Şimdi Ara

iphone 12 wifi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
12.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bu konuda problem yaşayan var mıdır? Normalde 25 mbit internete sahibim. Genelde wifi ile 23-24 alabiliyorum. Dün aldığım iphone 12 ile test yaptığımda çoğu zaman bu değer 3-4 arasında gidip geliyor. Eski ipad air cihazımla her zaman 23-24 elde edebiliyorum. İnternet hattımda problem yok. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

• Yapay Zekanın Yanıtı

iPhone 12 Wi-Fi Sorunu: Nedenleri ve Çözümleri

Birçok iPhone 12 kullanıcısı, Wi-Fi bağlantısı sorunları bildirdi. Bu sorunlar, 2,4 GHz ağlarına bağlanırken, Wi-Fi'ın açılmaması veya zayıf sinyal gücü gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. İşte iPhone 12'deki yaygın Wi-Fi sorunlarından bazıları ve bunları çözmek için yapabileceğin şeyler:

• iPhone 12 2,4 GHz Wi-Fi Sorunu: Bazı iPhone 12 modelleri, 2,4 GHz Wi-Fi ağlarına bağlanmada sorun yaşayabilir. Bu, ağ sürücüsündeki bir sorun nedeniyle olabilir. Sorunu çözmek için en son iOS sürümüne güncellemeyi dene.

• iPhone 12 Wi-Fi Açılmıyor: iPhone 12'nin Wi-Fi özelliği açılmıyorsa, bunun birkaç nedeni olabilir. Ağ ayarlarını sıfırlamayı, yönlendiriciyi yeniden başlatmayı ve diğer Wi-Fi cihazlarını kontrol etmeyi dene.

• iPhone 12 Wi-Fi Sorunu Kablonet: Kablonet aboneleri, iPhone 12'leriyle Wi-Fi sorunları yaşayabilir. Bu, sağlayıcının ağındaki bir sorun veya cihazın ağ ayarlarıyla ilgili bir sorun nedeniyle olabilir. Kablonet müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir veya ağ ayarlarını sıfırlayabilirsin.

iPhone 12 Wi-Fi sorunları yaşıyorsan, sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

1. Güncellemeleri Kontrol Et: En son iOS sürümünü yüklediğinden emin ol. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme'ye git.
    2. Ağ Ayarlarını Sıfırla: Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya git. Bu, tüm kayıtlı Wi-Fi ağlarını ve şifrelerini silecektir.
    3. Yönlendiriciyi Yeniden Başlat: Yönlendiricinin fişini çek ve birkaç dakika sonra tekrar tak.
    4. Diğer Cihazları Kontrol Et: Diğer cihazların Wi-Fi'ye bağlanıp bağlanmadığını kontrol et. Herhangi bir sorun yoksa, sorun iPhone 12'nde olabilir.
    5. Apple Destek ile İletişime Geç: Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, Apple Destek ile iletişime geçerek profesyonel yardım alabilirsin.

iPhone 12 Wi-Fi sorunlarını çözmek için bu adımları izleyerek, cihazını yeniden internete bağlayabilir ve kesintisiz bir bağlantının keyfini çıkarabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Türksat kablonet mi kullanıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: berker_01

Türksat kablonet mi kullanıyorsunuz ?

Evet, kablonet kullanıyorum.

• iPad Pro da ayni problemi yasiyordum. Yeni bir 5GHz baglanti olusturun. Sorun cozulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morthor

iPad Pro da ayni problemi yasiyordum. Yeni bir 5GHz baglanti olusturun. Sorun cozulur.

Teşekkür ederim fakat modemim eski sanırım 5GHz uyumlu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Handsome3000 -- 18 Aralık 2020; 21:4:15 >
  • keşke benimde iphone num olsa ve böyle sorunları çözsem :) geçtiğimiz aylarda bende bu sorunu iphone 11 de yaşamıştım ve çözdüm. sonrasında ihtiyaçtan satmak zorunda kaldım. Kaldım s5 miniye :( Şimdi konuyu görünce dayanamadım. :) çözüm şu şekilde.

