Şimdi Ara

InternetCafe'ye Yardım... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Varmi full linki?Nothon Ghost Full Sürüm?
  • Önceliklekesinlikle deep freeze kullanmalısın.
    kaspersky internet security yükleyeceksin ama yüklerken sadece "web antivirus" "antispy" ve "anti hacker" fonksiyonlarını aktif etmelisin ve kaspersky e şifre koymalısın.(müşterilerin ayarlarla oynamaması için)"file antiviruse" gerek yok çünkü kasmaya neden olan bu özelliktir ve makinaya virus bulaşmış olsa bile reset ten sonra deep freze sayesinde silinecektir.
    Windowsun tüm güncellemelerini yapmalısın ve bazı programlarla bug ları kapatmalısın.
    Gereksiz servisleri de kapatmalısın
  • http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/visit.php?lid=1796

Yasal download linklerinden biri. Tam sürüm için googleda biraz arama yapmak gerekiyor

Forumda paylaşımı yasak.
  • suana kadar gittiğim tüm internet cafeler deepfreeze kullanıyor
  • Tabii ki DEEPFREEZE
  • yıllarca gittiğim bir cafe vardı..cafeci adam da bilgisayardan çok iyi anlar..onun bilgisayarlarında da kaspersky vardı hiç kasma falan yoktu hatta ben onda kasmadığını görünce kendi evime de kaspersky kurdum..ben sorununun kaspersky olabileceğini sanmıyorum.. hadi norton falan kasar da kaspersky sanmam.
  • valla arkadaşım ben sana nod32 öneririm bilgisayarı hiç kasmıyo 2 senedir kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım herkese öneriyorum
  • Oyunlarin cogu saveelrini belgelerime kaydediyor artik.
    Sistemim 3 parca. ornegin 160 ise 1. bolum 20 gb ( bu işletim sistemi ve programlar icin , 2 bolum 120 gb oyunlar icin , 3. bolum de ivir zivir ve belgelerim klasorunun yolu.)
    Bu durumda belgelerim klasorunun yolunu degistirip ( bende bu e:\belgelerim seklinde , bunu masaustundeki belgelerim klasorune sag tilkayarak degistirebilirsiniz )
    ve deepfreeze 4.20 versiyonu ile sadece c ve d ye freeze uygularsaniz buyuk dertlerden kurtulabilirsiniz.Anti viruse bile gerek yok ana makina haric.

ben de cafe isletiyorum ve senelerdir hic bir sorun yasamadim boyle kullanarak.
  • 1. Norton Ghost yada Go-back data Sistemi imaj - clon yada data olarak yedekleme için işine yarar ,sistem kurup programları teketek ve oyunbları tek tek her bir makinaya kurmak zaman alır akıllı olan çözüm temiz stabil bir sistemi imaj halinde yedeklemen tabi bu imajı açacağın pc yedek aldığın pc ile aynı confgrasyonda oolmalı ve özellikleri chipsetleri aynı olmalı.

2. Deepfreeze yada alfa tarzı programlar ise regedit sistem kaydına kök dizinde herhangi bir veri yazılmasını en geller bu nedenle deep freeze kullanman tavsiyem dir. Ancak 1. maddedeki işlemi yapacaksan aldığın imajda deep freeze olmasın buna dikkat et .

3. Eğer Kingh- online vss tarzı oyunları deep freezli bir makinada kurmak istiyorsan deep freeze setup oluştururken kendin belirlleyeceğin miktarda 4 yada 6 gb sanal disk oluştur tabi bunu deep freeze ayarların da yapmalasın ve bu online oyunları o diske atıp koruma kısmında o diski göz ardı etmelisin.

4. Eğer biraz uğraşır ve aşartırma yaparsan cafende pek fazla sorun yaşamazzsın

saygılarımla...

Not Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorum dersen Sav 10 server modulunde düşük bir sisteme kur ve clinet olarak ta normal pc lere kur dolayısı ile muşteri pclerine client olarak kurulum yapacağından dolayı sistemlerini tek bir makina üzerinden herhangi bir kasma olmadan anlık koruma kuralı dahilinde uzun süre temiz tuta bilirisin . Ve de güncellemeleri server üzeriden olacağı için her bir makina ile uğraşmaktan kurtulacaksın . Tabi taramalar içinde gecerli.( Ayrıca bu bilgiyi hafife alma sakın 1275 pc ve 125 mac sistem markı olan bir Şirketin tüm makinaları Saymentec Anti Virüs Server tarafından korunmakta dır. Gerisini sen Düşün İşine nekadar yarar )

Sav10 kurlum kullanım :http://www.forumti.com/resimli-program-anlatim/25139-symantec-antivirus-10-0-2-genis-resimli-anlatim.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayt75 -- 22 Mayıs 2007; 15:47:56 >

• HOCAM KONFİGRASYONUN NEDİR TAM OLARAK
  • merhaba hocam deepfreze bende kurdum ctrl+shift+alt+f6 yapınca şifre menüsü açılmıyo bana yardım edermisin.
  • DOSTUM SEN BIRAK ONU BUNU DA GEL SEN NOD32ANTİVİR PROGRAMINI İNDİR PC Yİ HİÇ KASMIYO.OK DEŞEKKÜRLER?
  • Deepfreze kullanan makinaya birşey olmaz. Int cafe sahibi ise bu ve benzeri işlev gören programa ihtiyacın var. Ama yok kullanmam diyorsan hergün uğraşırsın.

Deepfreeze kullanılan makinada giren virüs ya da yapılan değişiklik reset sonrası eski haline gelir.

Ghost un amacı farklı, bu program sadece tekrar kurarken zaman kazandırır.

Arkadaşım deepfreeze kullandıysan ve de hala sorun yaşıyorsan birisi senin deepfreeze programını açıp sana sabotaj yapıyor demektir. Başka bir açıklaması yok.

Ben 2 sene evvel 1 cafeye komple sıfır kurdum sistemlerini ve deepfreeze yükledim. İşletim sistemi hala ilk günkü gibi ( Oyunlar ve programlar güncelleştirildi tabiki)

Sana bu programdan başkası lazım değil
  • ey iyi yolu fortigate alman gerekli bi tür yazılım diil donanım bu yeni cıktı süper bişi fiyatı yaklaşık 1000$ butun büyük firmalar bunu kkullanıoyo araştır bi almak istersen özelden msj at
  • kardeş deepfreeze olmayab bi cafe düşünemiyorum.. norton ghost kullanarak bilgisayarların image alabilirsin eminimki sende bilgisayarlar hepsini aynı yerden va zamnada aldığın için chipset ve donanım olarak aynıdır sadece 1 pc de image alarak diğer pc lerede sorunsuz yükleye bilirsin... ha birde modemin ayarlarını bozmamaları için sygate firewall kulklanmanı öneririm sana kolay gelsin
  • Nod32 ile tara ve temizle sonrada Deepfreeze kur derim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.