Şimdi Ara

Ipod Touch mu Samsung S WiFi mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tabi ki ipod touch 4g. Her yönüyle daha iyi bir cihaz. Aldığına pişman olmazsın. Al cihazı çak jb'yi zevkin doruklarına ulaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

Tabi ki ipod touch 4g. Her yönüyle daha iyi bir cihaz. Aldığına pişman olmazsın. Al cihazı çak jb'yi zevkin doruklarına ulaş

Bu cümle çok doğru. Örnek istersen :

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi22

quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

Tabi ki ipod touch 4g. Her yönüyle daha iyi bir cihaz. Aldığına pişman olmazsın. Al cihazı çak jb'yi zevkin doruklarına ulaş

Bu cümle çok doğru. Örnek istersen :

İkinci görüntüdeki tweak ve yüz tanıma özelliğiyle telefon/tuş kilidi açılması en iyi olanlarından bence :)

• Aslında böyle bir konunun açılması çok iyi olmuş... Çünkü bende açacaktım.. Apple a karşı antipati duyuyorum.. Ön yargılarımı yıkamıyorum.. Samsung retina ekran kullansa apple ile yarışacak düzeye gelir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_technosoft

Aslında böyle bir konunun açılması çok iyi olmuş... Çünkü bende açacaktım.. Apple a karşı antipati duyuyorum.. Ön yargılarımı yıkamıyorum.. Samsung retina ekran kullansa apple ile yarışacak düzeye gelir..

sadece retina ekran ile bitse neyse, samsung apple kadar iyi dokunmatik panel yapamıyor. dokunmatik konusunda apple ile aynı düzeyde sadece HTC 'yi gördüm, o da zaten apple'dan ayrılan çalışanların kurmuş olduğu firma. ama gel gelelim Apple'ın son işlemcisi A5X'i de samsung apple için üretti..
    bence samsung'un daha katetmesi gereken cok yol var,sadece android li cihazlar yapmakla olmuyo çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nahege270 -- 7 Nisan 2012; 11:37:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

sadece retina ekran ile bitse neyse, samsung apple kadar iyi dokunmatik panel yapamıyor. dokunmatik konusunda apple ile aynı düzeyde sadece HTC 'yi gördüm, o da zaten apple'dan ayrılan çalışanların kurmuş olduğu firma. ama gel gelelim Apple'ın son işlemcisi A5X'i de samsung apple için üretti..
    bence samsung'un daha katetmesi gereken cok yol var,sadece android li cihazlar yapmakla olmuyo çünkü

Burada şirketleri karşılaştırmayalım :) Yoksa bu baya uzar.

Android ve iOS bence kafa kafaya çünkü uygulama sayıları aynı ve birçok özellik iOS'da ve Android'de aynı ( Android bence daha özgün ). Apple'ın tek iyi yanı uygulamalarında sağladığı güvenlik. Dokunmatiklerine gelince Apple tartışmasız çok daha iyi. Ekranlar ikisinde de iyi fakat Apple biraz daha iyi. Donanıma geldiğimizde Samsung Wi-Fi 1Ghz, fakat ben iPod'un kaç mhz da ghz olduğunu bulamadım. Şarj konusunda da aynı gibiler. Benim için boyutun sorun olmayacağını düşünerek ( hatta daha yararlı ) Samsung diyorum.

• Samsung daha iyi diyenler sanırım daha önce hiç android kullanmadılar.Ben bi ios taraftarı değilim ama bugüne kadar edindiğim tecrübeler çerçevesinde sizlere şunları söyleyebilirim.İos kullandıktan sonra androide geçmek attan inip eşeğe binmek gibi.Uygulamaların az olması güzel uygulamaların ücretli olması ücretsiz düzgün bi uygulama olmaması çeşitin az olması vs. vs. Ios da ise bi kısıtlama yok zengin içerik mükemmel uygulamalar vs. vs. Ve android kullanırken en gıcık olduğum olay "zorla kapat-bekle" ibaresi.Bu kadar saçma bişey olamaz.Bi uygulamadan çıktığında uygulamayı kapattığını sanıyorsun ama o arkaplanda çalışmaya aralıksız devam ediyor ve şarj yiyor.Ve bu uygulamaları kapatmak için ayrı bi uygulama çıkarılıyor.O uygulamaya ile kapatabiliyosun arkaplanda çalışan uygulamaları.
    Mesela Ios'a aylar önce çıkan bi oyun geçtiğimiz günlerde androide de çıkarıldı.Karşılaştırma şansı buldum.Bende şu anda Ipod Touch 4G 8GB var arkadaşta da Samsung Galaxy S2 var.Ipod da kullanım daha kolay hassasiyet çok iyi.Dokunur dokunmaz alıyor.Ayrıca görüntü kalitesi çok iyi oyunda en ufak bi kasma vs. yok.Isınma problemi yok.S2 de ise oyunu yarım saat oynadıktan sonra elinizin terlediğini hissedebiliyosunuz.Dokunmatiği iyi ona bi sözüm yok ama bi ipod daki dokunmatikle kıyaslayamıyorum.Görüntü kalitesi ise ipod ile yarışamaz o kadar net söyleyebiliyorm bunu.Ve anlık kasmalar oluyor s2 de.Ipod da böle bi sorun yok.
    Ses kalitesi internet hızı arayüz menü geçişleri müzik arayüzü çok iyi ipod da.
    S2 böyleyse Galaxy Wifi nasıldır yorumu size bırakıyorum.Bence gözü kapalı gidin ipod alın keyfinize bakın.Bu sıkılırsınız 1 aysonra diyenlere de aldırış etmeyin.Sürekli yeni oyun uygulama çıkıyor zaten o yüzden sıkılacağınızı hiç ama hiç sanmıyorum ben hiç sıkılmadım.Alalı yaklaşık 3 ay oldu sıkıldım dediğim an olmadı.Her işimi ipodumla yapıyorm şu anda.Size de tavsiye ederim.100 lira 200 lira ucuz diye galaxy wifi alıyım demeyin.

