Şimdi Ara

işlemci için SIVI soğutma tavsiyesi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    gerçek 500 watt diye almıştım, tabi vatan bilgisayar satıcısı doğru dediyse, pek araştırmadım psu yu. sıvı soğutma takarsam kaç watt lık bir psu önerirsiniz.

şuanki soğutucum pek işe yaramıyor, ya da uyarı kısmında bir sıkıntı var. işlemci 65 dereceyi gördü diyor, böyle bir uyarı yazısı çıkıyor.
    acaba bunun sebebi macun sürmem gerektiği için mi? baya oldu gerçi macun sürmeyeli. bir macun sürüp öyle de deneyeceğim.

eğer macun işe yarasa bile, ancak yine de soğutucu yetersiz gibi geliyor bana.
    o yüzden sizden bir sıvı soğutma önerisi bekliyorum. iyi bir soğutucu olsun bi kere alayım düşüncesindeyim.

sıvı soğutma için bütçe 250-350 lira arası. psu konusunda bir arkadaş yardımcı olacak, 650 ve 700 wattlık varmış. 650 yeterli derseniz onu takarım.

• coolmaster + thermaltake + zalman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abraham1 -- 22 Mart 2016; 0:23:05 >
  • flood oldu kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abraham1 -- 22 Mart 2016; 0:22:46 >
  • kocaefe88 K kullanıcısına yanıt
    sıvı soğutmaya gerek yok. Bu yeter de artar
    http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-nic-c4-775115011555613662011am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html?srt=UP#genel-bakis
    sisteme gerçek 500w yeter fazlası boşa olur.
  • NZXT Kraken X61

işlemci için SIVI soğutma tavsiyesi???

edit: bütçeyi görmemişim üzgünüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imOKAY -- 22 Mart 2016; 7:51:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deatless22

sıvı soğutmaya gerek yok. Bu yeter de artar
    http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-nic-c4-775115011555613662011am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html?srt=UP#genel-bakis
    sisteme gerçek 500w yeter fazlası boşa olur.

sıvı soğutmaya gerek yok demişin. yalnız şuan kullandığım soğutucuya da yeterli denilmişti. yetersiz gibi geliyor bana nedense.
    neye göre sıvı soğutmaya gerek yok dedin. açıklayabilir misin?
    o soğutucu daha mı iyidir yakın fiyatlı (50-100lira önemli değil) sıvı soğutmalara göre. hangisi iyidir? biraz açıklama yapabilcek varsa fena olmaz. tabi anlayan varsa cevaplasın lütfen, (hangisi iyi soğutur kısmını anlayan ve bilen).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 22 Mart 2016; 16:05:31 >

• H100i v2 amazonda vergisiz 350tl trde eski versiyonu h100i gtx 500tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kocaefe88 K kullanıcısına yanıt
    Corsair Hydro Series H100i v2 alabilirsiniz.

http://www.amazon.com/Corsair-Series-Extreme-Performance-CW-9060025-WW/dp/B019EXSSBG
  • fiyat performans olarak sıvı soğutmada şuan en iyi bu var

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10487

senin amd 8320 işlemcini %100 yük altında 60-65 derece civarında çalıştırır ki %100 yükü sadece test programları ile görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StarForce
    senin amd 8320 işlemcini %100 yük altında 60-65 derece civarında çalıştırır ki %100 yükü sadece test programları ile görebilirsin.

hocam yarın bi termal macun alacam, yeniden montajlayıp deneyeceğim. bi etkisi olacak mı bakacam.
    ancak şuan hangi oyna girsem, 65 derece görüyorum işlemci sıcaklığı uyarısı olarak.
    çalışmasında sıkıntı yaşatır mı diye insanda şüphe uyandırıyor. ama uzun süredir bu şekilde kullanıyorum henüz bozulan veya performans düşüklüğü yok pc de.
    asus un AI Suite II programından geliyor galiba uyarı. amd 8320 kullanan ve pc den iyi anlayanlar daha iyi bilir gerçi. niye öyle bi uyarı geliyorsa.
  • amazon, gittigidiyor tarzı bir site mi?

ayrıca bu forumda teknobiyotik hakkında olumsuz görüşleri olanlar var, güvenilir mi?

