Şimdi Ara

İşte Gururumuz TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ (Resimli) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
4.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rajeesh

uçak yazılımının abd e ait olması uydu ile yönlendircek savaşta 1 tuşla uçağımızı düşürecek demek değil.

bizim uçakların ve hava savunma sistemlerinin yazılımları ABD yapımı. Onları kapattılar mı hava kuvvetleride savaşamadan gitti zaten (Böyle şey mi olur demeyin folkland savaşında Arjantin'in füzeleri ABD yapımıydı. Bunlar İngiltere'ye karşı kullanılmak istendiğinde hepsi bloke edildi. Kendi uçağını, tankını, füzeni yapamazsan olacağı budur).

bir arkadasin baska bir konuda yazisi.okuda anla
  • quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

Bu uçaklar gibi daha çokk çeşitler varda koymadım bu kadarı yeter diye.

yf23blackwidow:

İşte Gururumuz TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ (Resimli)

a10thunderbolt:

b1lancer:

b2spiritstealth:

eurofightertyphoon:

f117nighthawk2:

F18

F201

F22

F23

F35

f102deltadagger

f111aardvark3

harrier11

MİG 314

MİRAGE 3

panaviatornado2

SU32:

Biz daha devam edelim f16 ları modifiye etmeye.

Amma övünüyorsun amerikalıların hava kuvvetleriyle uzaktan görme yok onların birçok uçak modeli var yok onlar daha iyi diyerek olmaz bu iş çocukça yorumlar bunlar bir kere dünya orduları arasında en iyi eğitim türk ordusunda veriliyor diğer ülkeleri bile bize personel yolluyor eğitim için ayrıca amerika hava kuvvetleri dünyanın en iyi hava kuvvetlerindendir tabiki güçlü gözükecekler ama türk ordusunu çok düşüyorsunuz

• her uçağın kendine göre özellikleri var f16nın manevra kabiliyeti çok yüksek bu sebeple it dalaşında yani havaya karşı saldırı ve savunmada başarılı diye biliyorum birsürü uçak çeşidi var ama hepsi ayrı amaca hizmet ediyo neyi tartışıyorsunuz ki b2miz yok diye güçsüzmüyüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cait -- 20 Mart 2011; 15:56:51 >
  • Başka ülkelerden aldığımız şeylerle show yapmak çok ilginç gerçekten :) İsrail yada Abd salakmı o uçakların içlerine bi çip koyuyorlar ve istedikleri anda uydudan o uçakları düşürebilirler o güce sahipler o çiplerin kırılmasını sadece ve sadece aselsandaki bi kaç mühendis yapabilirdi ama onlarda öldürüldüler,düşün benden silah alıyorsun ve beni o silahla vuruyorsun ben o silahı satmadan önce önlemimi çoktan almış olurum o kadar salakmıyım,bizim askeriye neden gelişmiyor çünkü saçma askere gidiyorsun komutanından nefret ediyorsn b hata yapıyorsun adam sana git çöp tenekesine selam ver diyiyor vamı böyle bişey ya ? ondan sonrada gel vatan için savaş insanda şevk kalmazki komutan sandalyeye oturuyor sandalye kırılıyor diye sandalyeyi kelepçeliyorlar gerçekten komedi :)) o kadar şehit var kaç komnutanın umrunda,komutan helikopterle karısını çocuklarını gezdiriyor ama bzim bi askerimiz yaralı oldugu zaman onun için helikopter yollanmıyor varmı böyle bişey ? önce kendi askeriyemizin içindeki adamları yok etmeli ondan sonra düşmana karşı savaşma gücüne ulaşmalıyız,saçma sapan mantıksız şeyler kalkmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

uçak yazılımının abd e ait olması uydu ile yönlendircek savaşta 1 tuşla uçağımızı düşürecek demek değil.

bizim uçakların ve hava savunma sistemlerinin yazılımları ABD yapımı. Onları kapattılar mı hava kuvvetleride savaşamadan gitti zaten (Böyle şey mi olur demeyin folkland savaşında Arjantin'in füzeleri ABD yapımıydı. Bunlar İngiltere'ye karşı kullanılmak istendiğinde hepsi bloke edildi. Kendi uçağını, tankını, füzeni yapamazsan olacağı budur).

