Şimdi Ara

Javada GoTo yu Nasıl Kullanabilirim.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
6.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • c# da goto yu kullanırken çok yardımcı oluyordu biraz araştırdım javada goto yokmuş sanırım.Goto olmasa bile goto nun kullanıma benzer kullanımlar varmıdır.Teşekkürler...

• döngü içinde "continue gidilecekYer;" kullanıp gidilecek satıra da "gidilecekYer:" yazabilirsiniz ama goto modern programlarda kullanılmıyor artık.
  • javada goto yu doğrudan kullanamazsın(ki goto çok kontrolsuzdur ve programcının kafasını fazladan yorar C/C++ ailesinde mevcut), yani programlarınındada kullanmayın( çok çok extrem durumlar hariç) C kullanıcıları için diyorum. kullanımın sonuçları konusunda java daha tedbirli. İllede kullanıcam diyosan güzel kardeşim continue ve break syntax wordlerini kontrollerinde kullan bi nebze işini görür...

goto kullanmadan program yaz önerim budur(-ki javada kullanamazsın)

Kolay gelsin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gergozen

döngü içinde "continue gidilecekYer;" kullanıp gidilecek satıra da "gidilecekYer:" yazabilirsiniz ama goto modern programlarda kullanılmıyor artık.

Olmuyor hocam acaba ben mi yanlış yapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semihokanp

javada goto yu doğrudan kullanamazsın(ki goto çok kontrolsuzdur ve programcının kafasını fazladan yorar C/C++ ailesinde mevcut), yani programlarınındada kullanmayın( çok çok extrem durumlar hariç) C kullanıcıları için diyorum. kullanımın sonuçları konusunda java daha tedbirli. İllede kullanıcam diyosan güzel kardeşim continue ve break syntax wordlerini kontrollerinde kullan bi nebze işini görür...

goto kullanmadan program yaz önerim budur(-ki javada kullanamazsın)

Kolay gelsin....

Düşüncelerin için saol hocam degerlendireceğim.
  • bana go to kullanmak isteme sebebini söyle alternatif söyleyeyim. mevcut yapıda hiç gereği olmayan bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8086java

quote:

Orijinalden alıntı: gergozen

döngü içinde "continue gidilecekYer;" kullanıp gidilecek satıra da "gidilecekYer:" yazabilirsiniz ama goto modern programlarda kullanılmıyor artık.

Olmuyor hocam acaba ben mi yanlış yapıyorum

Bir yerde yanlış yapmışsınızdır. Kullanmam ama kullanacak olsam aşağıdaki gibi bir şey olurdu...

boolean varB = true;
    gidilecekYer: do {
    System.out.println("Bunu Yapar");
    if (varB) continue gidilecekYer;
    System.out.println("Bunu yapmaz");//bu satıra girmeden gidilecekYer: e geri döner
    } while(true);

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gergozen -- 20 Mayıs 2013; 18:06:58 >

• Arkadaşlar javada goto kavramı yok istediğiniz kadar deneyin derleyicide hata alıcaksınız.
  • evet arkadaşlar javada goto syntaxı yoktur sadece yukarıda bahsettiğim 2 tane alternatif vardır -ki bunlar goto ile aynı görevi yazmazlar ama program akışında goto ya benzerler( program akışında 'kontrolsuz 'satır atlama işlemi olduğu için)

Java ile ilgili soruların olursa cevaplamaya çalışırım.

Kolay gelsin...
  • goto kullanmaya ihtiyacın varsa bil ki ya bir yerde yanlış yapıyorsun, ya da OOP bilmiyorsun
  • Ben C/C++ kullanıyorum. Bu diller goto içermesine rağmen kullanmıyorum çünkü pek de sağlıklı bir şey değil bildiğim kadarıyla. Ayrıca okulda ders verdiğim bir grupta karşılaştığım şöyle de ilginç bir durum var. Yeni C öğrenen arkadaşların hemen hemen hepsi " Programı yazdım ama şuraya gelince eğer şu şartı sağlıyorsa programda şuraya atlasa... Öyle bi fonksiyon var mı?" diye soruyorlar. Galiba insanlar içgüdüsel olarak "goto" ya ihtiyaç duyuyorlar Ama ısrarla öğretmiyorum.
  • Goto structural programlama dillerinde ihtiyaç duyulan bir mekanizmadır. Hatta assembly seviyesinde çok kullanılan koşulsuz dallanmaların bu seviyeye en yakın dil olan C'ye bir yansımasıdır goto keyword'ü.
    OOP'de goto kullanılma gereksinimi duyuluyorsa yanlış tasarım yapılmıştır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaltug

Goto structural programlama dillerinde ihtiyaç duyulan bir mekanizmadır. Hatta assembly seviyesinde çok kullanılan koşulsuz dallanmaların bu seviyeye en yakın dil olan C'ye bir yansımasıdır goto keyword'ü.

Yansimasi demek onu tercih etmemiz gerek degildir.
    Cogu open source code guideline goto kullanimini yasaklamistir. Hic bir universitenin code guidelineinda goto kullanimini serbest birakan bir yer gormedim.
    1968 yilinda Dijkstranin yazdigi bir kagit var "A Case against the GO TO Statement" diye. Mutlaka okuyun derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Orijinalden alıntı: zaferaltug

Goto structural programlama dillerinde ihtiyaç duyulan bir mekanizmadır. Hatta assembly seviyesinde çok kullanılan koşulsuz dallanmaların bu seviyeye en yakın dil olan C'ye bir yansımasıdır goto keyword'ü.

Yansimasi demek onu tercih etmemiz gerek degildir.
    Cogu open source code guideline goto kullanimini yasaklamistir. Hic bir universitenin code guidelineinda goto kullanimini serbest birakan bir yer gormedim.
    1968 yilinda Dijkstranin yazdigi bir kagit var "A Case against the GO TO Statement" diye. Mutlaka okuyun derim...

Yazdıklarınıza katılıyorum, zaten goto kullanımını desteklemiyorum.
    Yansıması derken şunu demek istedim, C dili çıktığında goto gerekli görülmüş olabilir.
    Dediğiniz paper'a da fırsatım olunca bakarım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.