Modem veya router ile alakalı olsa diğer cihazlardada sorun olması lazım. bunu kısa bir ayarlama ile çözebiliyoruz. gerçekten sinir bozucuydu 25 olan hızı 3 mbps olarak kullanmak. telefonu servise gönderecektim neredeyse

çözüm

ip adresinden modem ayarlarına girip kablosuz sekmesine tıklayın. temel bölümünden kontrol kanalını otomatikten çıkarıp 2yi seçin

iphone 12 wifi sorunu

gelişmiş sekmesine gelip çoklu yayın hızı ve nphy hızını değiştirmek gerekiyor. benim hızım 25 mbps olduğu için çoklu yayın hızı 48 nphy hızını 3:54 yaptım. hızı daha yüksek veya düşük olanlar farklı seçebilir ve sorunum çözüldü. 

iphone 12 wifi sorunu

normalde telefonda 3 mbps gördüğüm hızım 24.5 mbps olmuştu. Bir deneyin sizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berker_01 -- 19 Aralık 2020; 11:23:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berker_01

keşke benimde iphone num olsa ve böyle sorunları çözsem :) geçtiğimiz aylarda bende bu sorunu iphone 11 de yaşamıştım ve çözdüm. sonrasında ihtiyaçtan satmak zorunda kaldım. Kaldım s5 miniye :( Şimdi konuyu görünce dayanamadım. :) çözüm şu şekilde.

Modem veya router ile alakalı olsa diğer cihazlardada sorun olması lazım. bunu kısa bir ayarlama ile çözebiliyoruz. gerçekten sinir bozucuydu 25 olan hızı 3 mbps olarak kullanmak. telefonu servise gönderecektim neredeyse

çözüm

ip adresinden modem ayarlarına girip kablosuz sekmesine tıklayın. temel bölümünden kontrol kanalını otomatikten çıkarıp 2yi seçin

iphone 12 wifi sorunu

gelişmiş sekmesine gelip çoklu yayın hızı ve nphy hızını değiştirmek gerekiyor. benim hızım 25 mbps olduğu için çoklu yayın hızı 48 nphy hızını 3:54 yaptım. hızı daha yüksek veya düşük olanlar farklı seçebilir ve sorunum çözüldü. 

iphone 12 wifi sorunu

normalde telefonda 3 mbps gördüğüm hızım 24.5 mbps olmuştu. Bir deneyin sizde.

Merhaba, ilginiz için çok teşekkür ederim.

Dün gece biraz araştırma sonucu Stbxc değeri bende açık konumdaydı bunu otomatik olarak ayarlayınca hız seviyem düzeldi gibi görünüyor. Yine de sizin ayarları da kaydettim. Terslik olursa onları da kullanacağım.

• Stbxc yi değiştirince düzeldi. Çok teşekkür ederim. Günlerdir kafayı yedim. Müşteri hizmetlerini daraltıp duruyordum. İnternet paketini yükselttim. Her şeyi denedim olmadı. Ama artık çok hızlı bağlanıyor. Teşekkürler arkadaşlar

• Stbxc nedir? Nasıl düzeltilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Aynı sorunu yaşıyorum

• Benim düzelmişti. Şimdi yine çuvalladı. Canımı sıktı bu iş. 3 kuruşluk telefonların çatır çatır bağlandığı ağda bu sorunları yaşamak tam bir rezalet.
  • Telefonlarınızda bluteoht acıksa wifi yerlerde sürünür bilginize arkadaşlar.
  • tgezer kullanıcısına yanıt

Nasıl düzelmişti?

• Merhabalar,
    Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Keenetic modemimde sorunu çözdüğü söylenen ayarlar yok.

