Şimdi Ara

iTunnes 10.5 film aktarım sorunu.!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
8.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba, ismim önder ve forumunuza yeni katılıyorum.
    Yeni bir cihaz aldım iphone 3gs. Ve hemem iTunnes 10.5 i indirip
    İos 5 güncellememi yaptım. Müziklerimi resimlerimi yolladım ama
    Gel gelelim filmleri atmiyor. Total video converter ı indirip
    Full versiyona geçirdim ve indirdiğim filmimi iphone nun desteklediği
    Mp4 formatına ve h224 dü galiba onada çevirdim, görüntü kalitelerinin
    Hepsini denedim ama iTunnes filmlere atamadım. İtunesden müzik ve
    Resimleri elle düzelt ekle seçeneğini de iTunnes telefon bölümünden
    Hallettim ama yine olmadı. 3 gündür forumlarda dolanıyorum ama
    iTunnes 10.5 ile ilgili adam akıllı hiçbir yazıya rastlamadım.
    Bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

• videoların formatı mp4 ve çözünürlüğü 480x320 olmalı. Sizin videoların çözünürlüğü nedir ?
  • Aynı 480x320 yani video formatlarının hepsini denedim. iTunnes e atarken "bu vudeo çalınamayacagı/oynatılamayacağı için aktarma başarısız diyor. Ama format çözünürluk olarak 480x320 dahil olmak üzere hepsini denedim.. Apple nin sitesinde ios 5 güncellemesiyle ilgili quick player gerek yoktur gibi birşeyler yazıyordu. Anlamadığım kimse ios 5 ve iTunnes 10.5 i indirip aynı hata ile karşılaşmadımı.. :)
  • Konu günceldir lütfen yardmcı olalım arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skster1098

Konu günceldir lütfen yardmcı olalım arkadaşlar.
    Iphone'una video oynatim programi yukleyerek itunes araciligi ile istedigin formatta video atabilirsin telefonuna. Ypman gereken iphone'a herhangi bir video oyntim programini yuklemek. (Gplayer, AcePlayer gibi) Bende bu iki program da yuklu. Su an paralilar i bulmiyorum ben indirdigimde ucretsizlerdi. Programi yukldikten sonra iphone'u itunes a bagliyorsun. Soldaki menuden iphone'a tiklayip yukaridaki sekmelerden app kismina geliyorsun. Orada iphone'daki yuklu uygulamalar gorunecek. O sayfanin en altina geldiginde yuklemis oldugun video oynatim programini goreceksin. Karsisinda "add" yazan yere tikliyorsun ve video nun bulundugu dizini seciyorsun. Islem bu kadar basit, kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilish_

Iphone'una video oynatim programi yukleyerek itunes araciligi ile istedigin formatta video atabilirsin telefonuna. Ypman gereken iphone'a herhangi bir video oyntim programini yuklemek. (Gplayer, AcePlayer gibi) Bende bu iki program da yuklu. Su an paralilar i bulmiyorum ben indirdigimde ucretsizlerdi. Programi yukldikten sonra iphone'u itunes a bagliyorsun. Soldaki menuden iphone'a tiklayip yukaridaki sekmelerden app kismina geliyorsun. Orada iphone'daki yuklu uygulamalar gorunecek. O sayfanin en altina geldiginde yuklemis oldugun video oynatim programini goreceksin. Karsisinda "add" yazan yere tikliyorsun ve video nun bulundugu dizini seciyorsun. Islem bu kadar basit, kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    hangi programla videoları dönüştürüyorsunuz, birde windows mu osx ortamımıdır?

windows için xvid4psp programını, osx için handbrake programını tavsiye ederim, ikisinde de filme altyazı gömme seçenekleride mevcut, iphone, ipad gibi cihazlar içinde önceden tanımlanmış hazır ayarlar mevcut..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 3 Kasım 2011; 14:05:35 >

• Dreampowder kardesim
    Ne yazdigimi okumamissin galiba.. Total player converter i kullandm ve ondada direk format var iphone die. Diger kardesim dedigini bi deneyecegim teşekkürler..
  • quote:

Dreampowder kardesim
    Ne yazdigimi okumamissin galiba.. Total player converter i kullandm ve ondada direk format var iphone die. Diger kardesim dedigini bi deneyecegim teşekkürler..

evet gözümden kaçmış fakat ben bu programlarla şimdiye kadar tonla mkv, xvid ve divx çevirdim hepside itunes'a atılabiliyorum o yüzden de söyledim,

Bu arada dönüştürmeden video atmak ta mümkün, arkadaşın dediği gibi, ama yüksek çözünürlüklü videolarda 3gs zorlanabilir bir programda ben söyleyim: oplayer.

mp4 formatı iphone için gpu hızlandırması konusunda en verimli format, hem pil ömrü hemde performans açısından bana kalırsa dönüştürmek daha iyi bir çözüm gibi geliyor..

