Şimdi Ara

javascript ve çizim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar javascript ile sayfa üzerinde koordinatlarını aldığımız bi noktaya çember, dikdörtgen vs çizebiliyomuyuz? vml ile yapabiliriz ama benim hatırladığım kadarıyla js de draw gibi bi metot olması lazım ancak forumda ve nette yaptığım aramalar işime yaramadı. şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar...

• aslında benim esas istediğim sayfada bulunan bi resim üzerinde belli noktaya tıklandığında o koordinatlarda bi çizim yapmak. vml ile resim üzerinde çalışamıyoruz sanırım yardımlarınızı bekliyorum...
  • js de draw olayı var ama koordinatlı falan zor iş.
  • ewet hoş bişe bi yapsak bana da yarardı
  • aslında banada koordinatlı falan bişi lazım ama nedense js de draw ile ilgili hiçbişi bulamadım nette. sanırım aramayı bilmiyorum.. neyse umarım kullanışlı bi yöntem çıkar da hepimiz faydalanırız...
  • arkadaşlar bide javascriptte document.write dediğimizde tam ne oluyo acep? sanırım sayfanın içeriğini temizleyip sadece write dediğimiz şeyi yazıyo en azından bende öyle oldu. bi javascript fonksiyonuyla elimdeki bilgilere göre bi vml cismi oluşturup bunu o an açık sayfaya eklemek istiyorum dolayısıyla document.write("<vml:oval style="POSITION: absolute...") benzeri bi komut yazıyorum ancak sonuç boş bi sayfa ve kaynakta sadece write a verdiğim parametre var? açık dökümanda sona ekleme yapamıyomuyuz??
  • arkadaşlarhttp://www.walterzorn.com/index.htm adresinde süper kütüphaneler var ben jsgraphic indirdim kullanıyorum iyi güzel çalışıyo ama map ettiğim bi resimin area larının click olayından çağırdığım zaman sayfa sapıtıyo "downloading from site + (benim sayfanın URLsi)" yazıyo status barda.. kodun bi kısmı aşağıda...

<MAP name="SystemMap">
    <AREA id="Stockholm" alt="Stockholm" onclick="JavaScript:select(0)" shape="rect" coords="242,251,252,261">
    <AREA id="Malmo" alt="Malmo" onclick="JavaScript:select(1)" shape="rect" coords="126,382,136,392">
    <AREA id="Tallinn" alt="Tallinn" onclick="JavaScript:select(2)" shape="RECT" coords="371,261,381,271">
    <AREA id="Helsinki" alt="Helsinki" onclick="JavaScript:select(3)" shape="RECT" coords="372,227,382,237">
    <AREA id="Riga" alt="Riga" onclick="JavaScript:select(4)" shape="RECT" coords="358,349,368,359">
    <AREA id="Turku" alt="Turku" SHAPE="RECT" COORDS="324,218,334,228" onclick="JavaScript:select(5)">
    </MAP>

fonksiyonlar...

function select(selectCountry)
    {
    document.forms[0].ddlCountries.options.selectedIndex = selectCountry;
    jgAll.clear();
    drawSelectedSeaport(countries[selectCountry][1],countries[selectCountry][2]);
    jgAll.paint();
    }

function drawSelectedSeaport(x,y)
    {
    jgAll.setColor("#ff00ff");
    jgAll.drawEllipse(x,y,12,12);
    }

tabi bu durumda verilen hatayı anlamak için kullandığım grafik kütüphanesini bilmek gerekir, yazan adama (Walter Zorn) mail attım bile ama cevap beklemiyorum bi umut belki area ile ilgilidir diye buraya da yazdım. çünkü sayfanın en altına yani html tagindan sonra çağırdığımda çizim işlemi yapabiliyorum.. neyse her türlü yardımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.. iyi çalışmalar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.