Zevkin parası olmaz unutmayın.

• Diyelim ki ipod aldım, jb yapabilir miyim? Yapmalı mıyım? Neden yapmalıym?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyucan

Diyelim ki ipod aldım, jb yapabilir miyim? Yapmalı mıyım? Neden yapmalıym?

Geçen ay yazdığım bir mesajdan alıntı:

"Jailbreak olayından bu kadar korkulmasına gerek yok. Bunu yapınca garantinizin biteceğini söyleyerek, tıpkı zamanında bilgisayar kasalarının arkasına yapıştırılan ve kasayı açınca yırtılan etiketle yaptıkları gibi sizi korkutuyorlar. Nasıl yapılacağını öğrenip düzgün şekilde yaparsanız JB yapmak çok basit oluyor. Üstelik servislik bir durum olursa cihazınızı restore edip JB'den kurtulmuş oluyorsunuz.

JB sadece ücretsiz uygulama yüklemek için değil, aynı zamanda Cydia tweakleri (aynı Windows'a yapılan modifikasyonlar / ince sistem ayarları gibi) için de kullanılıyor. JB yapıp dilerseniz yine her şeyi parasıyla satın alabilirsiniz, ama JB yapmadıkça Cydia olmayacağı için iOS'u olduğu haliyle kullanmak zorunda kalırsınız. Bu ise cihazınızı asla tam potansiyeli ile kullanamayacağınız anlamına gelir. Oysa Cydia sayesinde sayılamayacak kadar çok değişiklik yapabiliyorsunuz. Örneğin popüler bir uygulama olan WhatsApp normalde iPod Touch'da çalışmıyor, fakat Cydia'dan Whatspad'i de kurunca çalışır hale geliyor. Bir iki tıklama ya da parmak hareketiyle Wi-Fi açma-kapatma, 3G açma-kapatma, cihazı kapatma ya da yeniden başlatma, arka planda çalışan uygulamaları sonlandırma ve belleği boşaltma vs. gibi tonla özelliği olan SBSettings uygulaması da sadece Cydia'da bulunuyor. Windows'taki Alt + Tab tuşlarına basıp açık olan uygulama ve ekranları görme özelliğinin bir benzerini sunan Multifl0w uygulaması, klasörlerin 12 uygulamalık kapasite sınırını kaldıran Infinifolders uygulaması, cihazın kendi Youtube uygulamasından çok daha ileri düzeyde olan ve kayıt özelliğine sahip ProTube uygulaması, kilit ekranı / kilit kaydırma çubuğu / tüm simgeler ve arkaplan gibi görsel her şeyi değiştirmenizi sağlayan Winterboard uygulaması, Bluetooth ile telefonunuzun internet bağlantısını kullanmanızı sağlayan iBluever uygulaması gibi binlerce uygulama mevcut. Mesela Pokemon oyunları normalde iOS için mevcut değil, JB yapmadıkça da oynama gibi bir şansınız yok. Yine Cydia'da bulunan gpSPhone ve GBA Bios uygulamalarını yükledikten sonra onlarca Pokemon oyununu ve yüzlerce başka GBA oyunu iPod'unuzda oynayabiliyorsunuz.

Tekrar yazıyorum, JB yapıp dilerseniz her bir uygulamayı yine ücretiyle alıp kullanabilirsiniz. Cydia uygulamalarının bile bir çoğu Cydia içerisinden satın alınabiliyor."

• quote:

Orijinalden alıntı: yyucan

Diyelim ki ipod aldım, jb yapabilir miyim? Yapmalı mıyım? Neden yapmalıym?

Kesinlikle ipod almani oneririm. Ben alali 1 seneden fazla oldu, verdigim her kurusu hakettigini dusunuyorum.
    Jb konusuna gelince;
    Genel bir tanim yapmak gerekirse, Cihaza istedigin herseyi yapabilmek (sistem, uygulamalar, tema vs) icin yapmani oneririm. Jb ile kullanmaya baslayip sbsettings gibi araclari kullanip kisisellestirdikten sonra senin icin vazgecilmez bir cihaz olacaktir. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkocer -- 10 Nisan 2012; 15:45:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzgunSelim

iPod Touch çok daha kullanışlıdır. Uygulamalar, oyunlar olarakta daha zengindir.

