Şimdi Ara

İşlemcide uçtumu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 ay kadar önce enermax'ın yeni bi psu'sunu aldım.İlk gördüğüm 6 pinlik güç girişini pci-ex'e taktım,açtım makinayı kokuttu ortalığı,dedim yaktık.Sonra farkettimki aldığım psu server board'ları içinmiş ve o 6 pinlik giriş server boardlarına özel bir güç girişiymiş;12V yerine ekran kartına 3.3V vermiş oldum ve yandı haliyle 1900XTX.

Sonra arkadaştan başka sağlam bi ekran kartı aldım(güç girişine ihtiyaç duymayan bi model) denemek için;taktım bu seferde pci-ex slotunun yanındaki bir iki bişey yandı,anakart yandı yani.Yolladım anakartı KONT'a neyse garantiden tam 1 ay sonra değiştirdiler yenisiyle(hatta bir üst modeliyle) geldim bağladım sistemi,görüntü yok...(sağlam olduğunu düşündüğüm ekran kartıyla ve başka çalıştığını bildiğim psu ile,farklı farklı ram'lerle bağladım).

Arıza nerede? İşlemcide mi uçmuş?

-Anakart bip sesi vermiyor.
    -Fanlar dönüyor. (Ekran kartı dahil)
    -Kuzey köprüsü ısınıyor.
    -Ekran kartı ısınıyor.
    -İşemci ısınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.METAL -- 24 Temmuz 2008; 13:34:30 >

• Yok mu yorum?
  • Neyin sakat olduğunu bulmanın kesin çözümü parçaları tek tek değiştireceksin.....Bir bilgisayarcı yada arkadaşından işlemci ayarla ve tak bakalım senın sisteme....

çalışırsa senın işlemcin de uçmuştur

Umarım işlemcine bişey olmamıştır ..Büyük geçmiş olsun
  • Sağol;bencede bir bilgisayarcıya gidip küçük bir antlaşma yapmam lazım,elindekileri parçaları bir 10-15 dakika kullanabilmem için.Hiç AMD sistem kullanan arkadaşım yok yaw,mecbur dediğim gibi 15 dakkalık kiralıcam artık 10-15 lira veririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.