Şimdi Ara

IP numarasindan baglanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
90.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar IP numarasini bildigimiz kisilerin bilgisayarina internett ustunden nasil baglanabiliriz.XP nin icinde neler yapacaz veya tavsiye edebilceginiz Resimli anlatimi olan bir program varmi.
    Tesekkurler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

IP Adresi ile Cihaza Bağlanma

Bir IP adresi (İnternet Protokolü adresi), bir ağdaki belirli bir cihazı tanımlayan benzersiz bir sayı dizisidir. IP adresleri, cihazların birbirleriyle iletişim kurmasına ve internete erişmesine olanak tanır.

IP adresi ile cihaza bağlanma, bir cihazın IP adresini bilerek doğrudan o cihaza bağlanma işlemidir. Bu, aşağıdaki şekillerde yapılabilir:

• IP adresinden cihaza bağlanma: Bir cihazın IP adresini doğrudan bir web tarayıcısına girerek o cihaza bağlanabilirsin.
    • IP ile bilgisayara bağlanma: Bir bilgisayarın IP adresini bilerek, Uzak Masaüstü Bağlantısı veya SSH gibi protokoller aracılığıyla o bilgisayara bağlanabilirsin.
    • IP adresi ile bilgisayara bağlanma: Bir bilgisayarın IP adresini bilerek, dosya paylaşımı veya uzaktan yönetim gibi ağ hizmetlerine erişebilirsin.

IP adresi ile cihaza bağlanmanın çeşitli avantajları vardır:

• Uzaktan erişim: IP adresini kullanarak farklı bir konumdan cihazlara bağlanabilirsin.
    • Dosya paylaşımı: IP adresleri yoluyla cihazlardan dosya paylaşımı ve aktarımı yapılabilir.
    • Uzaktan yönetim: Ağ yöneticileri, IP adreslerini kullanarak uzaktan sunucuları ve diğer cihazları yönetebilir.

IP adresi ile cihaza bağlanırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

• Güvenlik: Cihazınıza bağlanan kişilere dikkat et, çünkü IP adresinize erişim yetkisi olan kişiler cihazınıza erişebilir.
    • Gizlilik: IP adresiniz, cihazınızın konumu ve diğer bilgiler hakkında kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler sağlayabilir.
    • Yasal hususlar: Bazı durumlarda, IP adresine bağlanmak yasa dışı olabilir, örneğin izinsiz erişim veya telif hakkı ihlalleri.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • * başlat
    * tüm programlar
    * Donatılar
    * İletişim
    * Uzak Masaüstü Bağlantısı.

buradan yapabilirsin
  • veya daha detaylı anlatımını bu ayın mart ayının yani ( PCNET ) dergisinde detaylı anlatımı mevcut ilgileniyorsan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkaratas

* başlat
    * tüm programlar
    * Donatılar
    * İletişim
    * Uzak Masaüstü Bağlantısı.

buradan yapabilirsin

bu sadece lisanslı kullanıcılar için geçerli.
  • karşı tarafın izniyle bağlanacaksan vnc programları (ultravnc gibi) bir dene istersen... karşılıklı yüklene programlar sonrası karşı makinayı kendi makinan gibi kullanabilir dosya alışverişinde bulunabilirsin... karşı tarafın isteği olmadan bağlanmayı kastediyorsan bu konu burada konuşulmuyor... (yine 1 hafta ceza almak istemem )
  • aslinda bu biraz hackinge giriyor ama Explorer ile bile adamin bilgisayarina girebilirsin. sadece ag ayarlarindan buna izin verilmis olsun ki birçoguda boyle. Essential net tools adında bi program vardi. ip araligi veriyordun. o ip araligindan online olanlar ve bilgisayarlarina girebileceğin kisilerin listesi cikiyordu. Explorer ile girmek istersen adres satirina \\IP yaz enterla.
  • İp ye izniyle bağlanacaksan remote desktop yapacaksan " Remote Desktop Protocol " Port 3389 " sana modem üstünden 3389 nolu portu açması lazım. Eğer Firewall varsa karşı tarafta tabi ki firewall dan da izin vermesi lazım . veya En basit yolu İki makineye VNC kurman ve böylece bağlanmam. He eğer bana izinsiz girecem dersen adamın makinesine sana burada bir kaç şey söylersem hacking girer ceza alırım. Kolay Gelsin sana
  • Bu işi yapman için karşı tarafın bilgisayar şifresini bilmen lazım.O şifreyide işletim sistemi kendi oluşturuyor.Bilgiisayar kullanıcısı bile bilmiyor o şifreyi.Ancak denetim masasında kullanıcı hesaplarından yeni bir hesap açarsa girebilirsin.O da kullanıcı adı ve şifresini bilirsen.Yani çok zor bi iş.Kolay gelsin..
  • Hacking yapmicaz arkadaslar karsi tarafin izni olacak tabiki,arkadasin bilgisayarina baglanma durumu yani.
    ilgilenenlerin hepsine tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BRADER

