Şimdi Ara

K750i Hakkında Herşey (Nisan 2008!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorsunuz son zamanlarda kampanyalarla k750i 239'ye satılıyor. Hatta önceki bir kampanyada 199 ytl'ye bile satılmıştı. Bu harika telefonu uygun fiyattan birçok kişi satın aldı ve önceden beri sahibi olanlar da azımsanmayacak derecede fazla. Ben de genpatech den sipariş verdim 2 gün sonra elimde olacak. Şimdi benim de bilmediğim birçok şey var bildiklerimin yanında. Telefonun yazılımını güncelleme hatta yazılım ve kamera modifiyeleri varmış bunları konuşalım. Ekstra yazılımlar, oyunlar ve ayrıca telefonun aksesuvarları var çok güzel bunları konuşalım vs vs...
    Telefon daha gelmeden ben de gerekli yazılınları vs araştırıp indirmeye başladım bile. Mesela ilk paylaşımı ben yapayım. Sony Ericsson'un kendi ürettiği SE markalı telefonlar için update yazılımı var, linki:
    http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/110/61/1197898902/Update_Service_Setup-2.7.12.4.exe

K750i için bulduğum siteler:
    www.myk750.lasyk.net/K750i
    www.k750i.net

Ve en önemli konu bu telefon için patch'ler var çok süper faydalı şeyler. Fakat birçok versiyona göre farklı patch listeleri verilmiş. Sizce hangi versiyo en iyisidir, ve nasıl versiyon yükleyip ona göre partchleri yüklemeliyiz?

Bilgisi ve elinde dosyaları olan arkadaşlar da yardımcı olsun lütfen, ben de zamanla eklemeler yapacağım. 3,5 mm kulaklık çeviriler var mı mesela? K750i nin Walkman serisi yapılabildiğine(yazılımla) dair şeyler var, doğru mudur? Ses seviyesi gayet iyiymiş ama yükseltme yöntemleri vs..? 3 yıl önce çıkan bir telefon olmasına rağmen günümüzde bile gayet iyi bence birçok telefondan iyi yok yok, hele bu fiyata... Artık K750i konusunun baştan güncellenmesi için açtım başlığı. Telefonun özelliklerini sonuna kadar kullanabilelim bilenlerin bilgilerini paylaşması sayesinde.
    Hayırlı olsun, şimdiden hepimize iyi paylaşımlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 26 Nisan 2008; 5:57:38 >

• k750i nin en iyi versiyonu r1ca021 dir.en çok patch ı elf i o destekler.istediğin versiyonun mainini bulup xs++,setool veya far managerle telefona flaslayacaksın.k750i yi w800i yapabilirsin bu doğru ben her hafta bi k750 bi w800i yapıyorum.sesi zaten iyi ama acoustic atarak 3-4 kat daha fazla ses çıkartabilirsin

not:telefon burada yazan herhangi bişeyi yaptığında garanti dışı kalacaktır.
    not2:telefonun versiyonunun ne olduğuna >*<<*<* yapıp yazılım bilgilerine bakarak öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6B729B06B -- 26 Nisan 2008; 12:53:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6B729B06B

k750i nin en iyi versiyonu r1ca021 dir.en çok patch ı elf i o destekler.istediğin versiyonun mainini bulup xs++,setool veya far managerle telefona flaslayacaksın.k750i yi w800i yapabilirsin bu doğru ben her hafta bi k750 bi w800i yapıyorum.sesi zaten iyi ama acoustic atarak 3-4 kat daha fazla ses çıkartabilirsin

not:telefon burada yazan herhangi bişeyi yaptığında garanti dışı kalacaktır.
    not2:telefonun versiyonunun ne olduğuna >*<<*<* yapıp yazılım bilgilerine bakarak öğrenebilirsin.
    Ya arkadaş bu 239 YTL'ye nerde satılıyo. Teknosa'da Hepsi burada'ya baktım 329 YTL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Ya arkadaş bu 239 YTL'ye nerde satılıyo. Teknosa'da Hepsi burada'ya baktım 329 YTL

Alıntıları Göster
    http://www.genpatech.com/_index

Döviz kurları nedeniyle fiyatta artış gerçekleşmiş. Havale ile 287 YTL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katze -- 26 Nisan 2008; 12:58:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Katze

http://www.genpatech.com/_index

Döviz kurları nedeniyle fiyatta artış gerçekleşmiş. Havale ile 287 YTL.

