Şimdi Ara

İstatistik ( MEDYAL ) Nedir? Nereden Bulabilirim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Üniversite öğrencisiyim, istatistik dersi alıyorum..

İstatistik le ilgili çok eski bir konu var MEDYAL diye. Güncel kitapların hiç biri bu konu hakkında bir anlatım yapmamış. Hatta, Günümüzdeki nadir hocalar dışında ki istatistik hocaları da bu konudan bi haber. İstanbul' un önde gelen üniversitelerde ki İstatistik hocalarına gidip bizzat sordum. Malesef hiç biri bilmiyor. Medyan olmasın diyorlar ? :)

MEDYAL 'ın ne olduğunu nasıl öğrenebilirim? Bilen, eden, gören var sa çok sevinirim.

iyi forumlar.

İstatistik ( MEDYAL ) Nedir? Nereden Bulabilirim? İstatistik ( MEDYAL ) Nedir? Nereden Bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StoneOfLife -- 30 Nisan 2015; 16:07:59 >

• Siz konuyu nerede duydunuz acaba? Kitaplarda basım yanlışı olmasın? Medyal ve medyan benzer kelimeler biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Medyan(Ortanca Terim)'dir o. İstatistik mezunuyum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SolSerçe

Siz konuyu nerede duydunuz acaba? Kitaplarda basım yanlışı olmasın? Medyal ve medyan benzer kelimeler biraz

Merahablar,

İticu de okuyorum, İstatistik hocamız Prof. Dr. Ateş Vuran' dan duydum ve kendisi bize bu konuyu ödev verdi. Haliyle güzel de bir not vaat etti.

Çok eski bazı istatistik kitaplarında bulabilirsiniz dedi. Yazım yanlışı yoktur Medyan ın ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Aradağım konu Medyal dir. Pek te umutlu değilim bulabileceğim den ama yinede aramadım demem ve insan gerçekten de merak etmeye başlıyor. Kafamı kurcalıyor. En kötü Hoca anlattığında sizlerle paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StoneOfLife -- 25 Nisan 2015; 15:19:25 >
  • Üniveriste kütüphanesinde mutlaka vardır. İTÜ kütüphanesi de bir hayli büyük bir kütüphane, teknik bilgi yuvası. Sizin Okul kütüphanesi hakkında bir şey sorabilir miyim bu arada ?

• quote:

Üniveriste kütüphanesinde mutlaka vardır. İTÜ kütüphanesi de bir hayli büyük bir kütüphane, teknik bilgi yuvası. Sizin Okul kütüphanesi hakkında bir şey sorabilir miyim bu arada ?

İticu -> İstanbul ticaret Üniversite'si. Yanlış anladın sanırsam, eğer doğruysa elbette sorabilirsin.

Bu akşam yazarım ne olduğunu, hoca anlatır büyük ihtimal.

• StoneOfLife kullanıcısına yanıt
    Kitaplara biraz meraklı biriyim. Roman tarzı değilde bilgi içeren; tarihi kitaplar. Üniversite kütüphaneleride öğrenci ve Öğretim Üyesinden başka almıyor. Nasıl içeri girebilirim ? Üye tarzı birşey hakkında bilgi veren düzgün yer yok da.
    Bu arada medyalin ne demek olduğunu öğrendiniz mi ?

• quote:

Kitaplara biraz meraklı biriyim. Roman tarzı değilde bilgi içeren; tarihi kitaplar. Üniversite kütüphaneleride öğrenci ve Öğretim Üyesinden başka almıyor. Nasıl içeri girebilirim ? Üye tarzı birşey hakkında bilgi veren düzgün yer yok da.
    Bu arada medyalin ne demek olduğunu öğrendiniz mi ?

Öğrenci Misafiri olarak giriş yapabiliyorsunuz, bunun için elbette içeride bir öğrenci tanıdığınız olması gerekli. Okulda bulunduğum günlerde giriş yapmak isterseniz yardımcı olabilirim.

Bildiğim kadarıyla, çoğu üniversite, kütüphanesinden faydalanmak isteyen kişilere bir sorun çıkartmıyor. Önümüzdeki salı günü unutmazsam güvenliğe sorar, sonrada size bu konu için dönüş yapabilirim.
    Eskiden kütüphaneleri pek sevmezdim de, insan ilgi duyduğu şeyler hakkında geniş bilgi içeriğine sahip kitaplar bulunca çok mutlu oluyormuş onu anladım :)

Medyal' in ne olduğunu öğrendim. Yazılarımı edit' leyip paylaşacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.