• Ya o tur programlar paralı ve ben para ile alincada ayni olayi yasarim endişesindeyim. Çünkü burada benim sorunum iTunnes ile ilgili, iTunus aracılığı ile bir film atamıyorum. Ayrıca ben hatanın iTunnes ayarlarindan kaynaklandığını düşünüyorum.. Ama ayarlarina baktim ve hepsi tamam. Anlamadm gitti arkadaş ya :)
  • Avplayer yukle, iphone nun keyfini çikar;)
  • quote:

Ya o tur programlar paralı ve ben para ile alincada ayni olayi yasarim endişesindeyim. Çünkü burada benim sorunum iTunnes ile ilgili, iTunus aracılığı ile bir film atamıyorum. Ayrıca ben hatanın iTunnes ayarlarindan kaynaklandığını düşünüyorum.. Ama ayarlarina baktim ve hepsi tamam. Anlamadm gitti arkadaş ya :)

Hocam dedigim iki proramda bedava.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

Ya o tur programlar paralı ve ben para ile alincada ayni olayi yasarim endişesindeyim. Çünkü burada benim sorunum iTunnes ile ilgili, iTunus aracılığı ile bir film atamıyorum. Ayrıca ben hatanın iTunnes ayarlarindan kaynaklandığını düşünüyorum.. Ama ayarlarina baktim ve hepsi tamam. Anlamadm gitti arkadaş ya :)

Hocam dedigim iki proramda bedava.

Alıntıları Göster
    Ya sizin dediklerin kast etmiyorum ben!!!! Arkadaşlar anlatamıyormuyum yoksa anlama problemi mi var? Bakın her türlü program,format,çözünürlük bilmem ne denedim.... SORUN İTUNNES ÜZERİNDEN İPHONE VİDEO ATAMIYORUM. Yani iTunnes'den filmler sekmesine geliyorum filmimi sürüklüyorum ve;

" ........ .mp4 bu iphone'da çalınamayacağı/oynatılamayacağı için "filanca iphone'a kopyalanamadı." diye bir mesaj geliyor ve sadece tamam diyebiliyorum. Ayarlada falan filan hiçbirşey yok. müzik ve videoları elle yönet seçeneğini seçip eşzamanladıktan sonra da aynı hatayı alıyorum. Ve Bütün format ve çözünürlükte aynı hata var. Anlamadım gitti ne lanet bir programmış arkadaş ya.! avi atmaya çalışıyorum onuda atmıyor. başka programlar deniyorum onlarada yok diyor. Buna çözüm bulabilecek kimseler yokmu ya kafayı yemek üzereyim. Müzikle doldurdum iphone'u ama film yok video yok.!!

• quote:

Ya sizin dediklerin kast etmiyorum ben!!!! Arkadaşlar anlatamıyormuyum yoksa anlama problemi mi var? Bakın her türlü program,format,çözünürlük bilmem ne denedim.... SORUN İTUNNES ÜZERİNDEN İPHONE VİDEO ATAMIYORUM. Yani iTunnes'den filmler sekmesine geliyorum filmimi sürüklüyorum ve;

" ........ .mp4 bu iphone'da çalınamayacağı/oynatılamayacağı için "filanca iphone'a kopyalanamadı." diye bir mesaj geliyor ve sadece tamam diyebiliyorum. Ayarlada falan filan hiçbirşey yok. müzik ve videoları elle yönet seçeneğini seçip eşzamanladıktan sonra da aynı hatayı alıyorum. Ve Bütün format ve çözünürlükte aynı hata var. Anlamadım gitti ne lanet bir programmış arkadaş ya.! avi atmaya çalışıyorum onuda atmıyor. başka programlar deniyorum onlarada yok diyor. Buna çözüm bulabilecek kimseler yokmu ya kafayı yemek üzereyim. Müzikle doldurdum iphone'u ama film yok video yok.!!

Alıntıları Göster
    derdiniz üzüm yemek mi bağcı dövmek mi! size yardım etmeye çalışan insanlara "anlama probleminiz mi var?" diye giydirmenin ne anlamı var.

• quote:

Alıntıları Göster
    o senin dediğin problem herkeste var zaten problem değil o. quickt time videolarını birebir uyumlu istiyor onuda sen şu sıralar yapamazsın. arkadasların dediği gibi AcePlayer var bunu kullanarak kısa videolar uzun filmler yükleyebilirsin ben en son bir saat önce ata demirer'i izledim. bu stand up 'ı normal sartlarla asla atamazsın iphone bunun için aceplayer kullandım ve her istediğin video 'yu film'i iphone a itunes üzerinden aktarabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: littlesparrow

o senin dediğin problem herkeste var zaten problem değil o. quickt time videolarını birebir uyumlu istiyor onuda sen şu sıralar yapamazsın. arkadasların dediği gibi AcePlayer var bunu kullanarak kısa videolar uzun filmler yükleyebilirsin ben en son bir saat önce ata demirer'i izledim. bu stand up 'ı normal sartlarla asla atamazsın iphone bunun için aceplayer kullandım ve her istediğin video 'yu film'i iphone a itunes üzerinden aktarabilirsin.