Alıntıları Göster
    Daha dün öğlen sipariş geçtim 239 ytl'ye dolar ne kadar arttı ne oldu ki piyasalarda ya:)
    Bide direkt garanti dışı mı kalıyor patch yapınca? Yazılımla orjinal haline döndürülemiyor mu istenildiğinde? Patch nasıl yapılır, versiyon(firrmware) nasıl atılır tam olarak nereden güvenle indirilir vs... W800 e nasıl çevrilir, avantajları nelerdir... Kaynak verebilir mi bilen arkadaşlar? Bilmeyenlerdin birçok konuda yardıma , kaynağa ihtiyacı olacaktır benim gibi..

W800 e çevirme buada 7 adımda anlatılmış ve gerekli dosyalar verilmiş. Ama 4. adondan sonra baya ingilizce gerektiriyor gibi...
    http://www.seuniverse.com/step1.php

Bir de k750 ile kafaı bozmuş bir adamın blogu var. fazla incelemedim ama eminin çok bilgi var
    http://helmen.blogspot.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 26 Nisan 2008; 15:02:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Daha dün öğlen sipariş geçtim 239 ytl'ye dolar ne kadar arttı ne oldu ki piyasalarda ya:)
    Bide direkt garanti dışı mı kalıyor patch yapınca? Yazılımla orjinal haline döndürülemiyor mu istenildiğinde? Patch nasıl yapılır, versiyon(firrmware) nasıl atılır tam olarak nereden güvenle indirilir vs... W800 e nasıl çevrilir, avantajları nelerdir... Kaynak verebilir mi bilen arkadaşlar? Bilmeyenlerdin birçok konuda yardıma , kaynağa ihtiyacı olacaktır benim gibi..

W800 e çevirme buada 7 adımda anlatılmış ve gerekli dosyalar verilmiş. Ama 4. adondan sonra baya ingilizce gerektiriyor gibi...
    http://www.seuniverse.com/step1.php

Bir de k750 ile kafaı bozmuş bir adamın blogu var. fazla incelemedim ama eminin çok bilgi var
    http://helmen.blogspot.com/

Alıntıları Göster
    istediğin zaman geri düzeltirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: pxemr

istediğin zaman geri düzeltirsin

Alıntıları Göster
    Tamam dostlar sağolun da biraz klavye oynatsanız bilgilendirseniz.... dediğiniz firmware mi yapsak yoksa w800e çevirmek daha mı iyi olur? Aklımda çok soru var da yavaş yavaş..
  • quote:

Tamam dostlar sağolun da biraz klavye oynatsanız bilgilendirseniz.... dediğiniz firmware mi yapsak yoksa w800e çevirmek daha mı iyi olur? Aklımda çok soru var da yavaş yavaş..

Alıntıları Göster
    W800i'ye çevirmenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Her ikisinin de içerdiği özellikler tamamen aynı.
  • gunman223

http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/110/61/1197898902/Update_Service_Setup-2.7.12.4.exe

adresindeki update negibi değişiklikler içeriyor ?

sen yüklediysen bizide bilgilendir.

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: saksoy

gunman223

adresindeki update negibi değişiklikler içeriyor ?

sen yüklediysen bizide bilgilendir.

kolay gelsin
    Yüklemedim telefon ve hafıza kartım yeni geldi. onu önceden lazım olur diye indirmiştim ama SE nin kendi programı gerek yokmuş lazım değil zaten iyi de değil diyorlar sorun olabiliyormuş. settool gibi şeyler kullanacağız sanırım, araştırıyorum. Bilenler pek katkı sunmadı başlık ölü doğdu gibi... Msn den yardım alacağım ben birinden.
    Aklıma takılan normak R1CA021 mı yüklesem, w800 e çeviren yamayı mı? Sonra ona göre patchler yapacağız bakalım nasıl olacak..
    Versiyo öğrenmemiz lazım önce >*<<*<* yazıp ama > işaretini falan telefonda nasıl yapacağız telefon numarası girer gibi olmuyor da... karakter nasıl, nereye off.. arkadaş msn e girse de halletsem biran önce..