şu efsaneyi 70 milyon biliyor tsk bilmiyor sanki abd yapımıysa türkiyeninde bu yazılımları kendi lehine çevirecek aklı vardır değilmi vatandaş akıllı bizim ordu gerizekalı sanki yazılımları kırsalar bağıracaklar abdnin yazılımını kırdık artık kendimiz yönetiyoz diye. töbe yarabbim

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Başka ülkelerden aldığımız şeylerle show yapmak çok ilginç gerçekten :) İsrail yada Abd salakmı o uçakların içlerine bi çip koyuyorlar ve istedikleri anda uydudan o uçakları düşürebilirler o güce sahipler o çiplerin kırılmasını sadece ve sadece aselsandaki bi kaç mühendis yapabilirdi ama onlarda öldürüldüler,düşün benden silah alıyorsun ve beni o silahla vuruyorsun ben o silahı satmadan önce önlemimi çoktan almış olurum o kadar salakmıyım,bizim askeriye neden gelişmiyor çünkü saçma askere gidiyorsun komutanından nefret ediyorsn b hata yapıyorsun adam sana git çöp tenekesine selam ver diyiyor vamı böyle bişey ya ? ondan sonrada gel vatan için savaş insanda şevk kalmazki komutan sandalyeye oturuyor sandalye kırılıyor diye sandalyeyi kelepçeliyorlar gerçekten komedi :)) o kadar şehit var kaç komnutanın umrunda,komutan helikopterle karısını çocuklarını gezdiriyor ama bzim bi askerimiz yaralı oldugu zaman onun için helikopter yollanmıyor varmı böyle bişey ? önce kendi askeriyemizin içindeki adamları yok etmeli ondan sonra düşmana karşı savaşma gücüne ulaşmalıyız,saçma sapan mantıksız şeyler kalkmalı.

Yaralı askeri için helikopter gönderilmez olur mu ya. Nereden uyduruyorsunuz böyle şeyleri

• Hava kuvvetlerinde malesef abd en iyisi bu arada hiç sevmem srfzleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Başka ülkelerden aldığımız şeylerle show yapmak çok ilginç gerçekten :) İsrail yada Abd salakmı o uçakların içlerine bi çip koyuyorlar ve istedikleri anda uydudan o uçakları düşürebilirler o güce sahipler o çiplerin kırılmasını sadece ve sadece aselsandaki bi kaç mühendis yapabilirdi ama onlarda öldürüldüler,düşün benden silah alıyorsun ve beni o silahla vuruyorsun ben o silahı satmadan önce önlemimi çoktan almış olurum o kadar salakmıyım,bizim askeriye neden gelişmiyor çünkü saçma askere gidiyorsun komutanından nefret ediyorsn b hata yapıyorsun adam sana git çöp tenekesine selam ver diyiyor vamı böyle bişey ya ? ondan sonrada gel vatan için savaş insanda şevk kalmazki komutan sandalyeye oturuyor sandalye kırılıyor diye sandalyeyi kelepçeliyorlar gerçekten komedi :)) o kadar şehit var kaç komnutanın umrunda,komutan helikopterle karısını çocuklarını gezdiriyor ama bzim bi askerimiz yaralı oldugu zaman onun için helikopter yollanmıyor varmı böyle bişey ? önce kendi askeriyemizin içindeki adamları yok etmeli ondan sonra düşmana karşı savaşma gücüne ulaşmalıyız,saçma sapan mantıksız şeyler kalkmalı.

kardeş anladığıma göre sen liselisin allah için askere gittin mi de böyle yorumlar yapabiliyorsun yaptığın iftiradır terbiyesizliktir bir insan kendi ordusuna bu kadar düşman olabilir bizim mühendislerimiz ordumuz mal mı da çipli uçakları alacaklar ve bunu bile bile hiçbirşey yapmadan kulanacaklar uzaktan bilmeden etmeden yorum yapıyorsun ama size söz dinletilmez resmen kendi ordunuzun düşmanısınız sizin gibiler oldukça bizim ordumuz güç kaybeder zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypérion

quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

Bu uçaklar gibi daha çokk çeşitler varda koymadım bu kadarı yeter diye.

