıca oyunlardada daha performanslı(çift çekirdek destekleyen oyunlarda ki gelecekte hepsi destekleyecek) . Ayrıca 3D mark 2006 da 3800 den çok daha iyi performans gösterir. İnternette testleri inceleyebilirsin

İşte çift çekirdek destekleyen bir oyunda hangisinin üstün olduğu;

Intel d820 - AMD 3500+ AM2

Kendi işlemcin diye d820'nin savunmasını yapma artık.
    Şimdi diyeceksin ki 3-5 fps için test koymaya yada bu konuyu tartışmaya değermi?
    Sana şunu söyleyim amd oyunlarda daha iyidir (kendi sınıfına göre, bu kanıtlandı) ki bu forumda araştırma yapmadığını gösterir.
    Sıcaklık olarak x2 serisi 50 dereceyi geçmez.
    8xx serisi 40-50 dereceden açılır ve sen sıcaklık testi olarak oyunu yada super pi'yi kullanman yanlış, cpu stability test yada çift prime 1 saat boyunca yap bakalım 70 dereceye geliyormu?

• ben olsam AMD X2 3600+ alırdım o işlemci yerine.. sistemin geri kalanı güzel..
    ayrıca dx10 arafesinde ekran kartına o kadar para vermezdim ben.. bi palit 7600gs sonic yeterdi bence
  • D820 yi bende bir ara kullandım tam yük altında 59C yi geçmiyordu.bende şaştım kaldım.stok fanıyla hemde
  • http://www.tomshardware.com.tr/cpu/charts/index.html?modelx=33&model1=473&model2=448&chart=176

burada bir sürü uygulamayla yapılmış onlarca test raporuna ulaşacaksın.oradaki testlere göre bu iki işlemciden biri şampiyon demek zor. başabaşlar çok kere.
    AMD nin klasik oyun üstünlüğü devam ediyor. İntel bazı uygulamalarda daha iyi, ama AMD de bazı uygulamalarda iyi. örneğin xvideo testinden lider çıkması ilginç.
    sonuçta -kullandığım için biliyorum 32-42 arasında seyreder ısı 3500' de- ısınma, maliyet gibi unsurları eklersen AMD 3500 derim.

ama ilerde conreo 6600 filan takarım ben buna dersen o zaman iş başka. pentium D ye yönelebilirsin. pentium D de hiç fena işlemci değil aslında.

• d805 in marifetleri ortadayken amd önermek de nereden çıkıyor? 1000 dolarlık amd ler o/c li d 805 in karşısında baya toz yutuyor d 805 amd ler den daha iyi 100 dolarlık işlemci bu. 1000 dolarlık amd ler de neki kalkmışsınız adama amd öneriyorsunuz

buffalo yukarıda verdigin toms linkindeki amd athlon 64 3500+ test edilirken aldıgı sonuçta az fark oluşmasının ddr2 733 mhz de bellek hızının etkisi var. pentium d 820 test edilirken ddr2 667 mhz de test edilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 6 Ocak 2007; 10:00:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

d805 in marifetleri ortadayken amd önermek de nereden çıkıyor? 1000 dolarlık amd ler o/c li d 805 in karşısında baya toz yutuyor d 805 amd ler den daha iyi 100 dolarlık işlemci bu. 1000 dolarlık amd ler de neki kalkmışsınız adama amd öneriyorsunuz

buffalo yukarıda verdigin toms linkindeki amd athlon 64 3500+ test edilirken aldıgı sonuçta az fark oluşmasının ddr2 733 mhz de bellek hızının etkisi var. pentium d 820 test edilirken ddr2 667 mhz de test edilmiş

O senin b.k attığın 1000 dolarlık işlemci ve 3500+ 1mhz overclock olmuyor değilmi ?

• 100 dolarlık işlemci 1000 dolarlık işlemciye toz yutturduktan sonra toz yutan işlemci 1000 dolar olsa ne gezer 100 dolarlık işlemci 1000 dolarlık işlemci den performanslı çalışıyorsa işlemci budur derim. arada 900 dolar gibi anormal rakam var amd ler o/c olsa ne olacak fiyatı anormal yüksek herkesin cebinde 1000 dolar da yok. sözünü ettigim d805 o/c edilince fiyatına göre müthiş bir işlemci oldugudur. King_Wolf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 7 Ocak 2007; 10:40:33 >
  • exanter abartıyorsun. bir kere 805' in o/c imkanı o kadar yüksek filan değil. ayrıca o/c pentiumlara has bir şey değil, bunu biliyor musun? mesela anthlon 3000 venicenin akıl almaz bir o/c performansı vardır, 80 dolara alırsın, fx57' ye kafa tutar. üstelik o frekansta bile ısısı 40 dereceyi geçmez. geçmişte celeronun da böyle bir işlemcisi vardı. ya da ati radeonun 9550 si. arada bir böyle ürünler çıkar ve pd805 öyle extreme bir şey değil.
    sonuçta işlemciler default frekanslarla kıyaslanır. senin mantıkla hareket edersek şöyle bir sonuca ulaşırız;

renault clio 20milyardır. passat 60 milyar. ben clioya 350 beygir motor takarsam passatı sollarım. sonuçta clio passattan iyidir
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.