Şimdi Ara

İPHONE İTHAL TELEFON KAYIT DIŞI KALMIŞ - ACİL YARDIM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gecen gun , 2. EL İphone 4 marka bir cihaz aldım, Cihazin yurt dişi oldugunu ve kayıt yaptırmam gerektigini soylediler.

Bende nasılsa pasaport kaydını yaptırırım diye aldim, Nitekim ime sorgulaması sırasına ''Kayıt dışı oldugu tespit edilen cihaz '' yaziyordu.

Daha sonra kayit yaptirmak icin BTK ile iletişime geçtim , Ancak ime no verdiğim zaman yetkili kişi bu cihazin İthalat yapilarak türkiyeye geldiğini bildirdi.

Dolayisi ile telefon yetkili saticisi ile iletişime gecmemi ve fatura ile işlem yaptirmam gerektigini soyledi ( Anakart değişikliği yuzunden kapanmis olabilir dedi)

Tabi bende hemen yetkili saticisi olan Genpa ile iletişime gectim, Evet ime no yazildiği zaman veya verdğimiz zaman Genpaya ait cihazdir diyor.

Genpa ise bana bu konu hakkinda yetkili kişilerin sizi arayacagini soyleyerek iletişim detaylarimi aldı.

Su anda ne yapabilirim bilmiyorum, telefon 2. el oldugu icinde faturasini bana verirler mi ? Verseler dahi nerde nasıl actıracagim, bunu genpa mı halledecek ?

Değerli yorumlarinizi ve bilgilerinizi paylaşmanizi rica ederim.

• Genpa düzeltir diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Genpa düzeltir diye düşünüyorum

Valla 3 gundur mail trafiği varmış, henuz bir sonuc bulamadılar.
  • O faturayı 2. el alırken satıcıdan aslını yada fotokopisini alman gerekliydi,fatura bulunur kolay ama senin adına olmayacak,yasal işlemlerde sıkıntı,2. el mal alıyorsanız telefon vs. aranızda ufakta olsa bir sözleşme gibi yapın,örnek vereyim ..... imei numaralı ..... marka model cihazı ...... tc kimlik numaralı ..... kişi ile elden teslim ...... türklirası fiyatına ..... satın aldım. altına adlar soyadlar ve imzalar şekilde ufacık kagıda bu yazılıp yapılsaymış,en azından faturası sizin adına olmadığında bile bu kagıt ile yasal bir hakkınızda olmuş olabilecekti,keşke böyle birşeyi yapsaydınız,satıcı eğer iyi niyetli ise ulaşın nereden aldığını ögrenin,internet sitesi mağaza vs. mail ile o mağazaya yada site ile ulaşın bu durumu izah edin,faturam kayboldu sizden faturayı tekrar istiyorum gibisinden olabilir,yada satıcıyı bulup satıcı ile birlikte bu işi yapmanız gerekiyor,tabi onca şeyi yapmaya yanaşacak birisiyse başından savabilir,uğraşacak vaktim yok diyebilir.

• Hocam direk tcook@apple adresine ing mail attim ve irlandadan benimle iletişime gectiler, Genpa ile surekli konusuyorum , Baya karıştı ortalık bakalım ne olacak, genpa 5 gun sure istedi benden konunun araştırılması icin, daha once cihaz sıfır ile değişmesi icin genpaya verilmiş, genpada takas yerine anakart tamirimi ne yapmış baya karışık, normalde genpanın iphone lere tamir yetkisi yok, sıfırı ile değişmesi lazım. Bakalım ne olacak bende merak icindeyim, Eger faturalı resmi sahibi olsaydım direk sıfırını alırdım cihazin hemde 5 ini verirler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanboyar

Hocam direk tcook@apple adresine ing mail attim ve irlandadan benimle iletişime gectiler, Genpa ile surekli konusuyorum , Baya karıştı ortalık bakalım ne olacak, genpa 5 gun sure istedi benden konunun araştırılması icin, daha once cihaz sıfır ile değişmesi icin genpaya verilmiş, genpada takas yerine anakart tamirimi ne yapmış baya karışık, normalde genpanın iphone lere tamir yetkisi yok, sıfırı ile değişmesi lazım. Bakalım ne olacak bende merak icindeyim, Eger faturalı resmi sahibi olsaydım direk sıfırını alırdım cihazin hemde 5 ini verirler :)

İrlandadan uluslararasi dagitim yöneticisi aradi ve konuyu genpa ile görüşüp 2 gune kadar çözeceğim dedi. Bende telefonu kullanamıyorum lutfen hızlı bir şekilde çözülsün bu konu dedim. Bekliyorum bakalım :)
  • quote:

quote:

Hocam direk tcook@apple adresine ing mail attim ve irlandadan benimle iletişime gectiler, Genpa ile surekli konusuyorum , Baya karıştı ortalık bakalım ne olacak, genpa 5 gun sure istedi benden konunun araştırılması icin, daha once cihaz sıfır ile değişmesi icin genpaya verilmiş, genpada takas yerine anakart tamirimi ne yapmış baya karışık, normalde genpanın iphone lere tamir yetkisi yok, sıfırı ile değişmesi lazım. Bakalım ne olacak bende merak icindeyim, Eger faturalı resmi sahibi olsaydım direk sıfırını alırdım cihazin hemde 5 ini verirler :)

İrlandadan uluslararasi dagitim yöneticisi aradi ve konuyu genpa ile görüşüp 2 gune kadar çözeceğim dedi. Bende telefonu kullanamıyorum lutfen hızlı bir şekilde çözülsün bu konu dedim. Bekliyorum bakalım :)

bidaa ararsa bizim de selamimizi ilet :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.