yorumlarınıza bakıyorum. ay başı bi soğutucu alacam muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 22 Mart 2016; 17:50:17 >
  • ÖNCELİKLE POWERINA GELİRSEK POWERIN İYİ YETERLİ XIGMATEKIN URUNLERINI SEVERIM.
    HYPER T4 E GELECEK OLURSAK AMD İÇİN YANLIŞ SEÇİM ÇÜNKÜ EKRAN KATINA BAKIYOR EGSOZ FANINA BAKMADIĞI İÇİN HAVA AKIŞINI BOZUYOR.
    SIVI SOĞUTMADA UCUZ VEYA KALİTESİZ ÜRÜNLER BAŞINA İŞ AÇMA İHTİMALİ YÜKSEK AŞIRI BİR O.C YOKSA TAKMAK MANTIKSIZ.
    BEN 8320 YE 450 550TL O.C İÇİN YATIRIM YAPILMAZDIM AÇIKÇASI.
    1 COOLERMASTER 612 TAVSİYE EDERİM EGSOZ FANINA BAKAR HAVA AKIŞINI BOZMAZ 6 ADET ISI TAŞIYICI BAKIR BORU VAR
    http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-venus-intel-7751155115613662011-am2am3fm1-islemci-sogutucu.html#genel-bakis
    2 ZALMAN 14X ULTRA SESSİZ EGSOZ FANINA BAKAR HAVA AKIŞINI BOZMAZ 6 ADET ISI TAŞIYICI BAKIR BORU VAR.
    http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-ultra-sessiz-77511555613662011am2am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html
    3 XIGMATEK VENÜS
    http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-venus-intel-7751155115613662011-am2am3fm1-islemci-sogutucu.html

BU 3 ÜRÜNDE FİYATINA GÖRE EN MANIKLI OLAN SEÇENEKLER.

KASANIN HAVA AKIŞI İÇİN MİNİMUM ÖN KISMA 1 ADET İÇERİ HAVA VEREN FAN .ARKA KISMA DA DIŞARI HAVA VEREN FAN, BU FANLARLA AYNI YÖNE HAVA
    AKŞI YAPACAK ŞEKİLDE BU SOĞUTUCULARDAN BİR TANESİNİ TAKARSAN ORTA SEVİYE O.C BİLE YAPSAN SORUN YAŞAMAZSIN.

• metekmete kullanıcısına yanıt
    eski kasayı yeni değiştiriyorum yenisi imzamda 3 fan takılı gelcek yine de bir kontrol edicem fan yönünü, eski kasa zaten hava akışı felan olan bi kasa değildi.
    egzos olayına dikkat edicem. bi soğutucu değiştirme olayına da gidecem büyük ihtimalle.
    bi de macun yenileme vakti gelmişti zaten :D
    t4 den de memnun değilim açıkçası. hiçbi yerde tavsiye etmemenizi öneririm :D
    egzos konusuna gelirsek, benim kasada T4 nedense yukarı üflüyor havayı, yani hava akışı yönünden sıkıntı yok gibi ama bu sefer psu ya üflüyor yani arka çıkışa bakmıyor. yani kasa iç dizaynı kasadan dolayı gerçekten kötüydü eski kasaya montajlamıştım. ilk montajında dikkat etmemişim o konuya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 23 Mart 2016; 16:21:13 >
  • T4 ZATEN SIKINTI SENİNDE DEDİĞİN GİBİ TAVSİYEDE ETMEM ZATEN.BENİM FAFORİM O KILANSMAN DA COOLERMASTER HYPER 212 EVO
    T4 MECBUREN,ZORUNLU,HATTA EL MAHKUM OLARAK YUKARI BAKITMAK ZORUNDA KALIYORSUN
    212 EVODA BÖYLE BİR SIKINTI YOK.
    KASANIN ÜST TARAFINA BAKITINCA MECBUREN SOĞUTUCU EKRAN KARTINA PARALEL KALIYOR HAVA AKISINI KESİYOR VE REMLERİDE KAPATIYOR FARK ETTİYSEN.
    BİR DE SANA TAVSİYE ETTİĞİM SOĞUTUCULARDA 6 ADET ISI TAŞIYICI BAKIR BORU OLACAK.
    FAZLA MALİYET YAPMADAN SORUN YAŞATMAYACAK BİR ÇÖZÜM OLACAK SANA İNŞ.
    AMA KARŞILIĞINDA BİR ADET HAYIR DUA NI ALIRIM

• metekmete kullanıcısına yanıt
    vallahi şöyle diyim, yeni kasadan gayet memnun kaldım. imzama ekledim.
    hala t4 takılı kasada tabi bunun sebebi piyasayı iyice araştırmadan pahalı bir çözüm bulmamaya gayret ettim.
    yeni kasada T4 ün performansı arttı. 1. sebebi termal macun değişimi ve tozlarını temizlemiş olmam, 2. sebebi de hava akışı olan yeni kasa.
    şuanda T4 yukarı üflüyor sıcak havayı ve kasanın yukarısı da arkası da egzoz fanlı. yani tamamen ferah, psu alt kısımda.

tabi oc yapmaya yeterli değil bu T4, işlemciyi anca 3.750 ghz de çalıştırabiliyorum (sıcaklık değerleri 55-60 civarı oyunlarda) . sıvı soğutma daha iyi bir oc imkanı bulacağım için tavsiyeler istedim. yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

400 liraya corsair h80i gt modelini aldım. kargo bekliyorum :D
    bütçenin 50 lira üstü o kadar fark etmez. sonradan fark ettim ayrıca, bu kasaya 240mm radyatör sığmıyormuş. iyiki incelemeden almamışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 11 Mayıs 2016; 3:18:29 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.