Kardeş katılıyorum bencede hiç düşünmeden ipod almalısın.Ama karar senin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SammaR

Samsung daha iyi diyenler sanırım daha önce hiç android kullanmadılar.Ben bi ios taraftarı değilim ama bugüne kadar edindiğim tecrübeler çerçevesinde sizlere şunları söyleyebilirim.İos kullandıktan sonra androide geçmek attan inip eşeğe binmek gibi.Uygulamaların az olması güzel uygulamaların ücretli olması ücretsiz düzgün bi uygulama olmaması çeşitin az olması vs. vs. Ios da ise bi kısıtlama yok zengin içerik mükemmel uygulamalar vs. vs. Ve android kullanırken en gıcık olduğum olay "zorla kapat-bekle" ibaresi.Bu kadar saçma bişey olamaz.Bi uygulamadan çıktığında uygulamayı kapattığını sanıyorsun ama o arkaplanda çalışmaya aralıksız devam ediyor ve şarj yiyor.Ve bu uygulamaları kapatmak için ayrı bi uygulama çıkarılıyor.O uygulamaya ile kapatabiliyosun arkaplanda çalışan uygulamaları.
    Mesela Ios'a aylar önce çıkan bi oyun geçtiğimiz günlerde androide de çıkarıldı.Karşılaştırma şansı buldum.Bende şu anda Ipod Touch 4G 8GB var arkadaşta da Samsung Galaxy S2 var.Ipod da kullanım daha kolay hassasiyet çok iyi.Dokunur dokunmaz alıyor.Ayrıca görüntü kalitesi çok iyi oyunda en ufak bi kasma vs. yok.Isınma problemi yok.S2 de ise oyunu yarım saat oynadıktan sonra elinizin terlediğini hissedebiliyosunuz.Dokunmatiği iyi ona bi sözüm yok ama bi ipod daki dokunmatikle kıyaslayamıyorum.Görüntü kalitesi ise ipod ile yarışamaz o kadar net söyleyebiliyorm bunu.Ve anlık kasmalar oluyor s2 de.Ipod da böle bi sorun yok.
    Ses kalitesi internet hızı arayüz menü geçişleri müzik arayüzü çok iyi ipod da.
    S2 böyleyse Galaxy Wifi nasıldır yorumu size bırakıyorum.Bence gözü kapalı gidin ipod alın keyfinize bakın.Bu sıkılırsınız 1 aysonra diyenlere de aldırış etmeyin.Sürekli yeni oyun uygulama çıkıyor zaten o yüzden sıkılacağınızı hiç ama hiç sanmıyorum ben hiç sıkılmadım.Alalı yaklaşık 3 ay oldu sıkıldım dediğim an olmadı.Her işimi ipodumla yapıyorm şu anda.Size de tavsiye ederim.100 lira 200 lira ucuz diye galaxy wifi alıyım demeyin.

Zevkin parası olmaz unutmayın.

Harika bir açıklama olmus. Ve Samsung Galaxy'de kasma olayını ben de dün aksam bir uçak simülasyon oyununda yaşadım. 10 dakikadan sonra saniyelik bi kasıntı baslıyo, cok rahatsız edici degil ama cihaz yorulduğunu hissettiriyo sanki.
    iPod 'da ise hiç bi uygulamada bunu yasamadım :)
    Ve en önemli konu, kulaklıkla müzik dinlemelerde iPod samsung'u ciddi ciddi katlıyo..

• Bende bir iPod kullanıcısı olarak acayip memnunum. Kesinlikle sıkılmayacağınızı temin ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi22

quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

ipod artıları
    çözünürlük mükemmel , uygulamalar harika , dizayn incelik 10 numara ve aşırı büyük değil tam olması gereken boyutta
    eksileri : bluetooth dan sadece internete baglanabiliyorsun , gps yok , kameralar çok kötü

samsung da bunların tam tersi samsung aldıgında arabada kullanılcaksa en büyük artısı GPS olması

apple demişki paran varsa 64 yoksa 8 ben 8 aldım mutluyum
    samsung demişki ben 8gb hafıza koydum microsd kart yuvasıda koydum ne kadar yeterliyse kendine göre ayarla

Cogu yerde katiliyorum ama galaxy'i bu kadr ezmene gerek yok. Onda da ipoddaki guzel oyunlarin cogu var. Ve en onemlisi Android'in serbestligi var. Ama iPodun inceligi,dizayni, ekran kalitesi ve boyutunun uygunlugu bence de almak icin sebep ;)

Serbestlik her zaman iyi değildir.Çok açık olur.Virüs bilmemne derken hop cihaz açılmaz.Sıfırdan yazılım atarsın ancak düzelir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.