Sinirler falan kalmadı artık kardeşim kusura bakmasınlar ayrı ayrı özür dilerim ama arkadaşlar farklı bakış açısından yaklaşmayı 2 mesajdır yapıyorlar. Ben başka söyledim onlar başka ama yinede özür dilerim söylememem gerekirdi. Youtube üzerinden bilmem neyden rahatlıkla izliyorum ama iş film indirip atmaya gelince kafayı yiyor ve yedirtiyor iTunnes.
    quote:

Orjinalden alıntı: turuncum
    derdiniz üzüm yemek mi bağcı dövmek mi! size yardım etmeye çalışan insanlara "anlama probleminiz mi var?" diye giydirmenin ne anlamı var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: littlesparrow

Sinirler falan kalmadı artık kardeşim kusura bakmasınlar ayrı ayrı özür dilerim ama arkadaşlar farklı bakış açısından yaklaşmayı 2 mesajdır yapıyorlar. Ben başka söyledim onlar başka ama yinede özür dilerim söylememem gerekirdi. Youtube üzerinden bilmem neyden rahatlıkla izliyorum ama iş film indirip atmaya gelince kafayı yiyor ve yedirtiyor iTunnes.
    quote:

Orjinalden alıntı: turuncum

Alıntıları Göster
    önemli olan iPade bilgisayarınızdan film atıp izlemekse bu linkte benzer sorunu olan arkadaşa önerdiklerimize bir baksanız iyi olur derim.
    ama "yok ben bunu ille de iTunes kullanarak yapmak istiyorum" diyorsanızgörmezden gelin bu mesajı.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

önemli olan iPade bilgisayarınızdan film atıp izlemekse bu linkte benzer sorunu olan arkadaşa önerdiklerimize bir baksanız iyi olur derim.
    ama "yok ben bunu ille de iTunes kullanarak yapmak istiyorum" diyorsanızgörmezden gelin bu mesajı.

Sonra giydirmeyin diyorsunuz... İPAD kelimesini nerden gördünüz duydunuz benim ipad ile sorunum olduğunu çıkardınız anlamadım ben? yardımcı olmayacaksan gereksiz mesaj kalabalığı yapma arkadaşım. Mesaj yazıyorsa görünür ve görmezden de gelinmez. Varsa öyle bir konu tavsiye ver linkini bakıyım. Yardımcı olmayacaksan sohbet bölümünde falan gereksiz konuş burda değil..!

• quote:

quote:

Sonra giydirmeyin diyorsunuz... İPAD kelimesini nerden gördünüz duydunuz benim ipad ile sorunum olduğunu çıkardınız anlamadım ben? yardımcı olmayacaksan gereksiz mesaj kalabalığı yapma arkadaşım. Mesaj yazıyorsa görünür ve görmezden de gelinmez. Varsa öyle bir konu tavsiye ver linkini bakıyım. Yardımcı olmayacaksan sohbet bölümünde falan gereksiz konuş burda değil..!

Alıntıları Göster
    Ayrıca linkinize baktım ve benim sorunum ile ilgili bir çözüm göremedim? ve o konu benim konumdan sonra açılmış o konudan önce cevap verecek kimse çıkmadı da sonra mı çıktı? Neyse gereksiz polemige gerek yok.! Ben sorunuma hala çare bulamadım ve iphone ' uma flex player yükledim, quick ile açılmayanı oraya nasıl atcam onun üzerinde uğraşıyorum.

• quote:

Ayrıca linkinize baktım ve benim sorunum ile ilgili bir çözüm göremedim? ve o konu benim konumdan sonra açılmış o konudan önce cevap verecek kimse çıkmadı da sonra mı çıktı? Neyse gereksiz polemige gerek yok.! Ben sorunuma hala çare bulamadım ve iphone ' uma flex player yükledim, quick ile açılmayanı oraya nasıl atcam onun üzerinde uğraşıyorum.

Alıntıları Göster
    çözüm, iphone olsa da aynııı, ipad olsa da aynı.

neyse, ne halin varsa gör o zaman

• quote:

çözüm, iphone olsa da aynııı, ipad olsa da aynı.

neyse, ne halin varsa gör o zaman

Alıntıları Göster
    devilish_ littlesparrow kardeşlerimin çözümü ile bi sonuca vardım ve ücretsiz olan flexplayer uygulamasını indirip uygulamaya film olarak ekledim ve şuan izliyorum. Çok teşekkürler iyi akşamlar iyi bayramlar. Konu çözüme ulaşmıştır TEŞEKKÜRLER DONANIMHABER

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.