Şimdi Ara

iPhone 4 iOS:4.1e geçerken basebandın sabit tutulması !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaslar kendim edindiğim bazı tecrübeleri paylaşmak istiyorum.
    1 ay once alınan ve verilmeyen iphone 4 gecen hafta dogum gunum sebebiyle verildi =)
    Tabi ilk olarak dusundum bunu nasıl unlock ve jb edicem diye.

SHSH kaydını tutmak :
    Limera1n adlı programı kullanarak jb edebileceğimi ögrenince sevindim. Ama bi sorun vardı... Baseband'ın 1.59.00 olması gerekiyordu ve malesef update ettikten sonra makinamız 02.10.4 oluyor...

Bende kendim denerken restore ederek bazı şeyleri baseband değiştirmeden yapabileceğimi buldum. Dicek arkadaslar cogu kisi diyor zaten. Ama cydiadan SHSH bloobs lar malesef 4.02 olarak alınmıyor ve basebandı tutamıyoruz.

Ilk once tinyumbrella 2.1.5 di galba . bu programi indiriyoruz.
    Bu programa girip oncelikle telefonumuzu gormesini bekliyoruz, gordukten sonra telefonun SHSH bloobs larını kaydetmemiz gerekiyor. Dikkat edin yeni sürüm indirmeniz gerekiyor cunku iphone4 4.1 SHSH bloobslarını sadece yeni versiyonda alabiliyorsunuz.

Telefonu gordukten sonra advandec sekmesine tıklayıp iphone4 4.1 versiyonunu seçmemiz gerekiyor. Seçimi yaptıktan sonra "Save my SHSH" gibi bir yazı olacaktı, o yazıya bazıp beklıyoruz.Bir kaç dakika sonra SHSH bloobs larınız kaydedilmiş olacaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra TS Startserver(isimleri yanlış yazıyor olabilirim) yapıyoruz ve hiç bir sorun vermediyse ardından (tinyumbrella açıkken) itunesi açıyoruz. Aşağıda iphone4 için 4.1 versiyonunu indiriyoruz. İndirdikten sonra itunes açıkken shift tusuna basılı tutarak restore yazısına tıklıyoruz.Bunlardan sonra o kendini restore etmeye başlıyacak o arada hiç birşeye dokunmayın. Aradan yaklaşık 10 dakika geçtikten sonra onunuze "Error code : 1004" hatası gelicek. Bu hata şunu belirtiyor : Basebandları yenilemeyi unuttuk. Tabi bu bizim işimize geliyor :) O hatada çıkan OK'a tıkladıktan sonra tinyumbrellaya dönüp sag tarafta bulunan "kick out of recovery" sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu, telefonu recovery moddan çıkaracaktır. Telefonumuz açıldığı zaman Ayarlar>Genel>Hakkında'ya girerek telefonuzun versiyonunu ve basebandını tekrardan kontrol edebilirsiniz.

Yazıyı sonuna kadar okudugunuz için teşekkür ederim. İyi iphone'lu günler.

Jailbreak yapımı :
    Ben kendi jailbreakimi limera1n ile yaptığım için sırf bu yöntemi anlatıcam.
    İlk olarak www.limera1n.com adlı siteden en güncel olan dosyayı indirip açmamız gerekiyor. Dikkat edin eğer telefonunuzu bilgisayar hiç görmediyse (itunesten) bu programı kullanamazsınız cunku programda tanımıyor. İtunesın açık olup olmamasıda jailbreaki etkilemiyor.
    Bundan sonra programda size verilen talimatlarla birlitke telefonu DFU mode a alıyoruz ve artık beklemeye koyuluyoruz. bi en geç 5 dakika sonra jailbreakimiz hazır olmuş oluyor. Telefonumuza gelen limera1n adlı programdan Cydiayı yuklememız gerekıyor. Bu programı yuklememızın asıl sebebi telefonu SIMLOCK tan kurtarmaktır.
    Yukledıkten sonra içine giriyoruz ve alt taraftan Manage kısmına gelıyoruz. Burda sağ üstte düzenle ye basıyoruz ve sonra add(ekle) ye basıyoruz ve şunu yazıyoruz : repo666.ultrasn0w.com
    Bu programı yukledıkten sonra search kısmına gelip ultrasn0w yazarsanız programı gorecektır . Programı ındıre basıyoruz o kendi otomatikmen indirip kuruyor.Son olarak telefonumuza güzel bir restart ve ardından kullanışlı güzel bir iphone 4 =)

İphone 4 iOS 4.1 link için tıkla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergunaksoy1 -- 28 Ekim 2010; 19:58:42 >

• bunun neresi 01.59.00 yapımı?
    sen baseband yükseltmeden 4.1 yüklemeyi tarif etmişsin.
    bunu bilmeyen kalmadı zaten
  • pardon ne farkı var dediğinin anlamadım. 1.59.00 yapımı yani baseband yukseltmeden update etmek .paylaşmak istedim sadece
  • Dostum başlığı değiştirirsen iyi olur. "Daha yüksek basebanda sahip olan kullanıcıların 1.59 a düşürmesi için yapması gerekenler" şeklinde bir başlık olmuş bu!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArAnAnAdAm

bunun neresi 01.59.00 yapımı?
    sen baseband yükseltmeden 4.1 yüklemeyi tarif etmişsin.
    bunu bilmeyen kalmadı zaten

bence yanlış anlamışsın :))))
  • başlığı böyle değiştirdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.