Hacking yapmicaz arkadaslar karsi tarafin izni olacak tabiki,arkadasin bilgisayarina baglanma durumu yani.
    ilgilenenlerin hepsine tesekkurler.

eğer karşı tarafın bilgisayarı üzerinde uygulama çalıştırma falan yapacaksan en iyisi vnc programlarıdır sanırım... doğrudan masaüstünü yönetebilirsin... yada windowsta uzak yardımı açsın.. msnde konuşurken uzak masaüstü yardımı seçip seni davet etsin... (yanlış hatırlamıyorsam böyle idi)
  • "Hamachi" adlı internetten oyun oynama programının en son versiyonu sayesinde IP adresini bildiğiniz ve karşı tarafın izini sayesinde dosya paylaşımında bulunabilirsiniz bunun dışındaki sağlıklı yöntemlerin geneli malesef hacking araçlarıyla geçerli
  • Radmin

http://www.famatech.com/download/radmin22.zip

bu program işini görür.
  • msn'nin uzaktan yardım çağrısı var. bununla cok rahat baglanirsiniz.
  • cevap veren herkese tesekkurler,olay bitmistir arkadaslar.
  • lısanslı kullanıc demıs orda bırı ne alakası var herkes baglanabılır uzaktan yardımla ... adam uzaktan yardım gondersın dırek baglan
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktor x

aslinda bu biraz hackinge giriyor ama Explorer ile bile adamin bilgisayarina girebilirsin. sadece ag ayarlarindan buna izin verilmis olsun ki birçoguda boyle. Essential net tools adında bi program vardi. ip araligi veriyordun. o ip araligindan online olanlar ve bilgisayarlarina girebileceğin kisilerin listesi cikiyordu. Explorer ile girmek istersen adres satirina \\IP yaz enterla.

slm..peki ağbağlantılarımdan bu özelliği nasılkapatırım bana tarif edermisiniz.dehşete düşmeme neden oldunuz.teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: brc06

quote:

Orjinalden alıntı: doktor x

aslinda bu biraz hackinge giriyor ama Explorer ile bile adamin bilgisayarina girebilirsin. sadece ag ayarlarindan buna izin verilmis olsun ki birçoguda boyle. Essential net tools adında bi program vardi. ip araligi veriyordun. o ip araligindan online olanlar ve bilgisayarlarina girebileceğin kisilerin listesi cikiyordu. Explorer ile girmek istersen adres satirina \\IP yaz enterla.

slm..peki ağbağlantılarımdan bu özelliği nasılkapatırım bana tarif edermisiniz.dehşete düşmeme neden oldunuz.teşekkürler

ağ bağlantılarından yukarıdaki programlardan farklı olur..

kişinin bilgisayarını paylaşıma açması gerekir. buda riskli olur..

• BIRAK BU İŞLERİ BUNLAR REKLAM KOKALARI
  • İnternette Teamwiewer diye bi program var bide onu dene şifresiyle IPini yazınca bağlanıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.