Şimdi Ara

işlemci fanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar aradim tarafim forumu bi bilgi bulamadim o yuzden yeni konu actim bi hatam varsa kaldirabilirsiniz konuyu.

anakart asus amd a8 7600
    16gb ram
    harici 2gb ekran karti
    1tb harddisc

islemci fanım bozuldu traktor gibi ses cikarmaya.basladi actim kasayi bi sonuyo bi yavasliyor duracak derecede hemde. fani söktüm yeni fan alcam ama bu anakartimin soket a2 a3 mudur.nedir onemliymis sanirim o yuzden benm anakarta 8cm lik nasıl bir.fan almam gerekiyor kac gundure ugrasiyorum lutfen yardim.

anakartimin resimleri budur soktugum fan 8cm lik 12 volt 0.40amper bi fan ustunde bu bilgiler var. ben simdi nasil bi fan alcam neye dikkat etcem tesekkurler iyi forumlar.
    işlemci fanı
    işlemci fanı
    işlemci fanı
    işlemci fanı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 8cm cpu fanı veya 4 pinli herhangi bir fan alıp takabilirsin.
  • bende oyle dusunuyordum ama magazada ki eleman anakart m3 mu yok a2 mi gibi degisik sorular sordu kafam karisti. bende sen gibi dusunuyordum ama

• benmetin16 B kullanıcısına yanıt
    İşlemciniz FM2+ soket. Ancak AMD'nin son çıkardığı AM4 soket dışındaki tüm soketleri "soğutucu bakımından" aynıdır. Yani, AM2 sokete uyumlu diye satılan (muhtemelen eski model) bir soğutucuyu, AM3 ya da FM1 ya da FM2 gibi soketlerde de kullanabilirsiniz. Elinizdeki herhangi bir AMD soğutucu (soğutucu modeline göre değişmekle birlikte) sadece yeni çıkan AM4 sokete uymayabilir.

Diğer yandan, soket tipi, komple soğutucu (soğutucu bloğu) alacağınız zaman önemlidir. Sizin durumunuzdaki gibi; soğutucu bloğu değiştirmeden, sadece fanı değiştirme durumlarında "soket tipi nedir?" şeklinde bir soru sorulması gereksiz, saçma, hatta bunu bir teknoloji mağazası çalışanı soruyorsa akıllara zarar bir durumdur

Fan seçerken de amper değerini kafanıza takmayın. Voltajı da aynı şekilde :) Fanların hemen hepsi 12 volttur zaten (12volt olmayanını da siz isteseniz de kolay kolay bulamazsınız piyasada)
    Fanın çapı, kalınlığı, RPM&CFM&dB(A) değerine bakarak bir model seçebilirsiniz. Bir de PWM bağlantılı olursa iyi olur (Anakartın otomatik hız kontrolü yapması için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 27 Temmuz 2017; 10:53:0 >

• ehhalil kullanıcısına yanıt
    simdi oldu kardeş bilgi için cok tesekkur ederim. evet magazadaki eleman sordu o soruyu hatta git.anakartin resmini cek oyle.gel dedi 🙄 8cm 4 pin bi fan alsam isimi gorur.demek cok tesekkur ederim yardimin icin 🙏🙏🙏

• Rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.