• quote:

Yüklemedim telefon ve hafıza kartım yeni geldi. onu önceden lazım olur diye indirmiştim ama SE nin kendi programı gerek yokmuş lazım değil zaten iyi de değil diyorlar sorun olabiliyormuş. settool gibi şeyler kullanacağız sanırım, araştırıyorum. Bilenler pek katkı sunmadı başlık ölü doğdu gibi... Msn den yardım alacağım ben birinden.
    Aklıma takılan normak R1CA021 mı yüklesem, w800 e çeviren yamayı mı? Sonra ona göre patchler yapacağız bakalım nasıl olacak..
    Versiyo öğrenmemiz lazım önce >*<<*<* yazıp ama > işaretini falan telefonda nasıl yapacağız telefon numarası girer gibi olmuyor da... karakter nasıl, nereye off.. arkadaş msn e girse de halletsem biran önce..

Alıntıları Göster
    mesela w800 e çevirip ekran driverini w810 ininkini atıp daha canlı bi ekran kaliteli bir ekran elde edersin

• quote:

Orijinalden alıntı: ACİDBURN45

mesela w800 e çevirip ekran driverini w810 ininkini atıp daha canlı bi ekran kaliteli bir ekran elde edersin

Alıntıları Göster
    msn adresim profilimde var istediğini sorabilirsin her konuda.. ayrıca bende w810i var k750 dende anlıyorum
  • quote:

msn adresim profilimde var istediğini sorabilirsin her konuda.. ayrıca bende w810i var k750 dende anlıyorum

Alıntıları Göster
    hallettim ben, w800 oldu.
  • quote:

hallettim ben, w800 oldu.

Alıntıları Göster
    ben genpada fiyat bu kadar düşmüşken 2. telefon olarak alayım dedim ama sormak istediğim tek bir soru var
    avea hattımla kullancam 5bin mesaj olayı yüzünden mesaj hafızası nedir bu telefonda max. kaç mesaj saklayabiliyoruz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: özH@N

ben genpada fiyat bu kadar düşmüşken 2. telefon olarak alayım dedim ama sormak istediğim tek bir soru var
    avea hattımla kullancam 5bin mesaj olayı yüzünden mesaj hafızası nedir bu telefonda max. kaç mesaj saklayabiliyoruz??

Alıntıları Göster
    kendi çabamla öğrendm paylaşaym

Sony Ericsson olarak ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

K790/K810i modellerin sms hafıza kapasitesi 1000 mesajdır. K750i/W810i modellerin 150 mesaj kapasitesi vardır.

Yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşarak iletişimin en yenilikçi ve en çekici markası olma yolunda yaptığımız tutkulu yolculukta yanımızda olduğunuz, ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve bize ayırdığınız zaman için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

• quote:

kendi çabamla öğrendm paylaşaym

Sony Ericsson olarak ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

K790/K810i modellerin sms hafıza kapasitesi 1000 mesajdır. K750i/W810i modellerin 150 mesaj kapasitesi vardır.

Yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşarak iletişimin en yenilikçi ve en çekici markası olma yolunda yaptığımız tutkulu yolculukta yanımızda olduğunuz, ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve bize ayırdığınız zaman için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Alıntıları Göster
    yakında w810i sınırsız sms olacak ama ne zaman çıkar bilemem çalışmalar sürüyor

• quote:

Alıntıları Göster
    İnşallah Devamı Gelir ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klaas

İnşallah Devamı Gelir ;)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ACİDBURN45

pek anlamam ama peki k750i nin mesaj hafızasını hafıza kartına çevirme gibi bi imkanımız var mı patch le falan yapılabilcek bişey mi ??
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ACİDBURN45

pek anlamam ama peki k750i nin mesaj hafızasını hafıza kartına çevirme gibi bi imkanımız var mı patch le falan yapılabilcek bişey mi ??

Alıntıları Göster
    Merhaba,

genpatech'teki kampanya dahilinde bende almayı düşünüyorum, fakat bir nokta dikkatimi çekti; hafıza kartı veriliyor mu yanında?
    bununla ilgili hiç bir telefonda hiç bir açıklama yer almıyor..

Teşekkürler

Saygılarımla,
    MERT ŞENER

• quote:

Orijinalden alıntı: Amastrine

Merhaba,

genpatech'teki kampanya dahilinde bende almayı düşünüyorum, fakat bir nokta dikkatimi çekti; hafıza kartı veriliyor mu yanında?
    bununla ilgili hiç bir telefonda hiç bir açıklama yer almıyor..

Teşekkürler

Saygılarımla,
    MERT ŞENER

Alıntıları Göster
    Evet veriliyor. Standart aksesuar paketinde 64 mb hafıza kartı veriliyor. Yeni aldım ve K750i telefonumdan çok memnunum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.