yf23blackwidow:

a10thunderbolt:

b1lancer:

b2spiritstealth:

eurofightertyphoon:

f117nighthawk2:

F18

F201

F22

F23

F35

f102deltadagger

f111aardvark3

harrier11

MİG 314

MİRAGE 3

panaviatornado2

SU32:

Biz daha devam edelim f16 ları modifiye etmeye.

Amma övünüyorsun amerikalıların hava kuvvetleriyle uzaktan görme yok onların birçok uçak modeli var yok onlar daha iyi diyerek olmaz bu iş çocukça yorumlar bunlar bir kere dünya orduları arasında en iyi eğitim türk ordusunda veriliyor diğer ülkeleri bile bize personel yolluyor eğitim için ayrıca amerika hava kuvvetleri dünyanın en iyi hava kuvvetlerindendir tabiki güçlü gözükecekler ama türk ordusunu çok düşüyorsunuz

Hayır sakın yanlış anlama ben türk mehmetçiğini dünya ile kıyaslayamam bile bizim askerimiz dünyadaki en cesaretli askeridir zaten buna kimse bişey diyemiyo ama konuyu açan arkadaş 1 tane helekopter koymuş başlığada gurumuz yazmış bazılarıda alet edevat olarak durumumuz iyi demiş ben bu tür laflara sinir oluyorum. Alet edevat iyideğil işte. Mesela biz f16 ile 5 km de hedefe kitlenip ateşleme yapılıyosa amerikadaki yeni uçaklar 15 km den hedefe kitleniyo. Bunu bilebilede bazılarının türk ordusu çok ileri düzeyde demesi çok mantıksızlık. Bunlarla övünmek yerine çalışıp bunları kendimize biz yapalım istiyorum türk insanı çok çalışkan olmalı. Ama biz napıyoruz zerre kadar kitap okumayıp bazı olan şeylere gururlanıyoruz neredeyseler yetmez bize japonyada o spor salonlarında sığınan insanları görmüşsünüzdür dikkat ettim o zor durumda bile çocuklar bile elinde kitap okuyolardı o dar alanda.

• bi arkadaş f-16 dan daha iyi uçak yok wikipediden biraz uçakları araştrısa iyi olur f-16 hafif avcı uçağıdır ağır değil demiş türkiye nin alacağı f-35 konusunu açıklayayım bn f-35 in a b ve c olmak üzere 3 türü var biz c sinden alacağız a ve b güçlü ülkelere c ise bzm gbi ülkelere a ve b tipi f-35 dikey iniş ve kalkış yapabilirken c tipi yapamıyor bu en kolay örnek bize hep bu yapılıo iyisini onlar kötüsü biz vede bizdei f-16 ın çoğu amerikan hava kuvvetlerinden arta kalanlar
  • bakınız Fransızlara, kendi uçaklarını geliştirmişler. Rafele ve Mirage'lar savaşta kullanılıyor. Bakınız İsveç'e. İsveç adlı nispeten zayıf bir ülke bile Amerika'nın F-16 satma teklifini reddetmiş, gitmiş kendi uçağını yapmış. Uçağın adı JAS-39 Gripen.
  • hepsini satın alıyoruz. Yani hiçbir faydası yok.
  • dayım söledi askerdeki arkadasım söledi vesaire... ne adamlarsınız yav...

