Şimdi Ara

Jinekomasti Sorunum [[SS EKLENDİ]]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun yıllardan beri göğuslerimin buyuklugunden şikayetçiydim. Çevremdeki insanlar alaycı yaklaşsalar da, ben fazla kilodan olduğunu dusunup pek fazla kafama takmamıştım. Ancak bu sene zayıflama amacıyla gittiğim spor salonunda tanıştığım bir arkadaş bende jinekomasti problemi olabileceğini söyledi.

Çok vakit kaybetmeden 10 Temmuz 2012'de devlet hastanesinin plastik cerrahi bölumune gittim. Doktor da bende jinekomasti rahatsızlığı bulunduğunu söyledi. Eğer ameliyat olmak istersem liposuction yöntemiyle fazla yağları alabileceğini belirtti.

Daha önce forumlarda araştırdığım kadarıyla ameliyatın 3000 TL civarı tuttuğunu öğrenmiştim. Ancak bazı arkadaşlar ucretsiz olduklarını söylemişlerdi. Doktora ameliyatı sigorta karşılıyor mu diye sorduğumda geçiştirir tarzda ''karşılayabilir'' tarzında bir cevap verdi. Daha sonra da 10 Ağustos 2012'ye gun verdi. Ayrıca 9 Ağustos'ta da ameliyat öncesi rutin testler ve kontrol için gelmemi istedi.

Ben yarın hastaneye gideceğim. Çunku randevu sisteminde doktor perşembe gunu randevu almıyordu. Sanırım ameliyat gunu. O yuzden yarın için randevu aldım. Hem sigorta detaylarını konuşacağım, hem de ameliyatla ilgili diğer bilgileri öğreneceğim.

Bu ameliyatı olmuş veya çevresinde olan arkadaşlara birkaç sorum olacak:

1) Ameliyattan sonra 1 ay sureyle takacağım korse bu yaz aylarında çok ciddi rahatsızlık verir mi ?

2) Ameliyattan 10 gun sonra tatile çıkacağım. Kendi özel aracımızla(ben kullanmayacağım) 1000 km kadar yol gidebiliriz. Bu yol benim için sorun yaratır mı ?

3) Ameliyattan sonra ağrı,sızı,ödem,kanama,emboli,enfeksiyon gibi bir durumla karşılaşan oldu mu ?

Ameliyatla ilgili detayları paylaşmaya devam edeceğim. Yarın veya bir sonraki gun de şu anki halimle ilgili fotoğraf yukleyeceğim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leproces -- 16 Ocak 2015; 11:14:01 >

• hocam bilgilendirirsen çok ama çok sevinirim bendede aynı sorun olabilir teşekkürler..
  • Bugun doktora gittim arkadaşlar. Ameliyatı sigorta karşılayacakmış. Yarın sabah 9'da testler için gideceğim. Ardından akşam da yatışım yapılacak. Umarım şu illetten sağ salim kurtulurum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.