Şimdi Ara

İnternet hız problemi olmamasına rağmen yayınlar donuyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar internet hızımda bir sorun yok ortalama 10 mbps hız alıyorum ancak twitch.tv de yayın izlerken max 360p de izleyebiliyorum üstüne çıkınca donup duruyor. Normalde bu hızla 720p 60 fps çok rahat izlemem lazım diye düşünüyorum çünkü video istatistiklerine baktığımda bana anlık 5200kbps civarı bir gönderim yapıyor anlık olarak twitch. Başka sitelerden dizi falan izlende sıkıntılar oluyor ama Youtubeda video izlerken sorun yok mesela 1080p gayet seri doluyor. Arka planda internet yiyen bir şeyde tespit edemedim. Windows update kapalı, teslim en iyileştirme kapalı, Windows 10un arka plan uygulamaları kapalı. windows 10un sürümü şuan 1709. İnternet servis sağlayıcım Turknet. Normalde İstanbulda yaşıyorum ama öğrenci olduğum için Trabzondayım İstanbuldayken hızım başta 16mbps di sıkıntısızdı sonra 24e çıkarttı turk.net yine sıkıntısız devam etti ama trabzonda yaklaşık 2 hafta once windows güncellemem ardından bu sorun başladı yada denk geldi zamanlama bilemiyorum. Turknet hat değerlerimde bir sorun olmadığını soyluyor hızımıda bir miktar yükselttiler hatta ana değişiklik olmadı. Steamde download yaparken falanda sorun yok oyunlarda da ping değerlerim Trabzon için normal hatta ortalamaya göre baya iyi.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum gerçekten can sıkan bir problem.

• up
  • Bilgisayarın eski mi?
  • Hocam bi ping test yapıp değerini atarmısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarım eski sayılır ama güçlü bir makine 2013de almıştım. Asus Rog g75vw-nh71 i7 3630qm, 12gb ram , gtx 670 3gb ekran kartı var.

Speed Test Sonuçlarımda

Hız 8.5 ama genelde 10lara 11lere çıkıyor.

• up
  • up
  • Bendeki değerler down 42/ up 2 YouTube ta video donuyor :D 720 izletmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede 25 mbps var bazi sitrlerde 1080i takilmadan izliyebiliyorum bazilarinda ise 720p donuyor sorun sitedeabilir asiri yuklenmeden kasiyordur buyuk ihtimal

• bu sorun sureklı mı var yoksa ay sonunda mı coğalıyo?
  • Sorun sitelerle alakalı olsa Superonline internetimdende izleyemem superonlineda sorun yok.

Sürekli var zaten akk olmadığı için aysonuyla başı arasında bir fark yok. Ama totalde son bir birbucuk aydır var.
  • Tüm sürücüler güncel mi?Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun ve farklı bir tarayıcıda denedin mi?Twitch masaüstü uygulaması çıktı onu indirip ordan izle bakalım aynı sorunu yaşayacakmısın.Bu dediklerimi uygula bakalım değişmesi lazım.Genelde bu tip sorunlar chromeden dolayı oluyor ama her ihtimali göz önüne alarak yazdım dediklerimi yap sonucu yaz bakalım.
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Twitch masaüstü uygulamasını zaten aktif olarak kullanıyorum onda da değişen bir şey yok. Operada aynı şekilde. Bilgisayarım olabilecek en güncel halinde update edilmemiş hiç bir şey yok. Muhtemelen sorun Türknette ama kabul etmiyorlar tabi ki. Ev içi tesisatına kadar değiştirdim fayda etmedi..

• quote:

Orijinalden alıntı: visoge61

Twitch masaüstü uygulamasını zaten aktif olarak kullanıyorum onda da değişen bir şey yok. Operada aynı şekilde. Bilgisayarım olabilecek en güncel halinde update edilmemiş hiç bir şey yok. Muhtemelen sorun Türknette ama kabul etmiyorlar tabi ki. Ev içi tesisatına kadar değiştirdim fayda etmedi..

Abimde evinde türknet kullanıyordu 3 gün dayanabildi internet hızı yüksekti 45 mbiti görüyordu upluadtta 4 mbit ama gel gör ki ping değerleri yüksekti 25 pingin altına inmiyordu yoğun saatlerde internet hızı yüksek olmasına rağmen videolarda takılma oluyordu buda ping ve yoğunluktan dolayı alt yapıları kaldırmıyor ttnette izin vermiyor.Aynı sorun sendede olabilir.Eğer imkanın varsa farklı bir internet sağlayıcısında dene çevrende ttnet kullanan varsa pc götür orda dene.Bak bakim aynısı olucakmı.

• Zaten Türk.net kaynaklı olduğu anlaşıldı ne yazık ki. şimdi onu düzelttirmeye çalışıyorum.. Bakalım sonuç alamazsak değiştiricem.

• visoge61 V kullanıcısına yanıt
    cmdyi açıp ping google.com -t yaz, bir süre kalsın öyle sonra ctrl+c yap. Bak bakalım % kaç kayıp var. Yayınların donmalarının sebebi paket veri kaybindan dolayıdır büyük ihtimal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Hiroshima- kullanıcısına yanıt
    paket kaybı yok %0 gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visoge61 -- 28 Aralık 2017; 18:34:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.