Şimdi Ara

Istanbulda 5 yasında 5 parca boyalı araç normal midir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

arkadan mercedes vurdu suçlu mercedes tampon değişti

arkadan tuscon vurdu yine o suçlu bi kaç çizik oldu yaptırmadım

arkadan x5 vurdu tamponumda bir delik var artık yine karşı taraf suçlu

önüme koşarak gelen yaya çarptı. Suçlu yine ben değilim hatta özür bile diledi hastane masrafını vermeye filan kalktı kaskodan tampon, kaput ve ön cam değişti. Kadından daha fazla hasar aldı aracım

dar bir parktan çıkarken sürttüm boyasız göçük düzeltme yapılacak

gibi gibi..

Ama aracım tıkır tıkır gittim 4 amortisör değiştirdim, yazlık kışlık lastiklerim var, bakımını zamanında ve tam sentetik yağ ile yapıyorum.

Boyasız olup bakımsız araç almaktansa boyalı almayı tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Istanbul diye ayırmaya gerek yok. 10 yaşında olup boyasız arabada var. Benim aracın 5 yaşında ve sadece 1 parca boyası var. Kapalı garajı varsa trafiktede acemi değilse çok sıkıntı olmaz. Sonuçta istanbul da millet çarpışan araba niyetine kullanmıyor...

Kapalı garajım var. Kapalı garajın var diye carpmayacaklarının garantisi yok. Avm lerde kapıyı sert acar kapıyı carpar. Arabanın arkasına yanasırken surterek yanastırır. Ailecek bir yere gidersin sokaga parkedersin yine carpar.

Siz heralde arabayı kapalı garajdan cıkartmıyorsunuz. Bir arkadasta yazmıs yukarıda. İstanbul da hele de 5 10 yasında boyasız araba bulmak karhanede vs bulmaya benzer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendi arabalarımı düşününce normal geliyor, hiçbirini ben yapmadım, sen dur bekle birileri gelip batırıyor arabanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

quote:

Istanbul diye ayırmaya gerek yok. 10 yaşında olup boyasız arabada var. Benim aracın 5 yaşında ve sadece 1 parca boyası var. Kapalı garajı varsa trafiktede acemi değilse çok sıkıntı olmaz. Sonuçta istanbul da millet çarpışan araba niyetine kullanmıyor...

Kapalı garajım var. Kapalı garajın var diye carpmayacaklarının garantisi yok. Avm lerde kapıyı sert acar kapıyı carpar. Arabanın arkasına yanasırken surterek yanastırır. Ailecek bir yere gidersin sokaga parkedersin yine carpar.

Siz heralde arabayı kapalı garajdan cıkartmıyorsunuz. Bir arkadasta yazmıs yukarıda. İstanbul da hele de 5 10 yasında boyasız araba bulmak karhanede vs bulmaya benzer

Ben garantisi var demedim. 5 yıldır hee gün köprü trafiğinde servislerle cebelleserek aracı kullanıyorum. Dikkatsiz olsam veya yol vermemek adına hirsima yenilsem benim aracimda 5 parca boyalı olurdu. Avm de kapıyı sert açmakla araba boyanmaz bi pasta bi göçük düzeltme işlem tamam. Bu işlerde sansta var her kazada sürücü hatalı olmaz. Gelip vuradabilirler. Benim 1 parca boya var Ama ben hatalı degildim geldi bir servis caprti mesela. 10 yaşında boyasız araç imkansız degil. 10 yıl kullanipta 1 parca lokal boyalı araba satmisligimiz da var :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

quote:

Ben garantisi var demedim. 5 yıldır hee gün köprü trafiğinde servislerle cebelleserek aracı kullanıyorum. Dikkatsiz olsam veya yol vermemek adına hirsima yenilsem benim aracimda 5 parca boyalı olurdu. Avm de kapıyı sert açmakla araba boyanmaz bi pasta bi göçük düzeltme işlem tamam. Bu işlerde sansta var her kazada sürücü hatalı olmaz. Gelip vuradabilirler. Benim 1 parca boya var Ama ben hatalı degildim geldi bir servis caprti mesela. 10 yaşında boyasız araç imkansız degil. 10 yıl kullanipta 1 parca lokal boyalı araba satmisligimiz da var :)

Valla bizde ki kutup ayısı sansı o zaman ;) Bende son aracımı aldıgımdan beri daha bir kez vurmadım. Hep vurdular. En son evvelsi gün avm de iken tampona sürttürerek geçmis.