Ancak modem Wi-fi şifreleme yöntemini wpa2’den wpa2 (aes) veya wpa3 ayarlayıp telefondan da ağ ayarlarını sıfırlayınca benim sorunum şu an için çözülmüş görünüyor. Diğer yöntemlerle çözemeyenler denesin bence

Ayar öncesi 7 mbps leri geçemiyorken şimdi
    iphone 12 wifi sorunufotoğraftaki gibi

• Ben de wifi sorunu yaşıyorum. Başka bir yerde wifi sorunu olmuyor ama kendi evimde 12prom, wifi ye kısıtlı baglanıyor. Tv baglanıyor yepyeni telefon baglanamıyor çok saçma. ÖZellikle youtube videoları yüklerken yorum kısımları açılmıyor, instagramda gezinirken uyarı çıkıyor, ''Wi-Fİ erişim yok, mobil veri ile devam et'' , bankacılık uygulamalarına hiç giremiyorum. Superonline ı aradım sorun yok , eger probleminiz devam ederse modemi değişelim dediler ki bence de sorun yok çünkü televizyondan youtube a anında giriyorum, netflix film izliyorum ama telefondan bu sorunları yaşamak çok can sıkıcı..

• quote:

Orijinalden alıntı: zingfth

Ben de wifi sorunu yaşıyorum. Başka bir yerde wifi sorunu olmuyor ama kendi evimde 12prom, wifi ye kısıtlı baglanıyor. Tv baglanıyor yepyeni telefon baglanamıyor çok saçma. ÖZellikle youtube videoları yüklerken yorum kısımları açılmıyor, instagramda gezinirken uyarı çıkıyor, ''Wi-Fİ erişim yok, mobil veri ile devam et'' , bankacılık uygulamalarına hiç giremiyorum. Superonline ı aradım sorun yok , eger probleminiz devam ederse modemi değişelim dediler ki bence de sorun yok çünkü televizyondan youtube a anında giriyorum, netflix film izliyorum ama telefondan bu sorunları yaşamak çok can sıkıcı..

Telefondaki wifi ayarlarından wifi geliştirme mi ne bi ayar açıktı onu kapatın bir deneyin .
  • tgezer kullanıcısına yanıt

Öyle bi ayar yok sanırım, akşam bakarım bir de öyle denerim. Teşekkürler.

• Kablonet super online kullanıyorum bende iPhone 12 telefonda 1 2mbit İnternet çekiyordu. Modem ayarlarından 2.4 ghz ve 5.0 ghz içinde ayrı ayrı olarak WiFi güvenlik şifre ayarını wpa2 aes yaptım. Sonrasında stbc açık konumda idi onu kapalı yaptım iki ayrı ghz modu içinde sonrasında telefondan ağı unut deyip modemi kapatıp açtım. Tekrar baglandıgımda sorunun düzeldigi i farkettim. Artık tüm telefonlarda pc de notebook da TV normal hızım olan 50 60 mbitleri görüyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Sağlıcakla kalın.
  • Telefonları sanırım yeekten eski telefon ayarları üzerinden geri yüklüyoruz. Bizde de iphone 7 plustan 12 ye geçinceböyle sorunlar yaşamıştık. 12 de tek yaptığımız ağ ayarlarını sıfırlama. Şu ana kadar wifi bağlantı sorunu yaşamadık bunu yaptıktan sonra. Modemleri kurcalamaya gerek yok. Ağ ayarlarını sıfırlayınız yeterli.

• İphone 12 pro cihazımı aldığım günden beri evdeki 2.4ghz ile kullanıyorum.5ghz ye bağlanmıyor internet yok diye uyarı veriyordu.Modemin yakınında denedim, wifi reset attım, wifi unuttum,wifi reset attım hiçbir şey olmadı.Diğer apple cihazlarda hiçbir sıkıntı yoklen yeni nesil bir telefonda sorun var.Sağolun sorun çok basitmiş.Modemin arkasındaki ip adresinden admin admin girdim kablosuz a bastım altta STBC Tx i otomatiğe ayarladım.Sorun direk çözüldü.Teşekkürler

• Handsome3000 H kullanıcısına yanıt
    Ben telefondan ağ ayarlarını sıfırlamıştım. Ayrıca modemi resetlemiştim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.