Şimdi Ara

İnternet sorunu.. Modemin tüm ışıkları yanıyor ama nete giremiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
19.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: vercenik53

bu sorunu kendim ve işyerimdeki modemdede yşadım özellikle ısındığında kopmalar oluyor.modem kaynaklı baktığınızda bütün ışıkları yanıyor. bazende u alabilir bağlntı durumu servis sğlayıcınızın durumu bazen kopmalar yaşnabilir çoğunlukla yoğun kullanılan zamanlarda bu olur. başka pc de deneme şanınız varmı acaba. eğr başka pc dede sorun varsa modem kaynaklıdır genelde.

Komşunun modemini alcam bugün, onun modemiyle deneyeceğim bakalım sorun modemdenmi, pcdenmi yoksa ağdanmı kaynaklanıyor onu çok merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fLe7cH

quote:

Orijinalden alıntı: Selman22

Kardeş çok büyük ihtimal ile DNS den kaynaklanır

Eğer DNS lerinde "otomatik olarak algıla" seçiliyse ve yine buna rağmen bağlantın kopuyorsa uzun bir yolu var yapmak için.

Onun dışında ethernet girişin onboard ise ondan da kaynaklanabilir, aynı sorun arkadaşımda vardı. 10 tl ye ethernet kartı alıp da deneyebilirsin. Eğer dns sorunun varsa detaylı çözümü paylaşayım burada. Sen hatayı bir yaz da ona göre.

evet dostum 'otomatik olarak algıla' seçili ve buna rağmen bağlantım kopuyor. Fakat bağlantım tam anlamıyla kopmuyor. Saçma gelicek ama ; msnde online oluyorum , torentten dosya indiriyorum, fakat nete giriş yapamıyorum. Sürekli düşüyorum netten. Modemimin bütün ışıklarıda yanıyor. Ama air-tires programı bağlantın koptu diyor. Bu arada ethernet kartım onboard

O zaman aşağıda yazacağım yöntemi dene kardeşim :) %99 olacaktır.

Başlat > Çalıştır > regedit

yazarak kayıt defterini aç.

Oradan herhangi bir yerde değişiklik yapmadan önce sol üstten "Dosya > Ver..." diyerek yedek almanı öneririm :)

Yedeği aldıktan sonra,

HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet >Services> Dnscache> Parameters ' a gel

Aşağıdaki anahtarlar "Düzen / Yeni / DWORD Değeri" komutunu kullanarak hepsini oluştur ve değerlerini de aynı şekilde gir.

CashHashTableBucketSize > 10

CashHashTableSize > 384 (Değeri girdikten sonra ondalık taban seç)

MaxCacheEntryTtlLimit > 172800 (Değeri girdikten sonra ondalık taban seç)

MaxSOACache- EntryTtlLimit > 300 (Değeri girdikten sonra ondalık taban seç ve - ile E arasında boşluk da olacak dikkat :)

Aşağıdaki değerlerin de hepsi "0" olacak.

NegaticeCacheTime
    NegativeSOACacheTime
    NetFailureErrorPopupLimit
    NetFailureCacheTime

Tüm bunları yaparsan sorun kalmaz. Tek dikkat etmen gereken isimler ve ondalık taban yazmadıgım anahtarlar onaltılıkta kalsın onları değiştirme. Biraz uzun ama değiyor, tek çözüm :) umarım işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selman22 -- 19 Ağustos 2011; 22:07:01 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fLe7cH

quote:

Kardeş çok büyük ihtimal ile DNS den kaynaklanır

Eğer DNS lerinde "otomatik olarak algıla" seçiliyse ve yine buna rağmen bağlantın kopuyorsa uzun bir yolu var yapmak için.

Onun dışında ethernet girişin onboard ise ondan da kaynaklanabilir, aynı sorun arkadaşımda vardı. 10 tl ye ethernet kartı alıp da deneyebilirsin. Eğer dns sorunun varsa detaylı çözümü paylaşayım burada. Sen hatayı bir yaz da ona göre.

evet dostum 'otomatik olarak algıla' seçili ve buna rağmen bağlantım kopuyor. Fakat bağlantım tam anlamıyla kopmuyor. Saçma gelicek ama ; msnde online oluyorum , torentten dosya indiriyorum, fakat nete giriş yapamıyorum. Sürekli düşüyorum netten. Modemimin bütün ışıklarıda yanıyor. Ama air-tires programı bağlantın koptu diyor. Bu arada ethernet kartım onboard

O zaman aşağıda yazacağım yöntemi dene kardeşim :) %99 olacaktır.

Başlat > Çalıştır > regedit

yazarak kayıt defterini aç.

Oradan herhangi bir yerde değişiklik yapmadan önce sol üstten "Dosya > Ver..." diyerek yedek almanı öneririm :)

Yedeği aldıktan sonra,

HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet >Services> Dnscache> Parameters ' a gel

Aşağıdaki anahtarlar "Düzen / Yeni / DWORD Değeri" komutunu kullanarak hepsini oluştur ve değerlerini de aynı şekilde gir.

CashHashTableBucketSize > 10

CashHashTableSize > 384 (Değeri girdikten sonra ondalık taban seç)

MaxCacheEntryTtlLimit > 172800 (Değeri girdikten sonra ondalık taban seç)

MaxSOACache- EntryTtlLimit > 300 (Değeri girdikten sonra ondalık taban seç ve - ile E arasında boşluk da olacak dikkat :)

Aşağıdaki değerlerin de hepsi "0" olacak.

NegaticeCacheTime
    NegativeSOACacheTime
    NetFailureErrorPopupLimit
    NetFailureCacheTime

Tüm bunları yaparsan sorun kalmaz. Tek dikkat etmen gereken isimler ve ondalık taban yazmadıgım anahtarlar onaltılıkta kalsın onları değiştirme. Biraz uzun ama değiyor, tek çözüm :) umarım işine yarar.

Kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, çok güzel açıklamışsın. Fakat netim yine kesildi büyük ihtimal modem ya da ethernet kablosunda sorun var..

• Önemli değil kardeşim. Dediğin gibi eğer onlar da olmadıysa donanımda sorun ara :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.