Arkadan iki kere vurdular. Yaptırmadım. İkincisinde boya catlamıs suan öyle kullanıyorum.

Sunu da belirteyim. Kapı göcüklerinin bircogu pasta ile düzelmiyor. Pasta zımpara görevi sadece. Adam öyle bir vuruyor ki altında ki beyaz astarına kadar cıkıyor. Kapılar tampon gibi plastik degil cünkü. Pasta ile kurtulmuyor.

Kapılarda olan derin cizikleri bile cikarmıyor pasta. Anca ufak yüzeysel cizikler. Pasta cila cözüm degil yani. Mecbur ya lokal ya tamamen boya.

• İstanbulda yasiyorum, aracim 10 aylik.. Kaza yapmadim, kimseye surtmedim.. Aracim hem is hem de evde otoparkta duruyor.. Aracim 6-7 cizik var, pastayla cikmayan.. Ayrica kapim gocuk.. Motor kaputu ve tavaninda cizik var, kasitli cizmisler.. Sozum o ki istanbulda hersey normal.. Otoparkta bile hasat oluyor arac

• Valla hocam hiç aldırış etme 5 ay önce Corsa D aldım 2008 model arkadaşımdan satın aldım. Araçta 7 tane hasar kaydı var totalde 4000 TL yapıyor. En büyük hasarı sağ çamurluk ve fark değişmiş. Arka tampon değişmiş. Bi kaç lokal boyası var. Bunlar size çok birşey kaybettirmez. O yüzden aracı görüp beğenirseniz ve uygun gelirse aldırış etmeden alın derim.
  • K.B.R.O kullanıcısına yanıt
    Kapı gocuklerine şaşırdım doğrusu belki benim aracın jip ve plastik kapı kuşakları olduğu için fazla denk gelmedim. Aslında benim aracın 4 tarafida plastik kuşak döndüğü için allah korusun kaza olmadığı sürece ufak çizikler beni uzmuyor. Güzelliği sanayide az bi zımpara ve plastik boyasıyla surtmelerden kurtuluyorum. Ama boyayı alacak kadar sert kapı vuranları tebrik etmek lazım. Size de tavsiyem ufak tefek çizikler için koca bir kapıyı boyatmayin derim. Bizim insanımız boyalı alacağına ufak tefek vurugu ama boyasız arabayı tercih eder...

• Valla kendi arabamıza bakınca doğal geliyor

Ön ve arka tampona sürtenler/vuranlar ve annemle benim küçük vuruklarımız
    Çizikler ya da alttaki ezikler vs.

Bunları tamir ettirsem ön tampon değişmiş, çamurluk işlem görmüş, kapıda lokal boya olucak
    Yürüyende sıkıntı yok diye ellemiyoruz arabayı. Özetle doğaldır bence.
  • Curuze hb 1.6 lzt

• 161907 kullanıcısına yanıt
    2008 combo sattik gecen sene full cizik tampon koruma demiri vurula vurula tampona girmis halde boyasizdi alicisi 10 dk bakti inceledi aldi arac boyasiz

• çoğu kişi mecbur kalmadıkça aracını boyatmaz.
    mecbur kalacak kadar büyük bir olay olduysa o araç şüpheli duruma düşüyor.
    çünkü ustalarımız asla ve asla orjinali kadar sorunsuz tamirat yapamıyor.

ben önceki 2 aracımı da istabul dışından aldım.
    10 yıl istanbul dışında boyasız gezen arabaya 2 yılda istabulda 3 kere yolda çarptılar.
    ev otoparkından iş otoparkına kullanmama rağmen oldu bunlar.

istanbul şartlarında boyasız kalması biraz zor. önemli olan boyanın sebebi.
    boyanan parçayla ilişkili kısımlarda ileride sorun çıkabileceğini bilerek aldıktan sonra bir sıkıntı olmaz.
  • Bir Allahın kulu da çıkıp demiyor ki arkadaş aracın motoruna, mekaniğine vites kutusuna baktırayım, millet kafayı boyayla yemiş diyecek söz yok.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.