Şimdi Ara

iyte vs gtü vs marmara (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git

iyte vs gtü vs marmara

(En Son Oy Tarihi: 11.6.2024)
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Buradaki sıralama algı ile yapılıyor bilgi ile değil.

Benim Algıma göre de eğitim anlamında

GTÜ>Marmara>İyte

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Ben Almanya’ya master icin gelmistim. Yurtdisinda junior olarak baslamak cok sansa bagli, cv niz cok dolu olsa da kabul alamayabilirsiniz, cok bos olsa da biri eglenceli karakterinizi begenip sizi ise alabilir. Fakat dolu olmasi tabiki avantaj. Almanya’da neye gore ise aldiklarini hala cozemedim, canlari isteyince aliyorlar   Turkiye de hic tecrubesi olmayan bir arkadasim mezun olduktan 6 ay sonra Airbus’ta ise girdi. Turkiye den birini Almanya da ise almak cok riskli ve maliyetli, bu yuzden Almanya dan adam almak varken cok cok ender yonetici Turkiye den calisan aliyor. Senior olduktan sonra gelmek daha kolay.

Alıntıları Göster

Hocam peki yurt dışına yeni mezun biri olarak nasıl çıkabilirim? Yüksek lisans için amerikada burs kazanmak çok çok zor ama avrupada burs kazanmak daha kolaymış. Yüksek lisans için avrupada burs kazanma şansımı nasıl arttırabilirim veya 2 yıl yüksek lisans yerine 2 yıl sektörde çalışsam daha rahat iş bulamaz mıyım avrupada? Çok teşekkür ederim bu arada cevaplarınız için hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: culcaster3434

Bu mesaj silindi.

Her sene bu culcaster arkadaşla kapışırız  O iyte'yi över biz gtü'yü.

Ama şunu itiraf edeyim eğer İyte İzmir içinde olsa gerçekten İtü seviyesine filan çıkabilirdi. Bence İzmirdeki en iyi okul İyte.

• tabi ki iyte. öğretim üyelerinin büyük bölümü amerikada doktora yapmıştır ve yüksek amerikan standartlarında eğitim imkanı verilmektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: CiroDiMarzio

Hocam peki yurt dışına yeni mezun biri olarak nasıl çıkabilirim? Yüksek lisans için amerikada burs kazanmak çok çok zor ama avrupada burs kazanmak daha kolaymış. Yüksek lisans için avrupada burs kazanma şansımı nasıl arttırabilirim veya 2 yıl yüksek lisans yerine 2 yıl sektörde çalışsam daha rahat iş bulamaz mıyım avrupada? Çok teşekkür ederim bu arada cevaplarınız için hocam

Alıntıları Göster
    Avrupa'da da burs kazanmak öyle çok kolay değil. Amerika'da bildiğim kadarıyla üniversitelerin çoğu paralı, Almanya'da ücretsiz ya da dönemlik düşük ücretler alıyorlar. Burs kazanmak için ingilizce seviyesi ve not ortalaması önemli.
    "2 yıl yüksek lisans yerine 2 yıl sektörde çalışsam daha rahat iş bulamaz mıyım avrupada" bunun cevabını bilmiyorum, fakat 2 yıl yüksek lisans yaparsanız %99 iş bulursunuz, 2 yıl sektörde çalışsanız bulamayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 2 Ağustos 2021; 23:12:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: culcaster3434

Bu mesaj silindi.
    Hayatımda hiç rektör görmemiş olsam inanıcam :) kendisini alkışlatmaya bayılan biri, altyapı yerine sürekli görsel şeylere yatırım yapıyor. Oraya buraya heykel diktireceğine iyte'nin altın bölümü bilgisayar mühendisliğindeki amfi sorununu çözse ya da laboratuvardaki bilgisayarlara yatırım yapsa inanırdım söylediğinize. Rektör olur olmaz kendisine ve yardımcısına Mercedes Audi çeken birine nasıl alçakgönüllü dersiniz anlamıyorum.

• iyte'yi hep istanbul yıldız teknik diye çeviriyorm 

• quote:

Avrupa'da da burs kazanmak öyle çok kolay değil. Amerika'da bildiğim kadarıyla üniversitelerin çoğu paralı, Almanya'da ücretsiz ya da dönemlik düşük ücretler alıyorlar. Burs kazanmak için ingilizce seviyesi ve not ortalaması önemli.
    "2 yıl yüksek lisans yerine 2 yıl sektörde çalışsam daha rahat iş bulamaz mıyım avrupada" bunun cevabını bilmiyorum, fakat 2 yıl yüksek lisans yaparsanız %99 iş bulursunuz, 2 yıl sektörde çalışsanız bulamayabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Doğrudur hocam, yurt dışındaki iş başvurularına baktığımda özellikle veri bilimi alanında daha yüksek lisans yapmamış aday kabul eden görmedim, hepsi yüksek lisans şartı koşmuş. Peki hocam misal olur da nasip olursa yurt dışında yüksek lisans yapma şansım olursa hem yüksek lisans yapıp hem çalışabilir miyim kendi alanımda avrupada? Siz mesela master yaparken çalışıyor muydunuz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: CiroDiMarzio

Doğrudur hocam, yurt dışındaki iş başvurularına baktığımda özellikle veri bilimi alanında daha yüksek lisans yapmamış aday kabul eden görmedim, hepsi yüksek lisans şartı koşmuş. Peki hocam misal olur da nasip olursa yurt dışında yüksek lisans yapma şansım olursa hem yüksek lisans yapıp hem çalışabilir miyim kendi alanımda avrupada? Siz mesela master yaparken çalışıyor muydunuz hocam?

Alıntıları Göster
    İşe kabul ederlerse tabiki yapabilirsiniz. Fakat rekabetçi bir üniversitede yaparsanız çalışmaya zamanınız olmaz, çalışırsanız okula zamanınız yeterince kalmaz muhtemelen. Master yaparken parttime çalışılabiliyor bazı ülkelerde, fakat her ülke bunu kabul etmiyor. Dünya Türkiye, Amerika ve Avrupa diye 3 e ayrılmıyor, her ülkenin koşulları farklı.

• quote:

İşe kabul ederlerse tabiki yapabilirsiniz. Fakat rekabetçi bir üniversitede yaparsanız çalışmaya zamanınız olmaz, çalışırsanız okula zamanınız yeterince kalmaz muhtemelen. Master yaparken parttime çalışılabiliyor bazı ülkelerde, fakat her ülke bunu kabul etmiyor. Dünya Türkiye, Amerika ve Avrupa diye 3 e ayrılmıyor, her ülkenin koşulları farklı.

Alıntıları Göster

Anladım hocam çok sağ olun, ben elimden geldiğince şimdilik ortalamamı yüksek tutayım o halde. İyi günler:)

• İstanbul'a gel sonra teşekkür edersin.

• 2020 iyte mezunuyum.iytenin zorlu eğitiminden sonra sektorde iş bulamadım ya da zorlanıyorum diyen birini duymadım.Mezunlar genelde yurt dışında ya da büyük firmalarda çalışıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.