helikopter gavur malı olunca helikopterin yazılımıda gavur malı olur... adamlarla anlasırsanız yazılımı sizin üretmenize izin verebilrler... ya da izin vermezler..ama elinizde yazılım üretecek teknoloji olsa daha hem anlaşmadan ötürü hemde tehlikeli olmasından ötürü yazılımlarla üretici şirketin onayı olmadan oynanamaz..elin oğlundan aldığınız bir ürünü kafanıza göre sekillendiremzsiniz..bakınız ferrariye tüp taktıran türk... adamın elinden geri aldılar yanlış hatırlamıyorsam ..mantıklı olada bu..siz pcniye oyun vesaire yüklerken ya da izinsiz yazılım y
    klerken pcnin kasılır hatta donma falan yapar resatr atarsınız değilmi..bide bunları hellkopterde düşünün... helikopter düşer..hem size ekonomik kayıp olusturu hemde asıl üretivi firmaya prestij kazandırır...zaten yazılımda en öenmli parcalardan olduüğu için epk verilmez yabancılara...

bunun haricinde yeni alacağıız italyan mangustamıdır nedir helikopterinde yerli yazılım kullanılacak...italyanlar izin verdi...zaten aksi durumda satamayacakalrdı helikopteri..milgemde kullanılan yazılımlarda yerli..yazılım konusunda epey ilerlerdik....tiha daki yazılımda yerli... yine tank modernizasyonunda kullanacağımız yazılımlarda yerliyfi galiba emin değilim..ama leo 1 lerin geliştirilmesinde aselsan atış kontrol sitemleri falan kullanıldı..bu arada bu gibi pek cok teknoloji bizeisrailden gelidi..kötülüyoruz ama abd nin avrupanın pek yapmadığını yapıyorlar bize teknoloji trasnferi sağlıyorlar..

m60 modernizasyonunu israil yaptı ..savunma dergisinden hatırladığım kadarıyla nalu bile israil patentli.. tank namlusu ve zırhı üretmek bile ayrı bir teknolji...bu ikisdi içinde ilertlele sağladık..yerli zırh falanda yapılmıstı ..tr militaruy sitesinde vardı..nurol gurubu yapmıstı..zamanla dahada geliştirilir..

yavş yavaş bişiler oluyor işte..hayırlısı...

• bir ülkenin askeri gücü ancak savaşta belli olur.bize gösterilen bu eski teknoloji gibi görünen silahlara bakarak yorum yapmak yanlış bence.unutmayın Çanakkale de basit bir topla vurulmuş zamanın en teknolojik gemileri yatıyor.Bugün işler o kadar basit olmayabilir ama Türk ordusuda o zamanki gibi aciz değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Hava kuvvetlerinde malesef abd en iyisi bu arada hiç sevmem srfzleri

Bizde bunu anlatıyoruz zaten artık savaşlar öle göğüs göğüse çarpışılarak olmuyo malesef artık uçaklarla oluyo savaşlar. Göğüs göğüse olsa biz galibiz ama teknoloji işin içine girdimi bitiğiz durumumuz perişan olur. Bunlar gerçekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

http://www.trmilitary.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=19381

• Savaşların hala silah ve bombalarla yapıldığına mı inanıyosunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olasılıksız...

bir ülkenin askeri gücü ancak savaşta belli olur.bize gösterilen bu eski teknoloji gibi görünen silahlara bakarak yorum yapmak yanlış bence.unutmayın Çanakkale de basit bir topla vurulmuş zamanın en teknolojik gemileri yatıyor.Bugün işler o kadar basit olmayabilir ama Türk ordusuda o zamanki gibi aciz değil.

Al işte durum tesadüfe kalmış belki savaşta biri topu alırda atarda ve savaşı kazanırız diye niye olasılıklar var. Ya öle bi mucize olmassa. Hadi çanakkalede düşmanın denizi geçememesi hem türk gücünden hemde bu çok önemli o sarp kayalıklar yüzünden tepeye bi kaç makineli koyup düşmanı karaya çıkartmadık yani orda bile o sarp kayalar sayesinde düşmanı sokmadık bide onlar olmasaydı nolurdu sence. Şimdide işler belkii savaş esnasında değişir demek çok acı bi durum.

