Şimdi Ara

İnternet Servis Sağlayıcıları(ISS) İNANILMAZ HIZ DÜŞÜŞÜ SORUNU !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorunun cevabı çok basit..Hani şu çok yırtınarak istenen "kotasız internet" olayı sebebiyle Türk Telekom tüm abonelerini cgnat'a almaya başladı.Milyonlarca aboneye kotasız internet vermek için altyapıları yetersiz olduğundan böyle bir kaçış yolu buldular.

Aynı ip üzerinde binlerce kişi olacak bundan sonra..
    Nasıl, kulağa hoş geliyor değil mi ?
    Yoğun pingten online oyunları falan unutun..

13.12.2018 akşam saatlerinden itibaren bende nette ağır sorun yaşamaya başladım.Mevcut hızım 14Mbps bu zamana kadar 10Mbps civarı alıyordum ve bana yetiryordu.1080p videoları donmadan izleyebiliyor online oyunlarda 20 civarı sabit ping alıyordum.
    Şuan hızım 1Mbps pingim 30..
    Fiyatları geçirseler yine iyidi eski konfordan da olduk..

Topluca bir protesto yapılmadığı müddetçe bizleri sömürmeye devam edecekler.

• Bildiğim kadarıyla cgnat ip olayının kotaların kalkması ile bir alakası yok.

İnterente şu anda iPv4 protokolü üzerinden bağlanıyoruz. Burada da ip'ler sınırlı. Abone sayısı gün geçtikçe arttığı için, operatörler böyle bir çözüm ürettiler.

Bu sorunun aşılması için, operatörlerin bir an önce iPv6 protokolüne geçmesi gerekiyor.
  • Turkcell superbox almanızı öneririm 10/10 mps hız simetrik sınırsız kotasız 159 TL günlük kullanım için gayet yeterli 1 gb bi dosya 10 dk de iniyor 1080 p yayınlar sorunsuz izleniyor uploadda 10 mps yayıncılıkta yapılabilir bu hızlarla.Ping süreleri düşük ve stabil.Modem sabit değil heryerde kullanabilirsiniz.Portla altyapıyla kopmayla uğraşmaktansa bi kaç tl fazla vermek daha mantıklı açıkcası.
  • TT nereden baksan CGN uygulaması yapacak en son servis sağlayıcısı IP adedi bakımından çok ilginç bir durum bunun AKN değil de sabit IP paragözlülüğü olduğu açık.
  • bende uzun süredir internetimde bağlantı sorunları yaşıyordum 1 aydır netgalaksi diye bir firma buldum şuan kullanıyorum bi sorun yok 35mbit download 3mbit upload değerlerim hız testinde 33 falan görüyorum downloadİnternet Servis Sağlayıcıları(ISS) İNANILMAZ HIZ DÜŞÜŞÜ SORUNU !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxPUSULA

bende uzun süredir internetimde bağlantı sorunları yaşıyordum 1 aydır netgalaksi diye bir firma buldum şuan kullanıyorum bi sorun yok 35mbit download 3mbit upload değerlerim hız testinde 33 falan görüyorum downloadİnternet Servis Sağlayıcıları(ISS) İNANILMAZ HIZ DÜŞÜŞÜ SORUNU !!!
    Netgalaksi? İlk defa duydum.

• Müşteri hizmetleri var sürekli iletişim kurup görüşebileceğin kişiler karşında ara altyapı bilgini veya ne tür bilgi istersen yardımcı olabilirler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.