• işte bizim hava kuvvetlerimizde avustrlyada a-129 tipi heli alıo motorunu değiştirio t-129 yapıo bunlka övünüo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gabri3L

quote:

Orijinalden alıntı: N8

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/180793_191400957545004_185915488093551_631116_5853414_n.jpg[

İyi güzel hoşta size 1-2 bişey söylüyüm. O Helikopterlerin hepsinin chipleri Israilden geliyor. Helikopteri burda yapsak bile (zaten aselsan yapıyor) chiplerini yani bütün kontorl mekanizmasının beynini Israilden alıyoruz. Bunu nerden sallıyosun şimdi diyenler olcak. Askerde Arkadaşım Aselsanda helikopter tekniseri olarak çalışıyordu ordan biliyorum.

Ayrıca tankların bakım onarım modernizasyon ve zırlandırmasını Israil kendi yapıyor. Tankçıydım ayriyetten Nizamiye Çavuşuydum ve bişey olduğu zaman Istailli adamlar gelip yapıyolardı. O kadarki üstlerini aramıyorduk. Gelen emir böyleydi. Ama Israil Gazzeyi vurduğu zaman kıllanıp üstlerini aramak istedik. Olay Tugay komutanına kadar çıktı Bizzat geldi adamlarla konuştu adamlar "arattırmıyoruz, ararsanız gideriz" dediler ve dediklerini yapıp gittiler. Bunlar benim bizzat yaşayıp gördüklerindir.

Bu yüzdendirki bu tür şeylerden kurtulmamız lazım. Aselsan ne zaman bişeyler yapmak istedi ozaman Aselsan daki bilim adamları öldürüldü.

Edit: Yazım hatası.

quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

dayım söledi askerdeki arkadasım söledi vesaire... ne adamlarsınız yav...

helikopter gavur malı olunca helikopterin yazılımıda gavur malı olur... adamlarla anlasırsanız yazılımı sizin üretmenize izin verebilrler... ya da izin vermezler..ama elinizde yazılım üretecek teknoloji olsa daha hem anlaşmadan ötürü hemde tehlikeli olmasından ötürü yazılımlarla üretici şirketin onayı olmadan oynanamaz..elin oğlundan aldığınız bir ürünü kafanıza göre sekillendiremzsiniz..bakınız ferrariye tüp taktıran türk... adamın elinden geri aldılar yanlış hatırlamıyorsam ..mantıklı olada bu..siz pcniye oyun vesaire yüklerken ya da izinsiz yazılım y
    klerken pcnin kasılır hatta donma falan yapar resatr atarsınız değilmi..bide bunları hellkopterde düşünün... helikopter düşer..hem size ekonomik kayıp olusturu hemde asıl üretivi firmaya prestij kazandırır...zaten yazılımda en öenmli parcalardan olduüğu için epk verilmez yabancılara...

bunun haricinde yeni alacağıız italyan mangustamıdır nedir helikopterinde yerli yazılım kullanılacak...italyanlar izin verdi...zaten aksi durumda satamayacakalrdı helikopteri..milgemde kullanılan yazılımlarda yerli..yazılım konusunda epey ilerlerdik....tiha daki yazılımda yerli... yine tank modernizasyonunda kullanacağımız yazılımlarda yerliyfi galiba emin değilim..ama leo 1 lerin geliştirilmesinde aselsan atış kontrol sitemleri falan kullanıldı..bu arada bu gibi pek cok teknoloji bizeisrailden gelidi..kötülüyoruz ama abd nin avrupanın pek yapmadığını yapıyorlar bize teknoloji trasnferi sağlıyorlar..

m60 modernizasyonunu israil yaptı ..savunma dergisinden hatırladığım kadarıyla nalu bile israil patentli.. tank namlusu ve zırhı üretmek bile ayrı bir teknolji...bu ikisdi içinde ilertlele sağladık..yerli zırh falanda yapılmıstı ..tr militaruy sitesinde vardı..nurol gurubu yapmıstı..zamanla dahada geliştirilir..

yavş yavaş bişiler oluyor işte..hayırlısı...

Aynı şeylerden bahsetmişiz. Ben bundan 2 sene önce bitirdim askerliğimi. Arkadasımın (Aselsan Helikopter Tekniseri) söylediği şey bu yazılımları zaten yapabildikleri (4 sene önceki olay) ana yapmalarına izin vermedikleriydi. Eklemek istedim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.